Trogir

Počasí v Trogiru a kdy sem jet

Počasí v Trogiru

Počasí v Trogiru je se ničím neliší od zbytku chorvatského pobřeží. Město tedy leží v typickém středomořském podnebném pásu, který charakterizují teplá a suchá léta a vlhké mírné zimy.

Rozdíly mezi teplotami během roku nejsou tak výrazné jako v našich končinách. Běžné letní teploty se pohybují mezi 28 a 32 °C.

Trogir během roku

Počasí na jaře

Jaro v Trogiru je příjemné a ideální k procházkám po městě. Teploty se pohybují kolem 17 až 19 °C a teplé slunečné počasí nastupuje už v polovině března. Přeháňky se objevují relativně často - zhruba každý třetí den, což jen prospívá krásné svěže zelené přírodě a městským parkům.

Počasí v červnu

Červen je prvním měsícem, kdy se do Chorvatska bez problému dá cestovat za mořem a tím pádem i Trogir zažívá první větší davy turistů. Teploty se zvedají na průměrných 27 °C, slabá přeháňka sprchne zhruba každý třetí den, ale jen na velmi krátkou dobu. Červen vhodným měsícem pro kombinaci plážové a poznávací dovolené, takže Trogir klidně do programu zařaďte.

Počasí v červenci

Červenec je nejteplejší a nejsušší měsíc během roku. Teploty stoupají na průměrných 30 °C, ale často se přehoupnou i přes 33 °C, prší jen minimálně a chození po městě může být unavující. Trogir má nicméně výhodu ve velmi úzkých stinných uličkách, kde se i vysoké teploty snášejí lépe než v jiných městech.

Počasí v srpnu

I během srpna se můžete těšit z teplot přes 30 °C, častěji se objevují bouřky, ale téměř výhradně ve večerních nebo nočních hodinách. Srpen je vhodný měsíc pro plážovou dovolenou v Dalmácii s krátkou zastávkou ve stinném centru Trogiru.

Počasí v září

Léto opouští Trogir jen pomalu, a tak se skoro celé září budete ohřívat teplotami kolem 25 °C. Přeháňky se objevují zhruba každý třetí den, většinou odpoledne nebo pozdě večer a výlet po městě tak nijak zvlášť neovlivní.

Počasí na podzim

Podzimní plískanice se v Trogiru nekonají, ale prší výrazně víc než na jaře. Déle trvající deště se však objevují jen výjimečně, spíš jde o sérii kratších srážek rozprostřených po celý den. Teploty během podzimu očekávejte v rozmezí 14 až 19 °C.

Počasí v zimě

Zimní Trogir je vlhký, často prší, ale jen výjimečně dlouhodobě. Fouká studený vítr, který teploty okolo 11 °C pocitově snižuje.

Tabulka teplot během roku

Trogir - teploty vzduchu - Počasí během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
větrno
10 °C
únor
přeháňky
11 °C
březen
polojasno
14 °C
duben
polojasno
17 °C
květen
polojasno
23 °C
červen
jasno
27 °C
červenec
jasno
30 °C
srpen
jasno
30 °C
září
polojasno
25 °C
říjen
přeháňky
20 °C
listopad
přeháňky
14 °C
prosinec
větrno
11 °C

Teplota moře v Trogiru -

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
prázdné
12 °C
únor
prázdné
12 °C
březen
prázdné
12 °C
duben
prázdné
14 °C
květen
prázdné
17 °C
červen
prázdné
21 °C
červenec
prázdné
24 °C
srpen
prázdné
25 °C
září
prázdné
22 °C
říjen
prázdné
20 °C
listopad
prázdné
16 °C
prosinec
prázdné
14 °C

Kdy jet do Trogiru

Vzhledem k poloze Trogiru na pobřeží Jadranu sem turisté většinou zavítají v rámci letní dovolené, která probíhá od poloviny června do poloviny září. Pro čistě městskou turistiku však toto období není nejvýhodnější kvůli vysokým teplotám často atakujícím hodnoty kolem 35 °C.

Pokud se do Chorvatska vypravujete nikoliv za koupání, ale poznáváním, pak vyrazte mezi březnem a květnem nebo od druhé poloviny září do října. V těchto obdobích panují příjemné teploty kolem 17 °C a deště je tak nějak přiměřeně, aby výrazně nerušil dovolenou.

Chystáš se do Trogiru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 27. 04. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.