Trogir

Jak se dostat do Trogiru

Vlakem + autobusem do Trogiru

Populární každoroční sezónní noční vlaky Regiojet z Prahy, Brna i Bratislavy do Chorvatska vás dovezou i do Trogiru, i přes to, že do města vůbec nevede železniční trať. Regiojet nabízí jízdenky na přímý vlak z Prahy do Ogulinu. Zde čekají návazné autobusy, které vás odvezou přímo do 27 km vzdáleného Trogiru.

Na webu regiojet.cz je třeba vždy zakoupit jízdenku z Prahy až do Trogiru v jednom kroku, nejde totiž koupit separátně jízdenka do Splitu a až později dokoupit lístek na návazný autobus.

Na výběr máte ze tří základních možností/tříd. Níže uvádíme cenu za jednosměrnou jízdenku, na zpáteční se sleva nevztahuje a je tak prostým dvojnásobkem ceny jednosměrné. Ceny ze všech českých měst i Bratislavy jsou shodné, byť je konečná vzdálenost z jednotlivých měst rozdílná.

  • Standard: velkoprostorový vůz nebo kupé pro 6 lidí, cena od 890 Kč
  • Lůžko: jedno lůžko v kupé pro 3 nebo 4 osoby, cena od 1 090 Kč
  • Ceny se vzrůstající obsazeností stoupají až na dvojnásobek
  • Koupit jízdenku na vlak do Trogiru

Celková doba cesty z Prahy do Dubrovníku Regiojetem šplhá až k 21 hodinám.

Letecky do Trogiru

Nejrychlejší cesta do tohoto historického města vede letadlem přes letiště Split (SPU). To se sice jmenuje po 2. největším chorvatském městě, ale ve skutečnosti je splitské letiště mnohem blíž k Trogiru (5,5 km) než k samotném Splitu (23 km).

Přímé spojení do Splitu obstarává několik aerolinek z následujících měst. Všechny níže uvedené přímé lety létají pouze během letní sezony. Uvádíme cenu za zpáteční letenku v hodnotě, za které je možné ji nejčastěji koupit:

Mimo prázdniny létají do Splitu především Croatia Airlines ze Záhřebu, kde navazují na další lety po Evropě. Letenky během podzimu, zimy a jara pořídíte z Prahy i okolních měst okolo 7 500 Kč a nevíce nabídek obvykle najdete na webu Lufthansy či KLM. Pravidelné lety po celý rok sem nabízí i Eurowings, kteří můžou v akcích mít ceny i pod 5 000 Kč.

Autem do Trogiru

Cesta autem je stále nejpopulárnější varianty dopravy do Chorvatska. Jako skoro do všech chorvatských destinací existuje i do Trogiru několik variant trasy, zejména při cestě z Prahy a okolí. Každá se mírně liší časem, ale i výši poplatků, které vás čekají po cestě.

Nejbližší sjezd z dálnice A1 je číslo 24 Prgomet, ze kterého do Trogiru ujedete už jen 18 km.

Kde nejlépe parkovat v Trogiru se dočtete v následující kapitole Doprava.

Přes Brno/Vídeň

Cesta do Trogiru přes Vídeň je jediná možnost trasy, během níž skoro celou dobu nesjedete z dálnice. Za ideálních podmínek je tak nejrychlejší, ovšem v exponovaných časech o víkendech a na začátku či konci prázdnin se můžou tvořit kolony okolo Vídně a také na velmi frekventované slovinsko-chorvatské hranici.

Celkově za cestu oběma směry dohromady zaplatíte zhruba 8 400 Kč.

Přes České Budějovice

Tato varianta trasy je nejhezčí "na koukání", protože vede přes Alpy a je také nejkratší na kilometry. Ve velké části trasy v Česku však pojedete mimo dálnici a v létě se můžou tvořit kolony na benešovské či písecké silnici.

Celkově za cestu oběma směry dohromady zaplatíte zhruba 8 700 Kč.

Autobusem z ČR

Kromě kombinovaného spojení vlaku Regiojet do Ogulinu a návazného autobusu do Trogiru jezdí v létě samozřejmě i přímé autobusy bez nutnosti přestupovat několika různých společností.

Flixbus – jezdí pouze z Prahy (další zastávka až ve Vídni), přímé spojení v létě každý den, do Trogiru dojede po 15,5 hodinách

Jadran Express – jezdí z Prahy, Střechova, Humplce, Jihlavy, Velkého Meziříčí, Brna a Břeclavi, kvůli velkému počtu zastávek na chorvatském pobřeží však cesta může trvat i přes 20 hodin

Autobusem po Chorvatsku

Cestujete-li po chorvatském pobřeží z místa na místo bez auta, těšit se můžete na frekventované autobusové spojení jezdící několikrát denně po celé Jadranské magistrále. V Chorvatsku bohužel nefunguje žádný jednotný vyhledávač dopravy, a tak je třeba proklikat všechny weby autobusových společností, které na dané trase jezdí. Ceny jízdenek se sice příliš neliší, ale časy odjezdů ano.

Podívejte se, s jakými dopravci se z Trogiru dostanete do vybraných míst v Chorvatsku a kolik zhruba stojí jízdenky:

Chystáš se do Trogiru?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 23. 10. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.