Willemstad
Curaçao

Co vidět a navštívit na Curaçau

7 míst co vidět na Curaçau

Willemstad
Willemstad

Hlavní město, v němž najdete známky holandské architektury s neuvěřitelně barevnými domy. Tvoří ho 2 hlavní čtvrtě – Punda a Otrobanda, které jsou odděleny zálivem. V Punda se nachází nejstarší synagoga v západní hemisféře. Je zapsáno na seznamu UNESCO.

Zobrazit místo
Jeskyně Hato
Jeskyně Hato

Nachází se blízko letiště. Chodili se sem ukrýt uprchlí otroci a původní indiáni, kteří zde zanechali jeskynní malby. Vstupné činí 8 dolarů.

Zobrazit místo
Malé Curacao
Klein Curaçao

Pokud jste fanoušky šnorchlování nebo potápění, tak celodenní výlet na tento neobydlený ostrůvek nesmí chybět ve vašem itineráři. Je oblíbeným místem díky podvodním jeskyním a korálům.

Zobrazit místo
Christoffel Park
Christoffel park

Únikem do přírody je tento park na severu ostrova. Je lehce přístupný. Určitě nesmíte vynechat výstup na nejvyšší bod ostrova.

Zobrazit místo
Willemstad
Grote Knip

Podle mnohých vůbec nejlepší pláž na ostrově pro šnorchlování. Byť je toto hodnocení dost subjektivní, Grote Knip rozhodně nezklame nikoho, prostoru pro nerušený pohled pod hladinu je zde víc než dost, pláž se zalidňuje jen o víkendech a v odpoledních hodinách.  Přímo na pláži najedete malý snack bar, nejbližší půjčovna šnorchlovacího vybavení je ve městečku Lagun nebo Westpunt. Ideální cesta na pláž vede autem. Alternativu představuje…

Zobrazit místo
Willemstad
Playa Lagun

Jedna z nejznámějších šnorchlovacích pláží na ostrově leží přímo ve městečku Lagun a je dobře dostupná jak autem, tak autobusem 3C z nádraží Otrobanda (zastávka leží cca 50 metrů od pláže). Při cestě autobusem však musíte počítat s dvouhodinovými intervaly bez detailních časů odjezdů. Na pláž vyrazte ideálně v ranních hodinách, kdy je liduprázdná, odpoledne se postupně zaplňuje. Přímo u pláže najdete dvě půjčovny šnorchlovacího a potápěčského…

Zobrazit místo
Willemstad
Playa Grandi

Asi nejnavštěvovanější pláží západního pobřeží je Playa Grandi ve městě Westpunt. Na místní poměry nezvykle dlouhá pláž poskytuje dostatek prostoru nejen pro šnorchlování, ale i pro klasické plážové lenošení. V blízkosti najdete hned několik půjčoven šnorchlovacího a potápěčského vybavení. Kromě auta se sem z nádraží Otrobanda dostanete i autobusovou linkou 9A s odjezdy každé dvě hodiny.

Zobrazit místo

Chystáš se na Curaçao?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Sammett
naposledy aktualizováno 27. 08. 2020