Split

Ubytování ve Splitu

Chcete-li si v Chorvatsku užít klasickou plážovou dovolenou, Split není nejvhodnější volbou pro dlouhodobé ubytování. Naopak je ideálním místem na víkendovou zastávku, a to klidně i mimo sezonu na eurotrip.

Nejlevnější ubytování ve Splitu (Booking.com)

Kde se ubytovat ve Splitu

Samotný Split není rozlohou nijak velké město, takže je de facto jedno, v jaké lokalitě se ubytujete - odevšud se do centra dostanete autobusem MHD do 15 minut, z mnoha lokalit však i pěšky.

Obecně však platí, že ubytování přímo v centru v uličkách Diokleciánova paláce a čtvti Veli Varoš je nejdražší, ale zároveň nejhezčí a ke všem zajímavostem pěšky dojdete do 5-10 minut.

Pokud pojedete autem, zvolte ideálně ubytování dál od centra kvůli lepšímu parkování.

Dáváte-li přednost bydlení poblíž moře, nejvíce nabídek najdete na východním okraji města okolo pláže Žnjan, kde je ubytování levnější než u pláži Firule či Bačvice blíž k centru.

Tipy na hotely a ubytování ve Splitu

Podívejte se na zajímavá a dobře hodnocená ubytování, která bychom vám doporučili.

V hlavní letní sezoně ubytování pod 1 000 Kč nenajdete ani v levných guest-housech. Nejnižší dostupné ceny se pohybují kolem 1 300 Kč, podívejte se například na tyto dobře hodnocené apartmány v dané cenové kategorii:

Dále najdete největší množství apartmánů a penzionů v cenovém rozpětí od 1 500 do 2 000 Kč za noc pro dva. Pokud preferujete klasické hotely, v létě se nedostanete níž než na 2 500 Kč. Za přijatelnou cenu s dobrou kvalitou můžeme doporučit například tyto hotely:

Z nadnárodních řetězců ve Splitu působí Radisson se svým hotelem Radisson Blu Resort Spa na pláži Žnjan, kde ceny začínají na 6 000 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Ceny ubytování a kdy rezervovat

Nejvyšší ceny ubytování ve Splitu očekávejte logicky v hlavní sezoně, zejména v červenci a srpnu. Levnější apartmány pořídíte za ceny kolem 1 300 až 1 500 Kč, zatímco klasické hotely pak stojí mezi 2 000 a 3 500 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokojiObecně je Split na chorvatské poměry drahé město a levnější ubytování často pořídíte i v plážových letoviscích okolí, především na Makarské riviéře či v městečku Rogoznica nebo Primošten.

Ve vedlejší sezoně nebo dokonce během zimy je naopak ubytování ve Splitu velmi levné a i klasické hotely se dají pořídit pod 1 000 Kč.

Míříte-li do Splitu v hlavní sezoně, rozhodně doporučujeme ubytování rezervovat s velkým časovým předstihem, klidně několik měsíců. Dostanete se tak na nejnižší cenu a největší výběr ubytování.

Chystáš se do Splitu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 29. 05. 2023

Vyhledej si svůj hotel ve Splitu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.