Dominikánská republika

Ubytování v Punta Caně

Většina turistů zamíří do letoviska Punta Cana v rámci organizovaného zájezdu přes cestovní kancelář, ale díky početnému leteckému spojení z Evropy se najdou také individuální cestovatelé. Pro obě skupiny jsme připravili praktický přehled toho, kde vybírat hotel pro vaši dovolenou v Punta Caně.

Kde se ubytovat v Punta Cana

Punta Cana je rozdělena do několika samostatných letovisek s velkými hotelovými resorty a vnitrozemské městské části, kde žijí spíš místní a najdete zde i velmi levné guesthousy pro individuální cestovatele.

Playa Bávaro

Bávaro je největší letovisko v Punta Cana a patří i mezi největší v celé Dominikánské republice. Více než 10 km skvostných pláží s jemným bílým pískem lemují kokosové palmy a hotelové resorty všech kategorií.

Playa Bávaro nabídne veškeré turistické zázemí, obchody, obchodní centra, restaurace, bary, kluby a desítky nabídek místních agentur. Ať už na výlety po okolí, potápění či vodní sporty.

Podívejte se s námi na nejoblíbenější resorty v Bávaru:

Z hotelů přímo na pláži s přívětivou cenou pro individuální cestovatele od 11 000 Kč za týden pro 2 bychom vybrali Stanza Mare Beach Front ****. Cestujete-li po Dominikáně autem, skvělý deal nabídne malý hotýlek Punto4 umístěný 8 km od pláží. Ceny zde začínají na 450 Kč za noc.

Cabeza de Toro

Tato lokalita je faktickou součástí letoviska Playa Bávaro, ale od jeho centra je oddělena pásem zcela nezastavěné 2 km dlouhé pláže a vytváří tak dojem velmi klidného uzavřeného letoviska.

V Cabeza de Toro se ubytujte, pokud preferujete luxus resortů a zároveň klidnou atmosféru.

Uvero Alto

Nejseverněji položené letovisko je mnohem klidnější než Playa Bávaro, ale zároveň i tady najdete dostatek zábavy v podobě barů, casin, vodních sportů i malého aquaparku. Pláže v Uvero Alto jsou stejně krásné jako všude jinde v Punta Cana.

Cap Cana

Letovisko na karibské straně v sobě kombinuje luxusní golfové resorty a uvolněnou bohémskou atmosféru pláže Juanillo.

Zájezdy do Cap Cana jsou většinou cca 2x dražší než do Playa Bávaro a stojí kolem 60 až 75 tisíc Kč na týden s all-inclusive.

Verón

Vnitrozemské centrum Punta Cana se jmenuje Verón a najdete zde hlavně zástavbu nízkých domů, lokálních restaurací, jídelen a bister, služeb pro místní a třeba také hlavní autobusové nádraží.

Nejbližší pláže od Verónu jsou vzdálené asi 7 km a místo je tak vhodné pro low-costové individuální cestovatele, kteří se chtějí pohybovat veřejnou dopravou. Ceny zde se pohybují mezi 900 a 1 400 Kč za noc ve 2lůžkovém pokoji.

Osobně bychom ve Verónu vybrali třeba tyto hotely/penzionu:

Ceny zájezdů a hotelů Punta Cana

Punta Cana je nejoblíbenější letovisko Dominikánské republiky, a tak by se mohlo zdát, že ceny zájezdů budou nejvyšší. V rámci Karibiku je ale opak pravdou, a to zejména díky obrovské konkurenci resortů a cestovních kanceláří.

Standardní cena zájezdu s českou cestovkou se pohybuje mezi 35 000 a 50 000 Kč za týden ve 4* nebo 5* resortu s all-inclusive stravování. Zakoupením zájezdu jen s polopenzí moc neušetříte, navíc naprostá většina nabídek je právě jen all-inclusive.

Akční ceny mezi 20 000 a 25 000 Kč se objevují hlavně u last-minute nabídek.

Individuální ubytování bez cestovky můžete pořídit výrazně levněji, avšak většinou jen v malých hotýlcích a penzionech ve vnitrozemí. Hotely u pláží mají většinu kapacit vyčleněnou pro cestovky a individuální ceny bývají dost vysoké.

Vyhledejte ubytování v Punta Cana na booking.com nebo agoda.com.

Chystáš se do Punta Cany?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 13. 10. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Punta Caně. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.