Cestování Covid-19

V současnosti pro občany ČR a Slovenska platí povinnost prokázat se při příletu negativním testem na Covid ne starším než 72 hodin. Dále je vytvořen limit 10 000 návštěvníků z rizikovějších zemí. Vyplněním online registrace zjistíte, zde se do limitu vejdete nebo bude cesta odepřena.

Po návratu do ČR je nutné absolvovat znovu testování na koronavirus.

Zdraví

Pokud cestujete na Curaçao, nepotřebujete žádné očkování.

Byl zaznamenán také případ viru zika, a proto je doporučeno aplikovat repelent s vysokým obsahem DEET hlavně v nočních hodinách a v blízkosti vodních zdrojů. Létajícího hmyzu je ve večerních hodinách poměrně hodně, zvlášť pokud máte ubytování s venkovním posezením, aplikaci repelentu nepodceňujte.

Buďte také opatrní při šnorchlování. Můžete narazit na více či méně jedovaté ryby a jiné živočichy, a proto byste se neměli žádných dotýkat.

V každém případě si před cestou sjednejte cestovní pojištění.

Kriminalita

Během vašeho pobytu se může stát, že k vám přistoupí místní a bude vám nabízet marihuanu nebo hašiš. Všechny drogy jsou na Curaçau zakázané.

Dávejte si také pozor na kapesní krádeže, které však nejsou nijak častým jevem. Obecně patří Curaçao k velmi bezpečnými místům srovnatelných se situací v Evropě.

Důležité kontakty

Telefonní čísla, která by se vám během pobytu mohla hodit:

  • Nouzová situace – 917
  • Policie a hasiči – 911
  • Ambulance – 912
  • Pobřežní stráž – 913
  • Turistická policie – +5999 735 0044

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Sammett
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu