Průvodce státem
Curaçao
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Curaçau

Jak na Curaçao

Na ostrov se dá dopravit v zásadě dvěma způsoby. Prvním je okružní plavba výletní lodí po Karibiku, na Curaçau má zastávku opravdu mnoho plaveb. Tím druhým je pak pochopitelně letecká doprava. Z Evropy létají přímé linky KLM z Amsterdamu, avšak nejlevnější možnost skýtají charterové letenky společnost TUI Netherlands, které výjimečně můžou klesnou i k hranici 10.000 Kč.

Jak se nejlépe dopravovat

Na ostrově Curaçao se jezdí vpravo. Provoz bývá mírný a hustší je pouze v hlavním městě Willemstadu v dopravní špičce. Pro cesty po ostrově si vystačíte s veřejnou dopravou, která vás dopraví na nejznámější a nejobydlenější místa, ale pokud chcete být flexibilní a dostat se opravdu všude, je třeba si půjčit auto nebo motorku.

Na Klein Curaçao se dostanete lodí pouze v rámci organizovaných denních výletů, kdy se cena orientačně pohybuje okolo 100 dolarů.

Loďka v Curacau

Půjčení auta

Pro začátek je třeba připomenout, že pokud vyjedete mimo hlavní město na sever, očekávejte mírně volnější styl řízení místních bez určitých pravidel, na která můžete být zvyklí. Z Willemstadu na sever vede hlavní silnice vnitrozemím, přičemž před Christoffelpark národním parkem se rozdvojuje a tvoří okruh kolem parku. Na západním pobřeží vede část podél pobřeží. Na jih od hlavního města se budete vydávat stěží, protože se tam prostě a jednoduše nic nenachází.

Auto si můžete půjčit buď rovnou na letišti Hato, nebo v některé z půjčoven ve městě. Stačí se informovat na recepci hotelu. Některé mají rovnou svoji vlastní minipůjčovnu. Hojně se využívá také půjčení skútru.

Budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz.

Ceny půjčovného se pohybují od 20 do 40 dolarů za den. Litr benzinu stojí přibližně 25 Kč.

Veřejná doprava

Nejlevnější variantou pro cestování po ostrově je veřejná doprava formou autobusů. Najdete zde dvě varianty této dopravy. 

První je klasický autobus, který znáte, s pravidelným jízdním řádem. Místní je nazývají konvoi.

Druhou možností je forma vanů nebo shuttle autobusů, které mají na předním skle napsáno na ceduli, odkud kam jedou.

Odjíždí ze 2 hlavních nádraží. Jedno se nachází v části jménem Punda blízko pošty a druhé nalezneme v části Otrobanda. Pokud bydlíte v Punda a chcete se dostat do Otrobanda či naopak, doporučujeme mírnou časovou rezervu. Po cestě se nachází most Queen Emma na pontonech a může se stát, že zrovna nebude v provozu. V takovém případě je hned vedle mostu k dispozici zdarma převoz, na který si můžete chvíli počkat.

Označení zastávky nejdete jen na nejznámějších místech a jízdní řád nehledejte. Je pouze na hlavních nádražích. Pokud chcete zastavit, tak ve vanu to musíte oznámit řidiči a v autobuse zataháte za šňůrku u střechy a tím zazvoníte.

Cena se pohybuje od 1,5 do 3 NAFL za jednu cestu. Záleží na délce trasy. Můžete platit i dolary.

Léčivý ostrov Curaçao

Curaçao je ostrov v jižní části Karibského moře ležící přibližně 65 km severně od pobřeží Venezuely. Skládá se z hlavního ostrova a neobydleného ostrova Klein Curaçao.

Tato bývalá španělská a holandská kolonie, donedávna patřící do rozpadnuvších se Nizozemských Antil, je lákadlem hlavně pro potápěče či osoby vyznávající šnorchlování díky bohatému podmořskému životu a průzračně modré vodě. Pokud tento ostrov navštívíte, můžete být svědky velmi neobvyklé přírody.

Průvodce pro tebe napsal Sammett
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti na Arubě.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Celoroční destinace díky poloze mimo hurikánové oblasti.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 24 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Sammett
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu