Zavřít boční panel

Aktivity na Cookovo ostrovech

Treky

Na ostrově Rarotonga je několik treků, nejznámější je Cross Island Track, který začíná na severní straně ostrova a končí na jižní straně, zabere vám zhruba 3 hodiny, ale nepodceňujte ho. Mějte pevnou obuv, jelikož cesta bude velmi kluzká, na některých místech jsou připevněna pomocná lana s uzlíky, na vrchol hory Needle budete šplhat.

Pláže

Nejznámější pláží na ostrově Rarotonga je Muri Beach, z níž můžete doplavat na korálové ostrůvky zarostlé palmami. Lagunu můžete prozkoumat na kajaku či paddleboardu, který je na Muri Beach k zapůjčení. Další pěkné a poloprázdné pláže najdete na západním pobřeží, kde si užijete kromě opalování a šnorchlování také nádherný západ slunce. Co se týká Aitutaki, tak bezkonkurenční pláže jsou na přilehlých ostrůvcích, kam se dostanete buď s organizovanou tour, nebo je možné domluvit si water taxi, které vás za poplatek na vámi vybraný ostrov dopraví. 

Šnorchlování

Pokud máte svoje šnorchlovací vybavení, vezměte si ho s sebou, případně si ho můžete půjčit od 10 NZD. Kolem ostrova je laguna plná barevných rybiček, hvězdic a dalších podmořských živočichů. Pokud budete na Aitutaki, je téměř povinnost zajistit si celodenní výlet po laguně, která je opravdu dechberoucí!

Potápění 

Pokud máte zkušenosti s potápěním, nemusíte zůstávat jen v laguně a můžete vyrazit i na otevřené moře. Některé agentury nabízí i kurzy potápění. 

Rybaření

V lagunách se vyskytuje několik druhů ryb, které zaujmou milovníky rybaření. Na Aitutaki je to bonefish – albula liščí vyhledávaná zastánci muškaření. Na obou ostrovech je pak i několik druhů kranasů včetně kranase obrovského – Giant Trevally. Pro lov na Aitutaki je nutné koupit povolení, na Rarotonga nikoli.

Kitesurfing

Aitutaki se považuje za jedno z nejlepších míst na kitesurfing na světě. Každoročně se tam pořádá mezinárodní soutěž v kitesurfingu – Manureva Aquafest Kitesurfing Competition. Zajezdit na laguně se dá i na Muri Beach na ostrově Rarotonga.

Pozorování velryb

Každý rok se velryby vydávají na dlouhou cestu k rovníku, kde rodí mláďata. U Cookových ostrovů je možné tyto kytovce zastihnout v období od července do října.

Noční život

Na Rarotonze naleznete řadu barů s živou hudbou nebo i diskotéku, jako je například známý Hula bar. Velmi oblíbené jsou i tzv. „island nights“, kde během večeře probíhá show tradičních tanců. Menší vystoupení mají v programu některé hotely, ale nejlépe hodnocená jsou 2 kulturní centra na Rarotonze, kde se navíc dozvíte o historii Cookových ostrovů.

Nedělní mše

Místní obyvatelé tráví nedělní dopoledne v kostele. Bohoslužba začíná v 10 hodin a kromě proslovů a čtení z Bible se v kostele zpívá.

Prodejna perel

Cookovy Ostrovy jsou také známy pro své černé perly. Jak probíhá jejich pěstování, vám prodejci rádi vysvětlí ve svých prodejnách.

Černé perly Cookovy ostrovy

Souostroví s nejkrásnější lagunou na světě

Cookovy ostrovy je stát (skupina ostrovů) v Tichém oceánu, který je samosprávným volně přidruženým územím Nového Zélandu. Souhrnná plocha ostrovů činí 240 km².

Je to místo, kde každý ostrov má odlišný ráz a svou perfektní cestu si zde může naplánovat každý…od dobrodružného cestovatele až po rodinu s dětmi. 

Průvodce pro tebe napsal Martina Kupková
Víza
180 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti na Cookových ostrovech.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Během zimy však počítejte s vyšší mírou srážek.
Více o počasí
Letenky od
40 000 Kč
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu