Zpět na seznam míst co vidět v Dubrovníku
Rector's palace

Knížecí palác

Jednou z hlavních staveb Starého města je bezpochyby Knížecí palác (Kněžev dvor, v angličtině Rector's Palace), sídlo knížete Republiky Ragusa (Dubrovnické republiky) mezi 14. a začátkem 19. století, kdy republika zanikla.

Knížecí palác byl hlavní stavbou celého Dubrovníku a chloubou města. Zapadá však do celkové architektury a nijak zvlášť mezi ostatními budovami nevyniká. Zaujme především zdobeným podloubím. Převažující styl Knížecího paláce je čistá gotika, ale u podloubí a interiérů můžeme pozorovat i dodatečné barokní a dokonce i renesanční úpravy.

Muzeum historie

V současné době můžete navštívit interiéry Knížecího paláce, ve kterých sídlí Muzeum historie Dubrovníku. V poměrně malé expozici se dozvíte vše o dějinách města od starověku až po dnešní dobu.

Vstupné pouze do tohoto muzea stojí 100 HRK, rozhodně se však vyplatí koupit kombinovanou vstupenku za 130 HRK, díky které máte vstup i do Námořního muzea, Etnografického a Archeologického muzea a dalších objektů). Více zjistíte na oficiálních stránkách: dumus.hr.

  • Naviguj: 42.6403, 18.1106

Další místa v Dubrovníku

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu