Souostroví s nejkrásnější lagunou na světě

Cookovy ostrovy je stát (skupina ostrovů) v Tichém oceánu, který je samosprávným volně přidruženým územím Nového Zélandu. Souhrnná plocha ostrovů činí 240 km².

Je to místo, kde každý ostrov má odlišný ráz a svou perfektní cestu si zde může naplánovat každý…od dobrodružného cestovatele až po rodinu s dětmi. 

Průvodce pro tebe napsal Martina Kupková
Víza
180 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti na Cookových ostrovech.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Během zimy však počítejte s vyšší mírou srážek.
Více o počasí
Letenky od
40 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 41 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Cookovy ostrovy

Co vidět a navštívit na Cookovo ostrovech

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Cookovo ostrovech

Zavřít boční panel

Punanga Nui Market

Trh v hlavním městě Avarua. Koná se pouze v sobotu dopoledne, ve všední dny pouze pár prodejců ovoce.

Zavřít boční panel

Te Vara Nui

Tradiční vesnice se zábavním programem pro turisty. Vybrat si můžete z Village Tour nebo Over Water Night Show, která je i s večeří. Za interaktivní prohlídku vesnice zaplatíte 49 NZD a za večerní show 109 NZD.

Zavřít boční panel

Rarotonga Brewery

Prohlídka pivovaru zdarma + ochutnávka jejich ležáku. Další ochutnávky za 3 novozélandské dolary. Otevřeno mají od pondělí do soboty 10–18 hodin.

Zavřít boční panel

Matutu Brewing Company

Za 10 NZD vás provedou po pivovaru a dají ochutnat 3 druhy piva. Prohlídky probíhají každý den ve 12:00 a ve 13:00.

Zavřít boční panel

TE ARA Museum

Místo, kde se dozvíte o historii Cookových Ostrovů. Muzeum je zaměřené na udržitelné zdroje s cílem posílení místní ekonomiky. Zakoupit si můžete lokální produkty nebo se občerstvit v kavárně a podpořit tak místní podnikatele.

Zavřít boční panel

Muri Night Market

Každé úterý, středu, čtvrtek a neděli od 17:00 odpoledne se koná v Muri večerní trh. Jde zde hlavně o jídlo, večeři si můžete vybrat z několika stánků. Ceny za jídlo tu jsou však vyšší, panuje tu však příjemná atmosféra. Ačkoli se sem turisté chodí hlavně navečeřet, nejdelší fronty má zde stánek s dorty, které jsou opravdu vynikající!

Zavřít boční panel

Titikaveka Beach

Nejlepší šnorchlování na ostrově Rarotonga nabízí právě tato pláž.

Zavřít boční panel

Cross Island Trek

Trek vedoucí ze severní strany ostrova až na jižní pobřeží. Samotný trek trvá 2–3 hodiny, počítejte s cestou z hlavní silnice na začátek treku, která je 2 km dlouhá, můžete jí jít pěšky, nebo se nechat dovézt či přijet vlastním dopravním prostředkem (který si stejně budete muset poté vyzvednout). První polovina cesty je strmějšího stoupání, cestu vám budou komplikovat kořeny stromů a vysoká vlhkost.

Na vrcholu se vám odhalí pěkný výhled na všechny strany ostrova, dominantou treku je hora Needle, na tu je nutné se vyšplhat, na skále jsou připevněny řetězy, které vám pomůžou. Pak už vás čeká jenom sestup, který je ve většině případů velmi strmý a kluzký. Mějte proto pevné boty a buďte opatrní. Čeká vás několik přecházení řek, která však nejsou komplikovaná, a na konci treku se můžete osvěžit ve Wigmore's vodopádech. Nejsou nijak extra zajímavé, ale po několikahodinové túře přijdou vhod. Na tyto vodopády se dá dostat z hlavní silnice, platí se však zde poplatek 2 NZD za skútr a 5 NZD za auto.

Zavřít boční panel

Aitutaki laguna

Na Aitutaki určitě nevynechejte výlet po překrásné laguně se zastávkami na korálových ostrůvkách, šnorchlováním a výborným obědem. Pokud vám vyhovují malé skupinky na lodi, doporučujeme Teking Lagoon Cruise. Cena za celodenní výlet s obědem činí 125 NZD.

Zavřít boční panel

Ootu Beach

Nejkrásnější pláž na hlavním ostrově Aitutaki. Oproti ostatním plážím se zde vyskytuje minimum mořských okurek a barevná kombinace mělčin s hlubšími částmi laguny tvoří zajímavý pohled.

Zavřít boční panel

Manga Pu

Nejvyšší bod Aitutaki – čítá pouhých 124 m, ale i tak je z něj moc hezký výhled na ostrov a lagunu. Zamířit sem můžete třeba za východem slunce.

Počasí a sezóny na Cookovo ostrovech

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Rarotonga
Typické teploty pro ostrov

28 °C

29 °C

29 °C

28 °C

27 °C

26 °C

25 °C

25 °C

25 °C

25 °C

26 °C

27 °C

Počasí

Klima na Cookových ostrovech je tropické s poměrně stálým počasím v průběhu celého roku. Léto a zima tu panuje obráceně než na severní polokouli, ale zimní teploty nečekejte. Průměrné roční teploty se pohybují v rozmezí do 22 do 26 °C. 

Sezóny a kdy vyrazit

Cookovy ostrovy si užijete kdykoli v roce. Nejvíce srážek lze však očekávat v období od října do března. 

Skvělé akce na Cookovy ostrovy

ušetříš až 42%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 34%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 52%
Akce starší 2 týdnů
6 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu