Kodaň

21 míst co vidět v Kodani

Rosenborg

Zámek, Zahrada

Rosenborg

Zámek Rosenborg leží mezi Královskou zahradou a botanickou zahradou. Renesanční zámek z roku 1606 ukrývá ve svých sklepeních dánské korunovační klenoty a královské šperky.

Zobrazit hotely v centru Kodaně

V okolí zámku Rosenborg se rozkládá krásný park Kongens Have s růžovou zahradou, alejemi vzrostlých stromů a rozlehlými trávníky, na které si můžete bez obav lehnout a udělat improvizovaný piknik.

Zámek byl vybudován v roce 1606 dánským králem Kristiánem IV. jako letní sídlo královské rodiny. Postaven je v krásném renesančním stylu.

Navštivte korunovační klenoty

Rosenborg nyní už neplní svou funkci a je zcela přístupný veřejnosti. Uvnitř zámku sídlí muzeum a královská klenotnice, kterou si rovněž široká veřejnost může kdykoliv prohlédnout.

Co uvidíte uvnitř zámku Rosenborg?

Dánské korunovační klenoty jsou největším lákadlem muzea. Zejména bohatě zdobená královská koruna Kristiána IV. patří k nejkrásnějším královským klenotům na světě.

Královská klenotnice je běžně přístupná ve všechny dny, kdy má Rosenborg otevřeno.

Kromě klenotnice si prohlédněte také královské komnaty s nádherným renesančním nábytkem, gobelíny, tapiseriemi nebo překrásnými koberci.

Přístupných je celkem 24 místností, z nichž největší pozornost přitahuje bizarní zrcadlový kabinet. Pokoj, který je ze všech stran obklopen zrcadly nejrůznějších velikostí.

Vstupné a otevírací doba

Otevírací doba se liší dle jednotlivých částí roku a přehledně je vypsána na oficiálním webu. V hlavní sezoně je otevřeno každý den, v některých částech roku bývá v pondělky zavřeno.

Ceny vstupenek jsou následující:

  • dospělí – 130 DKK
  • studenti s průkazem ISIC – 84 DKK
  • kombinovaný vstup Rosenborg + Amalienborg – 200 DKK pro dospělé / 140 DKK pro studenty

Oficiální web: kongernessamling.dk/en

Odpočiňte si v Královské zahradě

Jižně a východně od zámku se rozkládají příjemné Královské zahrady ideální k odpočinku během teplých letních dní.

Bez obav zde můžete chodit po trávníku a lehnout si na něm do stínu vzrostlých stromů.

Největším lákadlem Kongens Have je malá růžová zahrada u rybníčku těsně vedle zámku.

Ubytování v blízkosti

Čtvrť okolo Rosenborgu je díky své skvělé dostupnosti i klidnější atmosféře velmi vyhledávaná pro ubytování. Přidáváme tipy na nejlepší hotely v blízkosti:

  • Generator Copenhagen *** – hotel 200 metrů od jižního okraje zahrad patří s cenou od 120 EUR za noc k nejvýhodnějším v historickém centru Kodaně
  • Scandic Norreport **** – nejbližší hotel ke vstupu do zámku (cca 250 metrů) leží přímo u dopravního uzlu Nørreport, ceny od 190 EUR

Doprava k Rosenborgu

Dostanete se sem snadno pěšky během 5 minut od centrální stanice vlaků a metra Nørreport, kde se kříží i mnoho autobusových linek.

  • vlaky – všechny regionální linky jedoucí přes Nørreport
  • metro – M1, M2
  • autobusy – 5C, 6A, 15E, 150S, 184, 185

Chystáš se do Kodaně?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 30. 06. 2023

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.