Trogir

Doprava v Trogiru

Parkování v Trogiru

Cesta autem ds sebou nese jednu a hlavní otázku: kde v Trogiru zaparkovat? Parkování zdarma v Trogiru není v hlavní sezoně možné nikde. Protože je Trogir velmi oblíbenou destinací, nemusíte se bát nedostatku parkovišť, v pevninské části podél hlavní Jadranské magistrály se nachází opravdu velké množství prostorných placených parkovišť.

Podívejte se na mapu oficiálních městských placených parkovišť:

V Trogiru najdete celkem 7 oficiálních parkovišť, ceny se přitom liší u každého z nich. Od všech dojdete bez problémů do centra pěšky do 10 minut.

 • T1 Travarica – celodenní parkování za 180 HRK v červenci a srpnu, 120 HRK v květnu, červnu, září a říjnu a 60 HRK ve zbytku roku. Za hodinu zaplatíte 15 HRK o prázdninách, 10 HRK ve zbytku letní sezony a 5 HRK v zimě
 • T2 Put Kapelice – cena od května do října plošně 8 HRK, ve zbytku roku 5 HRK na hodinu. Celodenní lístky se neprodávají
 • T3 Put Muline – celodenní za 80 HRK pouze od května do srpna, za hodinu se platí od května do října plošně 8 HRK, ve zbytku roku 5 HRK
 • T4 Brigi – celodenní 30 HRK, za hodinu 6 HRK od května do října, zbytek roku zdarma
 • Fortin – za hodinu zaplatíte 25 HRK o prázdninách, 20 HRK ve zbytku letní sezony a 5 HRK v zimě. Celodenní lístky se neprodávají
 • Soline (u přístavu trajektů) – celodenní 70 HRK od května do října, 30 HRK ve zbytku roku. Cena za hodinu od května do října plošně 10 HRK, ve zbytku roku 5 HRK
 • Čiovo (parkování podél ulice) – celodenní za 80 HRK pouze od května do srpna, za hodinu se platí od května do října plošně 8 HRK, ve zbytku roku 5 HRK

Aktuální ceník najdete na městském webu: tgholding.hr.

Autobusy MHD

Trogir je dobře dostupný i autobusy MHD, které jezdí jak po městě, tak do blízkého Splitu. Nicméně při pohybu po samotném Trogiru nejspíš autobus vůbec nevyužijete, protože všude dojdete do 15 minut pěšky.

Jediná hlavní autobusová stanice společná pro příměstskou, městskou i dálkovou dopravu se nachází v pevninské části poblíž mostu do historického města (viz přesná poloha na mapě).

Autobusy Trogir – Split (vč. letiště)

Nejvíce využijete autobusovou dopravu mezi těmito dvěma městy, a to jak v případě, že budete ubytováni v Trogiru a budete chtít na výlet do Splitu, tak naopak.

Mezi městy jezdí příměstská autobusová linka číslo 37, a sice každých 20 minut (o víkendech jednou za půl hodiny). V hlavní letní sezoně jsou odjezdy častější (cca jednou za 15 minut). Cesta mezi Splitem a Trogirem zabere asi 40 minut.

Autobus 37 cestou zastavuje i u splitského letiště.

Jízdenku koupíte v kiosku na zastávce nebo u řidiče za 17 HRK, za cestu na letiště zaplatíte jen 13 HRK.

Autobusy v okolí Trogiru

Příměstské trogirské autobusy využijete zejména při cestách do okolních letovisek, počítejte však s tím, že jednotlivé linky jezdí nejčastěji jednou za hodinu:

 • Okrug Gornji, Okrug Donji (pláže ostrova Čiovo): linka 44, ceny jízdenky 11 až 13 HRK podle vzdálenosti
 • Arbanija, Slatine (sever ostrova Čiovo): linka 42, ceny jízdenky 11 až 13 HRK podle vzdálenosti
 • Marina: linky 48, 49, 50, 52, cena jízdenky 16,50 HRK
 • Seget Vranjica: linky 4548, 49, 50, 52, cena jízdenky 11 HRK

Oficiální web a odkazy

Všechny autobusové linky ve Splitu i Trogiru provozuje dopravní podnik Promet Split.

Trajekty na okolní ostrovy

Vzhledem k blízkosti velkého trajektového přístavu ve Splitu je naopak ten trogirský velmi malý a pravidelné linky plují pouze na dva ostrovy. Přístaviště Soline se nachází západně od centra, do něhož podél kanálu dojdete asi za 10 minut pěšky.

Trajekty z Trogiru provozuje pouze společnost Jadrolinija (jízdní řády, ceny, online nákup):

 • ostrov Drvenik Veli: 3-5x denně, doba plavby trvá 50 minut a stojí 17 HRK pro pěší, 128 HRK pro osobní auto
 • ostrov Drvenik Mali: 3-5x denně se zastávkou na Drvenik Veliki, celkem doba plavby trvá 75 minut a stojí 17 HRK pro pěší, 128 HRK pro osobní auto

Z přístaviště přímo v centru na trogirské promenádě vyplouvají během léta každých 15 minut lodě do letoviska Vranjica se zastávkami u hotelu Medena a v letovisku Seget Donji. Dopravu provozuje společnost Filip's Marina.

Z promenády vyplouvají také každých 15 minut lodě do letoviska Okrug na ostrově Čiovo s cenami okolo 15 HRK, jízdní řád na webu města Okrug.

Posledním pravidelný trajektem vyplouvajícím z historického centra je linka společnosti Bura Line, která pluje 4x denně z Trogiru do letoviska Slatine na ostrově Čiovo (20 HRK) a dál do Splitu (35 HRK).

Chystáš se do Trogiru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 27. 04. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.