Průvodce státem
Cookovy ostrovy
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Cookovo ostrovech

Jak na Cookovy ostrovy

Nejjednodušší způsob, jak se z Prahy dopravit na Cookovy ostrovy, je jednoznačně přes Nový Zéland. Ideální je zakoupit letenky do Aucklandu a zvlášť dokoupit letenky na Rarotongu. V akci je možné sehnat zpáteční letenku kolem 300 NZD s odletem z Aucklandu. 

Na okolní ostrovy je jen jediná možnost, jak se na ně dostat, a to letecky s Air Rarotonga. Ceny jsou po celý rok téměř stejné a ve srovnání s letenkami z Nového Zélandu se mohou zdát ceny přemrštěné. Pokud si můžete dovolit riskovat, je možné koupit letenky přímo v kanceláři na Rarotonze. Někdy jsou k dostání levněji, ale hrozí riziko, že na daný den budou vyprodané, případně naopak cenově nevýhodné.

Jak se nejlépe dopravovat

Veřejná doprava

Na hlavním ostrově Rarotonga funguje autobusová doprava. Jízdenky se kupují u řidiče. Cena za jednosměrnou jízdenku činí 5 dolarů, zpáteční 8 dolarů. Za zavazadlo zaplatíte poplatek 2 dolary. Autobus jezdí kolem celého ostrova z jednoho bodu buď po směru hodinových ručiček, nebo opačně. Celé objetí ostrova trvá zhruba hodinu. První autobus vyjíždí v 7:00 ráno a poslední ve 23:00 večer. Výjimkou jsou neděle a státní svátky. Přesnost na minuty nečekejte, ale jinak je autobus spolehlivý a zastaví vám, kde si řeknete.

Půjčení motorky/skútru

Nejběžnějším dopravním prostředkem na Cookových ostrovech je skútr či motorka. Jeho půjčení se pohybuje kolem 15–30 NZD. Některé půjčovny mají helmu a pojištění v ceně, některé si účtují extra poplatek. Pozor! Aby vám na Cookových ostrovech půjčili motorku, musíte si nechat vystavit místní licenci na její řízení. Tu vám udělají pouze na policejní stanici v hlavním městě Avarua na ostrově Rarotonga! Pokud nemáte řidičský průkaz na motorku, je nutné projít celým procesem (včetně testů), který vyjde na 90 NZD. V opačném případě vás místní licence bude stát jen 20 NZD a je platná 31 dní. Nenechte se také překvapit, že se jezdí na levé straně.

Půjčení auta

Další možností, jak se po ostrovech pohybovat, je půjčení si auta, které stojí 50–100 NZD na den. Při plánování si promyslete, zda auto využijete a zda se vám jeho půjčení vyplatí. Silnice kolem hlavního ostrova je dlouhá jen 32 km.

Půjčení kola

Mimo vnitrozemí Rarotongy jsou Cookovy ostrovy rovinaté, tedy ideální pro jízdu na kole. Za půjčení kola na 1 den zaplatíte 15–20 dolarů. Na Rarotonze si také můžete půjčit elektrokolo, toto „zpestření“ je však téměř nejdražším způsobem dopravy – 1 den na elektrokole vás vyjde na 38 NZD.

Souostroví s nejkrásnější lagunou na světě

Cookovy ostrovy je stát (skupina ostrovů) v Tichém oceánu, který je samosprávným volně přidruženým územím Nového Zélandu. Souhrnná plocha ostrovů činí 240 km².

Je to místo, kde každý ostrov má odlišný ráz a svou perfektní cestu si zde může naplánovat každý…od dobrodružného cestovatele až po rodinu s dětmi. 

Průvodce pro tebe napsal Martina Kupková
Víza
180 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti na Cookových ostrovech.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Během zimy však počítejte s vyšší mírou srážek.
Více o počasí
Letenky od
40 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 41 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Martina Kupková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu