Zavřít boční panel

Ubytování v Kodani

Kde se ubytovat v Kodani

Kodaň je malé a kompaktní město. Nalézt vhodnou lokalitu tak nedá prakticky žádnou práci. Pokud zde plánujete pobýt déle než jeden den a zároveň nebudete chtít utrácet za dopravu, hledejte hotely v těsné blízkosti centra.

V opačném případě se nebojte ubytovat kdekoli na cestě od letiště do centra, neb zdejší aglomeraci spojují s Kodaní dvě linky metra a vlak. Alternativně ještě severní oblast Nørrebro, ale nejvíce levných hotelů je právě spíše v okolí letiště.

Ceny

Dánsko není levné a v Kodani to platí dvojnásob. Připravte si dostatečný rozpočet na hotel, protože nejlevnější ubytování těžko seženete pod 2.500 Kč za noc a pokoj pro dvě osoby, a to i v případě hostelů a sdílených pokojů. Pokud budete počítat spíše s 3.000 Kč za noc, nebudete překvapeni.

Ideální možnost pro přespání v soukromí s vlastním sociálním zařízení a přitom nízkou cenou nabízí řetězce Cabinn a Wakeup. Malé pokoje s postelí a toaletou včetně sprchy nabízí při včasné rezervaci i za 2.200 Kč. Takto bohužel vypadají nejlevnější varianty k přespání v Kodani.

Osobně jsem přespal v Cabinn Metro – ihned u nákupního centra, kde je možnost nákupů v supermarketu a několik fastfoodů a k metru či na vlak do stanice Ørestad to nejsou ani 3 minuty. Ve srovnání s dřívější návštěvou Bedwood Hostel v Nyhavn jsme na osobu téměř nic nepřeplatili a měli několikrát vyšší úroveň ubytování.

Pokud máte rádi pohodlí a sázíte na osvědčenou kvalitu v podobě severských řetězců Scandic či Nordic Choice Hotels, připravte si rozpočet 5–7.000 Kč za noc.

Pokud by vás snad napadlo ušetřit pomocí airbnb, nebudete příjemně překvapeni. Ani zde ceny příliš nepadají a pod 1.600 Kč najdete jen soukromé pokoje, nikoli celé apartmány. V zimě je situace lepší, než v létě.

Vyhledej si svůj hotel v Kodani. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

V rytmu hygge se vydejte objevit hlavní město Dánska Kodaň. Město poseté několika historickými památkami, zámky a královskými zahradami vás zanese zpět do příběhů pohádkového spisovatele Hanse Christiana Andersena, který stvořil i příběh o Malé mořské víle, jejíž socha se stala ikonou města.

Půjčte si kolo a projeďte se po cyklistických trasách podél pobřeží Baltského moře, vychutnejte si kávu v přístavu Nyhavn či se vraťte do období hippies ve státě Christiánia.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
Připrav se na
1–2 dny
Samotné centrum Kodaně můžete objevit za jediný den.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Městské turistice nepřekáží žádné počasí.
Více o počasí
Letenky od
3 000 Kč
Běžná cena zpátečních letenek. V akci ušetříte až polovinu.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu