Cestování Covid–19

V současné lze vycestovat i za účelem turistiky, podmínkou je pouze vyplnění formuláře na hranicích. Pozemní cesta přes Rakousko a Slovinsko je možná bez předložení testu na koronavirus.

Při překročení hranice je nutno uvést přesné kontaktní údaje, adresu ubytování a datum plánovaného odjezdu ze země. Aktuální informace naleznete na webu Ministerstva zahraničí.

Od 15.6. je možný návrat z Chorvatska do ČR bez omezení, tedy bez testu na koronavirus i bez 14-denní karantény.

Země Čechům zaslíbená

Chorvatsko, oficiálním názvem Chorvatská republika, je evropský stát, který se nachází na pomezí střední a jižní Evropy na východním pobřeží Jadranského moře. Jedná se o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie a jeho sousedy jsou na severu Slovinsko, na východě Maďarsko a Srbsko, na jihovýchodě Bosna a Hercegovina a na jihu Černá Hora. V Chorvatsku žije asi 4,3 milionů obyvatel.

Chorvatsko zažilo koncem 90. let turistický boom a od té doby je trvale nejoblíbenější turistickou destinací pro české turisty, ročně jich sem míří až 800 tisíc. Navzdory tomu, že v letní sezoně většina turisticky atraktivních míst praská ve švech, je zde stále řada míst s autentickou kulturou, která stojí za to objevit. Chorvatské pobřeží Jadranského moře je téměř 2.000 km dlouhé, a tak si zde každý přijde na své.

Chorvatsko nenabízí ale jen moře a koupání. Chorvatská města jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády.

Za zmínku stojí také velké přírodní bohatství – více než 1.200 ostrovů a útesů, 8 národních parků a 11 chráněných krajinných území. Mezi nejznámější přírodní památky patří bezpochyby NP Plitvická jezera, kde se kde se natáčel slavný seriál Vinnetou. V neposlední řadě nabízí Chorvatsko vyhlášenou gastronomii, která sází na místní kvalitní suroviny z moře i z pevniny.

Chorvatsko je zkrátka ideální dovolenkovou destinací, která láká svou snadnou dostupností, nesmírným přírodním i kulturním bohatstvím, relativně rozumnými cenami a uvolněnou atmosférou.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
červen - září
Na tradiční koupačku vyraz v létě. Prší méně a je tepleji než v ČR.
Letenky od
4 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 50 %. Akční letenky do Chorvatska
Průvodce pro tebe napsal vojtech.kaiser

Praktické tipy před cestou do Chorvatska

Plitvice
Co vidět v Chorvatsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Chorvatsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Chorvatsku

brac-zlatni-rad
Co dělat v Chorvatsku

Co dělat v Chorvatsku a kam na výlety po okolí? Pláže, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Chorvatsko.

Počasí v Chorvatsku

Přehledně o počasí v Chorvatsku a teploty vzduchu a moře během roku. Kdy jet do Chorvatska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Hranice Chorvatsko
Jak se dostat do Chorvatska

Jak levně do Chorvatska? Čím a jak se nejlevněji dostat do Chorvatska, kolik to stojí a jak dlouho trvá cesta autem z Prahy a okolí?

Dálnice Chorvatsko
Doprava v Chorvatsku

Jak se dopravovat a cestovat v Chorvatsku? Cestování v Chorvatsku lodí, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Chorvatská kuna
Peníze a ceny v Chorvatsku

Čím platit v Chorvatsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Chorvatská kuna. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Chorvatsku?
Aktuální kurz 1 kn = 3.51 Kč

Grilované olihně
Jídlo v Chorvatsku

Co ochutnat v Chorvatsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Chorvatsku a kde se stravovat.

Pula (UNESCO)
Kultura a lidé v Chorvatsku

Jak se mluví v Chorvatsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Chorvatsko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Chorvatsku

Je Chorvatsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Chorvatsku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Chorvatska

Je potřeba vízum a pas do Chorvatska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Chorvatska?

Další průvodce v Chorvatsku a okolí

Kostel sv. Marka
Čekamo vas!
Už na tebe čekáme!
Záhřeb
Průvodce městem
Bosna a Hercegovina
Radujemo se ti!
Těšíme se na tebe!
Bosna a Hercegovina
Průvodce zemí
Cinqueterre
Benvenuto, il mio amico!
Vítej, příteli!
Itálie
Průvodce zemí
Černá Hora

Vítej, příteli!
Černá Hora
Průvodce zemí
Slovinsko
Čakamo vas!
Už na tebe čekáme!
Slovinsko
Průvodce zemí

Cestopisy z Chorvatska od cestovatelů jako ty

Čtení na 13 minut
Středním Jadranem
Avatar uživatele Standa
Standa 2020-05-11T14:23:18+02:00 2 komentáře
Chorvatsko 2018

Spoluplavba dvou plachetnic středním Jadranem. Tento článek je pro čtenáře jachtingem nepolíbené. A přesto chcete vědět, jak taková plavba vypadá. Pro někoho může být překvapením, že i Jadran má co nabídnout a navíc bez davu koupáků. Pěkné fotky…

Čtení na 5 minut
Pakoštane s Láskou, Nadějí a Vírou 2019
Filoména První 2020-01-30T13:43:43+01:00 0 komentářů
Chorvatsko 2019

I Pakoštane v Severní Dalmácii v Chorvatsku má své historické mini centrum s kamennými domky a uličkami na dva lokte. Smutné svědectví občanské války křičí na vás vylidněnými polozbořenými domky…

Čtení na 28 minut
Roadtrip na jih. Bez auta.
Avatar uživatele
Anet 2019-09-24T10:49:22+02:00 6 komentářů
Evropa 2019

Kdyby ti tvoje dvacetiletá dcera řekla, že stopovala z Mikulova do Brna, ale vzala to oklikou 1400 km... dostala by zaracha, nebo pochvalu?. 1400 km za pět dnů, za 7,40 € na osobu.A naše malý, soukromý, a utajený drama.Skoro.Pro všechny, kteří tvrdí, že se v roce 2019 nedá stopovat, a je to zahrávání si se zdravím.Kteří tvrdí, že když se …

Čtení na 2 minuty
Na skok v Chorvatsku
Avatar uživatele
Forty 2019-05-20T22:32:11+02:00 0 komentářů
Chorvatsko 2019

bez paštik, bez řízků a bez auta plného plechovek od piva :). Chorvatsko. Byl tady už každej. Autem, karavanem nebo jako já poprvé s rodiči starou Karosou v 90. letech, housky, řízky v chlebu, kafe v termosce a kinedryl.Teď v práci ve 2 odpoledne zaklapávám…

2 další cestopisy
Avatar uživatele vojtech.kaiser
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 dny
Navrhni úpravu