Průvodce ostrovem
Tajemný Velikonoční ostrov
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Velikonočním ostrově

Jak se dostat na Velikonoční ostrov

Na letiště na Velikonočním ostrově létá pravidelně jedno letadlo denně společnosti LATAM z chilského Santiaga de Chile. Cena zpátečních letenek se v posledních měsících pohybuje okolo 13 500 Kč. Cesta trvá přibližně čtyři hodiny a společnost nabízí odpovídající servis – občerstvení, palubní zábavu, dvě odbavená zavazadla.

Protože na ostrově pravděpodobně nestrávíte mnoho času a ceny letenek z Evropy nejsou zrovna nejlevnější záležitostí, doporučujeme výlet zkombinovat s návštěvou Chile.

Jak cestovat po Velikonočním ostrově

Pokud si rezervujete ubytování dopředu, na letišti vás vyzvednou a při odletu vás zase odvezou. Na přivítanou vás pak bude čekat květinový věnec.

Co se týče cestování po ostrově, nejlepší variantou je půjčení kola (300–400 Kč) nebo motorky (900–1.200 Kč). Pokud se ani na jedno necítíte, na všechna turistická místa je možné nechat se odvézt, ať už se skupinou a s průvodcem, nebo taxíkem.

Co tady objevíš?

Velikonoční ostrov, také nazývaný Rapa Nui, je nejodlehlejší obydlený ostrov na světě. Leží v jižní části Tichého oceánu, daleko od Ameriky i Austrálie. Přestože patří k Chile, místní obyvatelé si díky odlehlosti ostrova stále zachovávají svůj jazyk i kulturu. Pomalé tempo a poklidný styl života místních vám pomůže užít si dovolenou.

Ostrov je maličký, přistávací dráha se táhne z jedné strany ostrova na druhou, můžete tu čekat jedno menší městečko, příjemnou celoroční teplotu nad 20 °C a především tajuplné sochy moai. Pokud se sem opravdu vydáte, nebudete zklamaní, na sochy narazíte prakticky kdekoli.

Kromě soch na tebe čeká krásná příroda, nízké vulkanické kopečky, mořské želvy, východy i západy slunce do moře, neuvěřitelná noční obloha.

Průvodce pro tebe napsal Iva
Připrav se na
4–7 dní
Velikonoční ostrov je poměrně malý, a tak vám k jeho návštěvě bude 4–7 dní bohatě stačit.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Na Velikonoční ostrov můžete jet kdykoli. Počasí je stálé a teploty se pohybují nad 20 °C.
Více o počasí
Letenky od
13 500 Kč
Tolik stojí zpáteční letenka ze Santiago de Chile koupená s předstihem 2–3 měsíce.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu