Dominikánská republika

Jak se dostat do Punta Cany

Punta Cana leží na úplném východě Dominikánské republiky, tedy na ostrově Hispaniola v Karibské oblasti. Jak se do Punta Cany nejlevněji a nejvýhodněji dostat?

Letecky s cestovkou

Cestovní kancelář Čedok pořádá od roku 2021 zájezdy z Prahy do Punta Cany přímým lety z Prahy. Letí se vždy moderním Boeingem 787 a po cestě vás nečeká žádný přestup. Do Punta Cany ale pořádají zájezdy i další české cestovky, které prozatím své klienty posílají běžnými linkami s přestupem, nejčastěji s Air France přes Paříž.

Vzhledem k čistě dovolenkovému charakteru Punta Cany a také ne příliš rozvinuté veřejné dopravě rozhodně stojí zauvažovat o koupi zájezdy.

Týdenní pobyty se v naprosté většině případů prodávají se stravováním formou all-inclusive a všechny hotely jsou na pláži nebo v její těsné blízkosti.

Jaké jsou ceny zájezdů do Punta Cany?

Za týden pro jednu osobu zaplatíte v průměru mezi 35 000 a 45 000 Kč, v last-minute akcích a mimo sezonu ale i pod 25 000 Kč a výjimečně dokonce i pod 21 000 Kč.

Porovnejte si ceny zájezdů do letoviska Punta Cana v našem srovnávači.

Doprava zahrnuje let včetně transferu, odbavené zavazadlo do 20 kg i občerstvení během letu. Detaily k letu najdete na stránce doba letu do Punta Cany.

Letecky individuálně

Do Punta Cany se poměrně snadno a někdy i levně dostanete i na vlastní pěst. Místní letiště obsluhuje mnoho linek do USA, Kanady, ale i několik přímých letů do Evropy.

Průměrná cena zpátečních letenek z Prahy, Vídně či Berlína do Punta Cany se pohybuje mezi 17 000 a 22 000 Kč v závislosti na sezoně. Nejvíce akčních letenek obvykle nabízí portugalská aerolinka TAP, u které lze narazit na ceny i kolem 12 000 až 13 000 Kč.

Autobusem po Dominikáně

Z vnitrostátních destinací Dominikánské republiky se do Punta Cany lze dostat pouze autobusem. Přímo do Punta Cany zajíždí jediný dálkový dopravce Expresso Bávaro ve spolupráci s APTPRA.

Autobusy jezdí po trase Punta Cana – Santo Domingo 7x denně (viz jízdní řád) a cesta trvá asi 2,5 hodiny. Za jízdenku zaplatíte cca 450 DOP a nelze ji rezervovat předem.

Výrazně častěji (2-3x za hodinu) jezdí autobusy do Santo Dominga z blízkého vnitrozemského města Higüey, kam se dostanete z Bávara či Punta Cany místní MHD (dodávky či autobusy). Spojení Higüey – Santo Domingo zajišťují autobusy APTPRA a Caribe Tours.

Chystáš se do Punta Cany?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 06. 11. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.