Romantika korunovaná nebeskými plážemi

Dominikánská republika se nachází ve východní části ostrova Hispaniola, v souostroví Velké Antily. Sousedí se státem Haiti, s nímž sdílí společnou hranici o délce 360 kilometrů. Turistům nabízí překrásné pláže lemované palmami, příjemné teploty moře, romantiku, sportovní vyžití a mnoho dalšího. Je to ideální místo pro dovolenou po celý rok, kde si každý najde to svoje. 

Víza
Karta za 10 $
Turistická karta na 90 dní se platí při příletu na letiště.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Lze celoročně, od června do října však možnost hurikánů.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 43 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Dominikánské Republiky

Co vidět a navštívit na Dominikánské Republice

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Dominikánské Republice

Zavřít boční panel

Santo Domingo

Santo Domingo je hlavní město Dominikánské republiky. Svým návštěvníkům nabízí historickou část města (Zona Colonial), módní obchody a rušný noční život. Návštěva města je vhodná i jako jednodenní výlet. Pokud nemáte moc času, tak lze využít vyhlídkový vláček (Chu Chu Colonial), který projíždí ulicemi v koloniálním centru. Jízda trvá přibližně 45 minut, dostupná je ve více jazycích. 

Co byste neměli vynechat?

  • Alcázar de Colón – Palác a sídlo Diega Kolumba (syn Kryštofa Kolumba)
  • Casa del Cordón – Nejstarší dům v Santo Domingu (1503)
  • Casa Rodrigo de Bastidas – Obytné sídlo Kryštofa Kolumba (1505)
  • Fortaleza Ozama – Nejstarší vojenská stavba v Americe (1502–1507)
  • Catedral Nuestra Señora de la Encarnación – Katedrála, jejíž základní kámen byl položen v roce 1510. Jedná se o nejstarší  katedrálu Nového světa
  • Calle Las Damas – Nejstarší promenáda města, podél jsou k vidění krásné koloniální paláce
Zavřít boční panel

27 vodopádů

Puerto Plata – 27 Charcos (27 vodopádů)

Tento výlet rozhodně doporučujeme. Je ideální pro ty, kteří hledají nějaké zpestření a nechtějí celé dny ležet pouze na pláži. Byl to neobyčejný zážitek se spoustou zábavy. Na výběr máte 3 trasy – můžete seskákat 6/12/27 vodopádů. Chodí se ve větší skupině s průvodcem (náš uměl anglicky). Cena za 12 vodopádů – 550 DOP. Pro více informací navštivte: http://www.27charcos.com/index.php.

Na výlet se můžete vydat na vlastní pěst (cca 20 USD) nebo jako na organizovaný výlet (cca 70 USD).

Vesty a helmy jsou povinné, jejich cena je zahnuta ve vstupu. Dále je důležité zvolit vhodnou obuv do vody, popř. botasky. My si boty do vody půjčili na místě, mají široký výběr velikostí. Cena za půjčení činí 100 DOP (ceny se mohou lišit, tuto cenu jsme platili v místě, kde nám dali vesty a helmy). Mají zde také úložné skříňky za poplatek 200 DOP.

Zavřít boční panel

Vodopád El limón

Nádherný vodopád dostupný pěšky nebo na koni. Nachází se na poloostrově Samaná, v blízkosti města Las Terrenas. Prostředí je okouzlující a obklopené tropickou vegetací. Vodopád je vysoký 52 metrů a patří mezi často navštěvovaná místa. I přesto se může stát, že po cestě na vodopád nikoho nepotkáte. Skupinky turistů bývají přímo pod vodopádem, kde je možnost koupání se v malém jezírku. Cesta k vodopádu trvá cca 1,5 hodiny. Výšlap může být v horku náročný. V polovině cesty je stánek s občerstvením.

Výlet si lze zakoupit s organizovanou túrou či jet na vlastní pěst (vypůjčení skútru). Cena za vypůjčení stojí 25 USD na den (24hod), vstup do areálu – 50 DOP pro osobu. Pokud se rozhodnete jet na vlastní pěst, pak buďte připraveni na někdy až dotěrné osoby snažící se vám vnutit drahého soukromého průvodce. Budou vám říkat, že je to povinné a že vás dál bez průvodce nepustí. Důrazně je odmítněte, zmiňte například kamaráda či hotel, kde jste získali informaci o tom, že na túru lze jít i bez průvodce. Nakonec vás pustí. Pokud máte zájem, můžete si na výšlap pronajmout koně s průvodcem – o ceně lze smlouvat.

Zavřít boční panel

Laguna Gri Gri

Tato krásná laguna se nachází ve městě Rio San Juan. Jedná se o hodinovou soukromou plavbu na loďce s průvodcem. Výlet zahrnuje prohlídku mangrovových hájů, jeskyni Cueva de la Golondrina a krátké koupání na pláži Caletón. Během cesty se dozvíte historické zajímavosti o místě.

  • Doba výletu: 1 hodina (lze i o něco déle – po domluvě s průvodcem)
  • Cena: 1.500 DOP pro 2 osoby
  • Jazyk průvodce: španělština (v angličtině nebylo možné)

Počasí a sezóny na Dominikánské Republice

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Punta Cana a pobřeží
Podnebí je stejné všude. Teplo, slunce a teplé moře.

27 °C

27 °C

28 °C

28 °C

30 °C

30 °C

31 °C

31 °C

31 °C

30 °C

29 °C

28 °C

Počasí

Dominikánská republika nabízí vlhké tropické podnebí s průměrnou teplotou mezi 16–30 °C. Obecně lze říci, že zimní měsíce bývají o něco málo chladnější než letní. Měsíc květen–červen a září–říjen přináší větší množství dešťových srážek. Většinou nemají dlouhé trvání a často se vyskytují v noci. 

Sezóny a kdy vyrazit

Při plánování dovolené se snažte vyhnout období hurikánů, které zde panuje od srpna do listopadu. Pokud chcete vidět velryby, pak je důležité přiletět v době leden–březen. Dominikánská republika patří mezi země, kam se můžete vydat celoročně. Například pokud je zataženo či ošklivo, tak to trvá 1–2 dny, než se zase vyjasní. 

Skvělé akce do Dominikánské Republiky

ušetříš až 38%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 26%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 86%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 34%
Akce starší 2 týdnů
32 starších akcí