Willemstad
Curaçao

Co dělat na Curaçau

Pláže

Většinu pláží naleznete na západním pobřeží. V hlavním městě najdete velké pláže u resortů, které jsou většinou plné. Pokud se vydáte na sever, můžete se těšit z odlehlých pláží, kde máte své soukromí. Na většinu těchto míst se dostanete autobusem, avšak je nutné počítat s dlouhými intervaly mezi spoji a pokud chcete přejíždět z jedné pláže na druhou, rozhodně se vyplatí půjčit auto.

Mezi nejznámější pláže patří Jan Thiel, Playa Mambo, Playa Cas Abou, Playa Porto Marie, Playa Lagun, Playa Grandi, Grote Knip a Kenepa beach.

Šnorchlování

Stačí si vybrat pláž, nasadit šnorchl, brýle a ploutve a můžete se začít kochat životem pod vodou. Curaçao nabízí ideální podmínky. Půjčovny se šnorchlovacím vybavením najdete u každé pláže, počítejte s cenou 6 USD za celý den za masku, resp. 9 USD i s ploutvemi. Platit se dá vždy i americkými dolary, ne vždy však kreditní kartou.

Doporučit mohu Grote Knip a Klein Knip, Playa Lagun nebo Playa Grandi. Grote Knip je větší pláž, která bývá o víkendu plná, zatímco Klein Knip je malá, klidná pláž. Obě jsou vzdáleny přibližně 2 km a propojeny silnicí.

Plavby lodí

Ať už se vydáte na potápěčský či šnorchlovací výlet na ostrůvek Klein Curaçao nebo podél západního pobřeží, budete potřebovat služeb některé z mnoha společností zabývajících se celodenními plavbami. 

Ceny se pohybují prakticky ve všech případech kolem 100 USD na osobu, přičemž oběd, neomezenou konzumaci nealko nápojů a zapůjčení šnorchlovacího vybavení máte zdarma.

Na ostrůvek Klein Curaçao nabízí mnoho společností výlety každý den, ostatní místa se pak jezdí většinou 2-3x týdně. 

Mezi nejlepší společnosti patří:

Národní park Christoffel park

Christoffel park se nechází severozápadně od hlavního města Willemstad. Stačí, když naskočíte do autobusu směr Westpunt a po 40 minutách jste na místě.

V parku je 8 vyznačených stezek, přičemž nejzáživnější je výstup na nejvyšší bod ostrova Mount Christoffel, který nabízí spektakulární výhled na celý severní cíp ostrova. Očekávejte velmi náročný terén, který vás v kombinaci s horkem může velmi rychle vyčerpat. Některé trasy je možné projet autem.

Vstupné je 12 dolarů.

Shete Boka park

Přilehlá oblast Christoffel parku pokrývá přibližně 10 km severního pobřeží. Na 10 plážích tu 3 druhy mořských želv kladou svá vajíčka. Nejznámější a nejoblíbenější zátokou je Boka Tabla, kde můžete pozorovat vlny bijící o skály. Projít se můžete po 2 stezkách.

Vstupné je 11 dolarů.

Návštěva pevností

Když na ostrov poprvé v roce 1634 připluli Holanďané, postavili na svou obranu několik pevností. Do současnosti se jich úplně nebo částečně zachovalo 8. Z některých se staly hotely, restaurace či obchody, z dalších pak muzeum či kanceláře.

  • Fort Amsterdam – nejdůležitější pevnost, která je zapsána v UNESCO. Nachází se v Punda a jsou v ní vládní kanceláře, protestantský kostel s muzeem.
  • Fort Beekenburg – jedna z nejvíce zachovalých pevností v celém Karibiku
  • Fort Nassau – sloužila jako signální a kontrolní věž v přístavu pro otvírání a zavírání mostu na pontonech. V současné době se v ní nachází restaurace.
  • Waterfort – množství restaurací s výhledem na moře

Cruise ship spotting

Do přístavu často připlouvají úžinou mezi Punda a Otrobanda obrovské zaoceánské lodě. Do města se vyrojí tisíce lidí, kteří bývají velkým zpestřením. Zážitkem je také noční odplouvání na širé moře.

Chystáš se na Curaçao?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Sammett
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.