Země Čechům zaslíbená

Chorvatsko, oficiálním názvem Chorvatská republika, je evropský stát, který se nachází na pomezí střední a jižní Evropy na východním pobřeží Jadranského moře. Jedná se o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie a jeho sousedy jsou na severu Slovinsko, na východě Maďarsko a Srbsko, na jihovýchodě Bosna a Hercegovina a na jihu Černá Hora. V Chorvatsku žije asi 4,3 milionů obyvatel.

Chorvatsko zažilo koncem 90. let turistický boom a od té doby je trvale nejoblíbenější turistickou destinací pro české turisty, ročně jich sem míří až 800 tisíc. Navzdory tomu, že v letní sezoně většina turisticky atraktivních míst praská ve švech, je zde stále řada míst s autentickou kulturou, která stojí za to objevit. Chorvatské pobřeží Jadranského moře je téměř 2.000 km dlouhé, a tak si zde každý přijde na své.

Chorvatsko nenabízí ale jen moře a koupání. Chorvatská města jsou plná starobylých památek z římských dob i z časů benátské nadvlády.

Za zmínku stojí také velké přírodní bohatství – více než 1.200 ostrovů a útesů, 8 národních parků a 11 chráněných krajinných území. Mezi nejznámější přírodní památky patří bezpochyby NP Plitvická jezera, kde se kde se natáčel slavný seriál Vinnetou. V neposlední řadě nabízí Chorvatsko vyhlášenou gastronomii, která sází na místní kvalitní suroviny z moře i z pevniny.

Chorvatsko je zkrátka ideální dovolenkovou destinací, která láká svou snadnou dostupností, nesmírným přírodním i kulturním bohatstvím, relativně rozumnými cenami a uvolněnou atmosférou.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
červen - září
Na tradiční koupačku vyraz v létě. Prší méně a je tepleji než v ČR.
Letenky od
4 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 50 %. Akční letenky do Chorvatska
Průvodce pro tebe napsal vojtech.kaiser

Praktické tipy před cestou do Chorvatska

Kostel sv. Anastázie
Co vidět v Chorvatsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Chorvatsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Chorvatsku

brac-zlatni-rad
Co dělat v Chorvatsku

Co dělat v Chorvatsku a kam na výlety po okolí? Pláže, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Chorvatsko.

Počasí v Chorvatsku

Přehledně o počasí v Chorvatsku a teploty vzduchu a moře během roku. Kdy jet do Chorvatska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Hranice Chorvatsko
Jak se dostat do Chorvatska

Jak levně do Chorvatska? Čím a jak se nejlevněji dostat do Chorvatska: vlakem, letadlem a jak dlouho trvá cesta autem z Prahy a okolí?

Dálnice Chorvatsko
Doprava v Chorvatsku

Jak se dopravovat a cestování v Chorvatsku? Chorvatsko lodí, vlakem, autobusem, autem. Jaké jsou dálniční poplatky a mýtné v Chorvatsku?

Chorvatská kuna
Peníze a ceny v Chorvatsku

Čím platit v Chorvatsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Chorvatská kuna. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Chorvatsku?
Aktuální kurz 1 kn = 3.26 Kč

Grilované olihně
Jídlo v Chorvatsku

Co ochutnat v Chorvatsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Chorvatsku a kde se stravovat.

Lidé Chorvatsko
Kultura a lidé v Chorvatsku

Jak se mluví v Chorvatsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Chorvatsko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Chorvatsku

Je Chorvatsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminalita v Chorvatsku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Chorvatska

Je potřeba pas do Chorvatska nebo stačí občanský průkaz? Zjistěte podmínky cestování na občanku do Chorvatska a jaké doklady musí mít děti.

Vlak Regiojet
Vlakem do Chorvatska

Přímý vlak Regiojetu Praha–Rijeka–Split: cena jízdenky, jízdní řád a jak je dlouhá cesta vlakem? Jezdí autovlak do Chorvatska a kolik stojí?

Mýtná brána Chorvatsko
Dálniční poplatky Chorvatsko

Kolik stojí poplatky za dálnice v Chorvatsku 2022? Jak se platí mýto na chorvatských dálnicích a cena za jednotlivé úseky.

Typ C
Zásuvky a internet v Chorvatsku

Jaký typ zásuvek a jaká elektřina je v Chorvatsku? Připojení k internetu Chorvatsko, dostupnost wi-fi a ceny volání.

Další průvodce v Chorvatsku a okolí

Kostel sv. Marka
Bok!
Ahoj!
Záhřeb
Průvodce městem
Ostrov Krk
Ovdje ćete uživati u njoj!
Tady se ti bude líbit!
Rijeka
Průvodce městem
Split
Bok!
Ahoj!
Split
Průvodce městem
Kostel sv. Anastázie
Radujemo se vama!
Těšíme se na tebe!
Zadar
Průvodce městem
Pula
Ovdje ćete uživati u njoj!
Tady se ti bude líbit!
Pula
Průvodce městem

Cestopisy z Chorvatska od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 17 minut
Za L-410 do Chorvatska
Avatar uživatele
Kryštof Hájek 2022-04-16T22:22:41+02:00 4 komentáře
Evropa 2022

Jarní výlet za českým letadlem v Chorvatsku, krásným Dubrovníkem i ne tak krásnou Tuzlou v Bosně.... Pandemie Covidu mě uzemnila na víc než rok a půl. Počáteční šok z toho, že se mi zhroutil můj cestovatelský svět, plíživě, ale velmi jistě vytlačovala touha po dalším létání. Po pár výletech během…

Čtení na 1 minutu
Chorvátsko – tenkrát po prvé
Avatar uživatele
tonic 2021-06-06T21:00:00+02:00 2 komentáře
Chorvatsko 2021

V živote (väčšiny) mužov nastane chvíľa, keď sa stanú otcami. V našej zemepisnej šírke neskôr nasleduje udalosť ešte významnejšia – keď po prvý raz zoberie rodinu autom na dovolenku do Chorvátska.. Viac na mojom blogu:https://tonicove.sk/chorvatsko-t...t-po-prve/

❤️ Oblíbené
Čtení na 24 minut
Jak jsme navštívili 13 zemí během Covid roku 2020
Vojta Adami @ytadami 2021-01-04T21:14:43+01:00 4 komentáře
Napříč světem 2020

Cestování během roku 2020 byla nepochybně ještě větší výzva než kdy jindy. Mrkněte, jak jsme si s touto výzvou poradili my :). Hned na úvod je dobré poznamenat, že jsem se seznámil se slečnou Terezkou až v březnu (ano v tom "nejapokalyptičtějším" měsíci roku 😅), tudíž z čísla 1 a 2 uvidíte pouze moji dokumentaci, číslo 7 …

❤️ Oblíbené
Čtení na 11 minut
Na kole z Alp k Jadranu
Avatar uživatele Vercavlcek
Vercavlcek 2020-11-18T09:28:31+01:00 6 komentářů
Evropa 2020

750 km zážitků z Rakouska, Itálie, kousku Slovinska a Chorvatské Istrie. Celý tenhle výlet byla impulsivní akce. Doba koronavirová cestování nepřeje, přesto jsme prahli po nějakém dobrodružství. V Čechách na kole jezdíme rádi, tak proč nezkusit dojet k moři?  V pátek nám…

8 dalších cestopisů
Avatar uživatele vojtech.kaiser
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 18 dny
Navrhni úpravu