Průvodce státem
Curaçao
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Curaçau

Pláže

Většinu pláží naleznete na západním pobřeží. V hlavním městě najdete velké pláže u resortů, které jsou většinou plné. Pokud se vydáte na sever, můžete se těšit z odlehlých pláží, kde máte své soukromí. Na většinu těchto míst se dostanete autobusem, případně můžete zkusit stopování.

Mezi nejznámější pláže patří Jan Thiel, Playa Mambo, Playa Cas Abou, Playa Porto Marie a Kenepa beach.

Pláže na Curacau

Šnorchlování

Stačí si vybrat pláž, nasadit šnorchl, brýle a ploutve a můžete se začít kochat životem pod vodou. Curaçao nabízí ideální podmínky

Doporučit mohu Grote Knip a Klein Knip. Grote Knip je větší pláž, která bývá o víkendu plná, zatímco Klein Knip je malá, klidná pláž. Obě jsou vzdáleny přibližně 2 km a propojeny silnicí.

Národní park Christoffel park

Christoffel park se nechází severozápadně od hlavního města Willemstad. Stačí, když naskočíte do autobusu směr Westpunt a po 40 minutách jste na místě.

V parku je 8 vyznačených stezek, přičemž nejzáživnější je výstup na nejvyšší bod ostrova Mount Christoffel, který nabízí spektakulární výhled na celý severní cíp ostrova. Očekávejte velmi náročný terén, který vás v kombinaci s horkem může velmi rychle vyčerpat. Některé trasy je možné projet autem.

Vstupné je 12 dolarů.

Výhled na Christoffel Park

Shete Boka park

Přilehlá oblast Christoffel parku pokrývá přibližně 10 km severního pobřeží. Na 10 plážích tu 3 druhy mořských želv kladou svá vajíčka. Nejznámější a nejoblíbenější zátokou je Boka Tabla, kde můžete pozorovat vlny bijící o skály. Projít se můžete po 2 stezkách.

Vstupné je 5,50 dolarů.

Návštěva pevností

Když na ostrov poprvé v roce 1634 připluli Holanďané, postavili na svou obranu několik pevností. Do současnosti se jich úplně nebo částečně zachovalo 8. Z některých se staly hotely, restaurace či obchody, z dalších pak muzeum či kanceláře.

  • Fort Amsterdam – nejdůležitější pevnost, která je zapsána v UNESCO. Nachází se v Punda a jsou v ní vládní kanceláře, protestantský kostel s muzeem.
  • Fort Beekenburg – jedna z nejvíce zachovalých pevností v celém Karibiku
  • Fort Nassau – sloužila jako signální a kontrolní věž v přístavu pro otvírání a zavírání mostu na pontonech. V současné době se v ní nachází restaurace.
  • Waterfort – množství restaurací s výhledem na moře

Cruise ship spotting

Do přístavu často připlouvají úžinou mezi Punda a Otrobanda obrovské zaoceánské lodě. Do města se vyrojí tisíce lidí, kteří bývají velkým zpestřením. Zážitkem je také noční odplouvání na širé moře.

Léčivý ostrov Curaçao

Curaçao je ostrov v jižní části Karibského moře ležící přibližně 65 km severně od pobřeží Venezuely. Skládá se z hlavního ostrova a neobydleného ostrova Klein Curaçao.

Tato bývalá španělská a holandská kolonie, donedávna patřící do rozpadnuvších se Nizozemských Antil, je lákadlem hlavně pro potápěče či osoby vyznávající šnorchlování díky bohatému podmořskému životu a průzračně modré vodě. Pokud tento ostrov navštívíte, můžete být svědky velmi neobvyklé přírody.

Průvodce pro tebe napsal Sammett
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti na Arubě.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Celoroční destinace díky poloze mimo hurikánové oblasti.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 24 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Sammett
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu