Průvodce státem

Curaçao

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Léčivý ostrov Curaçao

Curaçao je ostrov v jižní části Karibského moře ležící přibližně 65 km severně od pobřeží Venezuely. Skládá se z hlavního ostrova a neobydleného ostrova Klein Curaçao.

Tato bývalá španělská a holandská kolonie, donedávna patřící do rozpadnuvších se Nizozemských Antil, je lákadlem hlavně pro potápěče či osoby vyznávající šnorchlování díky bohatému podmořskému životu a průzračně modré vodě. Pokud tento ostrov navštívíte, můžete být svědky velmi neobvyklé přírody.

Průvodce pro tebe napsal Sammett
Víza
90 dní zdarma
Razítko zdarma získáš po příletu na letišti.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Celoroční destinace díky poloze mimo hurikánové oblasti.
Více o počasí
Letenky od
17 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x do roka a ušetříš cca 24 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Curaçao

Co vidět a navštívit na Curaçau

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Curaçau

Zavřít boční panel

Willemstad

Hlavní město, v němž najdete známky holandské architektury s neuvěřitelně barevnými domy. Tvoří ho 2 hlavní čtvrtě – Punda a Otrobanda, které jsou odděleny zálivem. V Punda se nachází nejstarší synagoga v západní hemisféře. Je zapsáno na seznamu UNESCO.

Zavřít boční panel

Jeskyně Hato

Nachází se blízko letiště. Chodili se sem ukrýt uprchlí otroci a původní indiáni, kteří zde zanechali jeskynní malby. Vstupné činí 8 dolarů.

Zavřít boční panel

Klein Curaçao

Pokud jste fanoušky šnorchlování nebo potápění, tak celodenní výlet na tento neobydlený ostrůvek nesmí chybět ve vašem itineráři. Je oblíbeným místem díky podvodním jeskyním a korálům.

Zavřít boční panel

Christoffel park

Únikem do přírody je tento park na severu ostrova. Je lehce přístupný. Určitě nesmíte vynechat výstup na nejvyšší bod ostrova.

Zavřít boční panel

Grote Knip

Podle mnohých vůbec nejlepší pláž na ostrově pro šnorchlování. Byť je toto hodnocení dost subjektivní, Grote Knip rozhodně nezklame nikoho, prostoru pro nerušený pohled pod hladinu je zde víc než dost, pláž se zalidňuje jen o víkendech a v odpoledních hodinách. 

Přímo na pláži najedete malý snack bar, nejbližší půjčovna šnorchlovacího vybavení je ve městečku Lagun nebo Westpunt.

Ideální cesta na pláž vede autem. Alternativu představuje autobusová linka 3C z nádraží Otrobanda, jezdí však jen jednou za dvě hodiny bez pevného jízdního řádu a z konečné na pláž se ještě minimálně 30 minut projdete pěšky.

Zavřít boční panel

Playa Lagun

Jedna z nejznámějších šnorchlovacích pláží na ostrově leží přímo ve městečku Lagun a je dobře dostupná jak autem, tak autobusem 3C z nádraží Otrobanda (zastávka leží cca 50 metrů od pláže). Při cestě autobusem však musíte počítat s dvouhodinovými intervaly bez detailních časů odjezdů.

Na pláž vyrazte ideálně v ranních hodinách, kdy je liduprázdná, odpoledne se postupně zaplňuje. Přímo u pláže najdete dvě půjčovny šnorchlovacího a potápěčského vybavení (6 USD na den za masku, resp. 9 USD i s ploutvemi).

Zavřít boční panel

Playa Grandi

Asi nejnavštěvovanější pláží západního pobřeží je Playa Grandi ve městě Westpunt. Na místní poměry nezvykle dlouhá pláž poskytuje dostatek prostoru nejen pro šnorchlování, ale i pro klasické plážové lenošení. V blízkosti najdete hned několik půjčoven šnorchlovacího a potápěčského vybavení.

Kromě auta se sem z nádraží Otrobanda dostanete i autobusovou linkou 9A s odjezdy každé dvě hodiny.

Počasí a sezóny na Curaçau

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Curacao
Počasí stejné pro celý ostrov

30 °C

30 °C

30 °C

31 °C

32 °C

32 °C

32 °C

32 °C

33 °C

32 °C

31 °C

30 °C

Počasí

K návštěvě se můžete odhodlat kdykoliv během roku. Nejvíce srážek očekávejte v říjnu, listopadu a prosinci, kdy spadne v průměru kolem 90 mm srážek za měsíc. Nikdy se však nejedná o dlouhotrvající deště, srážky se obvykle přeženou do hodiny. Po celý rok počítejte s denními teplotami kolem 30 °C.

Sezóny a kdy vyrazit

Nejvhodnější doba k návštěvě je od března do června s minimem srážek. Avšak i po zbytek roku na vás čeká dovolená se stejně vysokými teplotami, a pokud se poštěstí, tak i kapkou deště.

Skvělé akce na Curaçao

ušetříš až 23%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 31%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 27%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 33%
Akce starší 2 týdnů
7 starších akcí
Avatar uživatele Sammett
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu