Kodaň

Ubytování v Kodani

Kodaň je malé a kompaktní město. Nalézt vhodnou lokalitu tak nedá prakticky žádnou práci. Většina hotelů se nachází v samotném centru města, další část jich leží mezi letiště a městem a jen pár hotelů najdete severně v lokalitě Nørrebro.

Kde se ubytovat v Kodani

Stěžejní jsou hotely v centru Kodaně. Zde se mísí směs několika hvězdičkových hotelů, převážně tří a čtyř, až po menší kabinové hotely a hostely.

Není-li pro vás prioritou vyjít z hotelu přímo na náměstí v centru města, zvolte hotely podél metra na jihu Kodaně. Jsou levnější.

Levné hotely

Nejlevnější ubytování v Kodani nabídnou hotely značené jako Cabinn, Wakeup nebo Go. Pokoje jsou velmi malé, ale moderní a na jednu až tři noci naprosto dostačující. Nejnižší ceny začínají zhruba na 80 EUR za pokoj pro dva.

 • Cabinn City ** - leží v samotném centru Kodaně poblíž parku Tivoli a hlavního vlakového nádraží Kobehavn. Levnější jsou pokoje s oddělenými postelemi a všechny mají vlastní koupelnu. Pokud vyžadujete snídani, kupte pokoj se snídaní - pozdější dokoupení je vždy dražší.
 • Cabinn Metro ** - tento hotel leží u stanice Ørestad, odkud jezdí spoje do centra i na letiště. Hned u hotelu je nákupní centrum se supermarketem a několika fastfoody. Pokoje mají vlastní koupelnu.
 • Go Hotel Saga ** - menší hotel leží přímo u stanice Kobenhavn směrem od centra. Většina pokojů má sdílenou, ale čistou a udržovanou koupelnu. Nejlevnější pokoj tu stojí 60 EUR. Pokoje s vlastní koupelnou stojí vždy zhruba o 20 EUR více.
 • Wakeup Copenhagen Bernstorffsgade ** - i tento hotel najdete v blízkosti hlavního nádraží. Leží ovšem trochu dál u řeky. Cestovatelům nabízí půjčení jízdního kola (za poplatek). Pokoje mají vlastní koupelnu.
 • Wakeup Copenhagen Borgergade ** - v samotném centru městě jen 250 metrů od Nového královského náměstí se nachází tento moderní hotel. Nabízí jak klasické dvoulůžkové pokoje, tak i rodinný pokoj pro 4 osoby.

Pokud cestujete samostatně, podívejte se na možnosti dormsů, neboli lůžek ve společných místnostech jednotlivých hostelů. Přes 40 hostelů najdete na stránce hostelworld.com/copenhagen.

Hotely mezinárodních řetězců

Největší zastoupení hotelů patřící do nějaké z mezinárodních hotelů mají v Kodani logicky skandinávské řetězce Scandic a Nordic. Pokud hledáte opravdové mezinárodní řetězce, máte tento výběr.

Ceny se obvykle pohybují okolo 140 EUR u tří a čtyř hvězd. Pětihvězdičkové hotely stojí 200 EUR a více na noc pro dva.

 • Best Western Hotel Hebron *** - tento cenově výhodný hotel najdete u nádraží Kobenhavn a jen 5 minut od parku Tivoli. Na hotelu si lze půjčit jízdní kolo. Hotel lze rezervovat i přímo na bestwestern.com.
 • The Huxley Copenhagen BW Premier Collection **** - další hotel z řetězce Best Western najdete v samotném centru města nedaleko malebné a turisty vyhledávané nábřežní čtvrti Nyhavn. Stylové pokoje nesou nádech slavných jazzových hudebníků. Určitě vám doporučujeme zakoupit pokoj s bohatou bufetovou snídaní. Hotel lze rezervovat i přímo na bestwestern.com.
 • AC Hotel by Marriott Bella Sky Copenhagen **** -  designový mrakodrap se dvěma věži leží u stanice metra Bella Center nebo vlakové stanice Ørestad na pomezí mezi centrem a letištěm. Doporučujeme, pokud si chcete užít nezapomenutelný noční výhled na město. Všechny pokoje mají velké francouzské okna.
 • NH Collection Copenhagen ***** - tento pětihvězdičkový hotel najdete na ostrově Christian přímo na nábřeží a jen pár kroků od stanice metra Christianshavn. Původně budova banky byla v roce 2021 renovována a předělána na tento úžasný hotel. Fantastické snídaně jsou povinností každého, kdo v tomto luxusu bude trávit noc.
 • Copenhagen Marriott Hotel ***** - pod parkem Tivoli, nedaleko od hlavní železniční stanice najdete na nábřeží další pětihvězdičkový kodaňský skvost. Vyjděte na terasu, usaďte se do připravených lehátek a zažijte ono pověstné hygge. Součástí hotelu je klasická parní sauna a posilovna. Jedná se o jeden z nejdražších hotelů v Kodani.
 • Radisson Collection Royal Hotel ***** - nad hlavní železniční stanici Kobenhavn leží další pětihvězdičkový designový hotel navržený Arne Jacobsenem. Tento hotel je prvním kodaňským mrakodrapem a nabídne tak nejlepší výhled na celé město. Pokoje jsou vybaveny ikonickými křesly Swan a Egg.

Kodaň nepatří k nejlevnějším evropským metropolím. Věřte ale, že v případě výše uvedených hotelů nebudete litovat.

Ceny

Dánsko není levné a v Kodani to platí dvojnásob. Připravte si dostatečný rozpočet na hotel, protože nejlevnější ubytování těžko seženete pod 80 EUR za noc a pokoj pro dvě osoby, a to i v případě hostelů a sdílených pokojů. Pokud budete počítat spíše s 120 EUR za noc, nebudete překvapeni.

Pokud máte rádi pohodlí a sázíte na osvědčenou kvalitu v podobě severských řetězců Scandic či Nordic Choice Hotels, připravte si rozpočet mezi 120 EUR a 200 EUR za noc včetně snídaně. Další řetězce jsou v ceně od 130 EUR výše bez snídaně.

Pokud by vás snad napadlo ušetřit přespáním v hostelu, nebudete příjemně překvapeni. Ani zde ceny příliš nepadají a pod 40 EUR toho moc nenajdete. V zimě je situace lepší, než v létě.

Chystáš se do Kodaně?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 22. 03. 2024

Vyhledej si svůj hotel v Kodani. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.