Zavřít boční panel

Aktivity v Kodani

Kromě klasické městské turistiky a objevování historických pamětihodností města se připravte na následující aktivity v Kodani.

Hygge

Pokud ještě tento název neznáte, seznamte se. Hygge je způsob šťastného žití a vnitřní spokojenosti, prostě ty chvíle, kdy je vám dobře a jste šťastni. Nevíme proč, ale hygge je neodmyslitelně spjaté s Dánskem jako takovým.

Sedněte si na dřevěné lehátko u přístavu Nyhavn za Královským divadlem, kupte si kávu s sebou a vychutnávejte si ji za doprovodu slunečních paprsků, vůně moře a křiku racků. Hygge se dříve či později prostě dostaví.

Pití kávy

Dánové kávu milují a také jí umí dobře připravit. Po městě najdete nespočet kaváren, ale i pojízdných vozíků a prodavačů káv. Sice stojí asi čtyřikrát tolik co u nás, ale jeden šálek si tu dát prostě musíte.

Hippie chill v Christiánii

Vydejte se zpět do roku 1960 ve Svobodném městě Christiania, zřízeného polonezávislou anarchistickou komunitou. Od roku 1971 se po opuštění kasáren do prázdných budov vrhli hippies a založili tu svůj mikronárod s vlastní měnou i zákony.

Jistě vás tak nepřekvapí ani stánky prodávající různé druhy marihuany či hašiše.

Odpočiňte si v parku

Ideální nejen k pikniku na trávě bude Královská zahrada Kongens Have v centru města. Nakupte si pochutiny a usaďte se na trávě či lavičce a užívejte si další okamžik spojený s hygge.

Jen příliš nepočítejte se soukromím, Dánové to tu prostě milují.

Cyklistika

Kola, kola a všude samá kola. Cyklisté se mohou radovat. Z 12.000 kilometrů cyklostezek v celém Dánsku jich 500 kilometrů připadá na samotnou Kodaň. Půjčte si kolo (viz oddíl Doprava v Kodani) a začněte šlapat.

Nejen s dětmi do zábavního parku

Zabavte se v druhém nejstarším zábavním parku na světě Tivoli. Horské dráhy, adrenalinové atrakce i běžné kolotoče jsou součástí městského parku, kam za vstup zaplatíte 120 DKK a ideálně dalších 290 DKK za neomezené jízdy na atrakcích. Více k parku najdete v popisku v místech, co lze navštívit v Kodani.

Celodenní výlet do Malmö

Budete-li mít v Kodani více času a nebudete vědět co dál, vydejte se přes Öresundský most do švédského Malmö. Cesta samotná je velkým dobrodružstvím, neboť budete přejíždět po druhém nejdelším mostě na světě, který měří 16 kilometrů.

V Malmö si jak jinak u vlakového nádraží než půjčíte kola a vydáte se třeba na pláž.

Jízdenky do Malmö koupíte na hlavním vlakovém nádraží Copenhagen H v kioscích. Cesta trvá 35 minut a jízdenka stojí 79 DKK, zpět 110 SEK.

Co tady objevíš?

V rytmu hygge se vydejte objevit hlavní město Dánska Kodaň. Město poseté několika historickými památkami, zámky a královskými zahradami vás zanese zpět do příběhů pohádkového spisovatele Hanse Christiana Andersena, který stvořil i příběh o Malé mořské víle, jejíž socha se stala ikonou města.

Půjčte si kolo a projeďte se po cyklistických trasách podél pobřeží Baltského moře, vychutnejte si kávu v přístavu Nyhavn či se vraťte do období hippies ve státě Christiánia.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
1–2 dny
Samotné centrum Kodaně můžete objevit za jediný den.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Městské turistice nepřekáží žádné počasí.
Více o počasí
Letenky od
3 000 Kč
Běžná cena zpátečních letenek. V akci ušetříte až polovinu.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu