Průvodce státem

Dominikánská Republika

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Romantika korunovaná nebeskými plážemi

Dominikánská republika se nachází ve východní části ostrova Hispaniola, v souostroví Velké Antily. Sousedí se státem Haiti, s nímž sdílí společnou hranici o délce 360 kilometrů. Turistům nabízí překrásné pláže lemované palmami, příjemné teploty moře, romantiku, sportovní vyžití a mnoho dalšího. Je to ideální místo pro dovolenou po celý rok, kde si každý najde to svoje. 

Víza
Karta za 10 $
Turistická karta na 90 dní se platí při příletu na letiště.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Lze celoročně, od června do října však možnost hurikánů.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 43 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Dominikánské Republiky

Zavřít boční panel

Kultura a lidé

Historie, lidé, jazyk a svátky

Historie v kostce

Před příchodem Kryštofa Kolumba (1492) se moc informací o historii země nedochovalo. Původní obyvatelé Tainové byli postupně vytlačováni příchodem válečných Karibů. Jednalo se o bojovný kmen vyznávající kanibalismus. Zajímavostí je, že ostrov byl nejprve pod nadvládou Španělů, později část připadla Francouzům, následovaly pokusy o politický převrat, který skončil připojením země znovu ke Španělsku, později k USA. V druhé polovině 20. století si toho země také zažila hodně. Pokusy o politický převrat, korupce a zneužívání úřední moci bylo na denním pořádku.

Kolumbus a jeho socha

Lidé

Dominikánská republika má přibližně 10,6 milionů obyvatel. V zemi žijí ze 73 % míšenci, zbytek se dělí na bělochy a černochy. Naprostá většina obyvatel je římskokatolického vyznání. Přibližně 50 % obyvatel je mladší 18 let, mnoho mužů odchází za prací do USA (New York). Zhruba polovina obyvatel žije na hranici chudoby, třetina pod hranicí chudoby.

Z osobní zkušenosti mohu říci, že většina místních patří mezi příjemné, milé a veselé lidi, snaží se pomoci i přes velkou jazykovou bariéru. Jejich charakter je z části ovlivněn hudbou a tancem merengue, který jim přináší do života radost, klid a pohodu.

Svátky

Státní svátky:

 • 1. 1. – Nový rok
 • 6. 1. – Tři králové
 • 21. 1. – Den Panny Marie de la Altegracia
 • 26. 1. – Den narození zakladatele republiky
 • 27. 2. – Den nezávislosti
 • 1. 5. – Svátek práce
 • 16. 8. – Den restaurace
 • 24. 9. – Den Panny Marie Milostné
 • 6. 11. – Den ústavy
 • 25. 12. – Vánoce

V průběhu roku se na ostrově konají různé festivaly tance a jiné slavnosti:

 • Únor – Karneval – bláznivé kostýmy, průvody – akce po celé zemi,
 • Srpen – Festival del Merengue – pořádá se v Santo Domingu, součástí je i taneční soutěž,
 • Říjen – Dominican Republic ,
 • Jazz Festival – pořádá se ve městech Puerto Plata a Sosúa, jedná se o každoroční akci.

Kultura

Dominikánská republika je země doutníků, rumu, kávy a tance. Významným kamenem je larimar, který lze ze země vyvážet pouze zpracovaný ve špercích. Národním tancem Dominikánců je merengue, který tancují všichni bez ohledu na věk. S tancem i hudbou merengue se setkáte po celé zemi. Občas se vystřídá s rytmy salsy či bachaty.

Jazyk

Úředním jazykem je španělština. V některých částech země (turistické oblasti) se dá domluvit v angličtině a francouzštině. U místních obyvatel počítejte hlavně se španělštinou. Ve velkých hotelech se většinou člověk anglicky domluví.

Minislovníček:

 • Dobrý den – Buenos días
 • Dobré odpoledne – Buenas tardes
 • Dobrou noc – Buenas noches
 • Ahoj – Hola
 • Na shledanou, na brzkou viděnou – Adiós, Hasta Luego
 • Jak se máte? – Como estas
 • Děkuji – Gracias
 • Prosím – Por favor
 • Ne – No
 • Ano – Si
 • Nerozumím – No comprendo
 • Zítra – Mañana

Turismus

Turismus je pro Dominikánskou republiku významný. V roce 2014 počet turistů poprvé přesáhl hranici pěti milionů. V průměru ročně přijíždí až čtyři miliony lidí. Země nabízí sportovní vyžití, dobrodružnou a léčebnou turistiku a v poslední době i ekoturistiku.

Geografie

Dominikánská republika se nachází ve východní části ostrova Hispaniola, který je druhým největším karibským ostrovem (76.480 km2). Centrální Kordillery dělí zemi na dvě geografické zóny, z toho důvodu je sever více deštivý než jih. Většinu ostrova tvoří horské pásmo, povrch země je ze 40 % tvořen lesními porosty. Nejvyšším bodem (3.087 m. n. m.) je hora Pico Duarte.

V létě je časový posun vůči středoevropskému -6 hodin, v zimě -5 hodin.

Jihovýchodní pobřeží – Punta Cana, La Romana

Ideální místo pro ty, kteří chtějí strávit pobyt na jednom místě a nevadí jim velká koncentrace turistů. Nachází se zde mnoho hotelů all inclusive se soukromými plážemi. Moře je zde teplé, pláže dlouhé. Ve vodě se objevují řasy, které jsou vyplavovány na pláže. Během dne zde pracují místní, sbírají řasy nebo prodávají zájezdy. Lepší podmínky pro koupání a šnorchlování nabízí ostrov Isla Saona.

Severní pobřeží – Sosúa, Cabarete

Nabízí hostely i hotely. Je zde i možnost ubytování s all inclusive. Rušný noční život a klidné moře vhodné pro šnorchlování nabízí město Sosúa, Cabarete je vhodné volba pro vodní sporty.

Poloostrov Samaná – Las Terrenas, Las Galeras, Santa Bárbara de Samaná

Nádherný poloostrov, kde není tolik turistů (neplatí pro měsíce leden–březen). Vhodné místo k zapůjčení skútru, je možné tak procestovat celý poloostrov a dostat se na hůře přístupná místa – např. Playa Rincón, Playa Bonita.

Zavřít boční panel

Peníze a ceny

Měna, ceny a denní rozpočty

Dominikánské peso

V turistických oblastech a ve většině hotelů akceptují USD. Pokud budete platit v hotovosti v menších hotelech/hostelech, tak se snažte mít přesné množství peněz, několikrát se nám stalo, že ubytovací zařízení nemělo zpátky na vrácení (platí to hlavně pro placení v USD).

Dominikánské peso

Směnárny a platba kartou

Směnárny jsou dostupné v každém větším městě. Výhodný kurz nabízí Western Union a Caribe Express. V lepších restauracích lze většinou platit kartou, předem se o tom raději ujistěte. Bankomaty očekávejte spíše v turistických oblastech, kde jich je dostatek.

Kolik co stojí

Obecně lze říct, že je v Dominikánské republice stejně či o něco málo levněji než u nás. Častým a pokrmem je kuře na všechny možné způsoby, přílohou pak bývá rýže či smažený/vařený banán. Porce pro jednoho vyjde cca na 80 Kč.

Příklad cen:

 • Pivo 0,5 l – 100 DOP
 • Voda 1 l – 50 DOP
 • Jídlo ve stánku – 250 DOP
 • Jídlo v restauraci – 400 DOP
 • Lístek na autobus – mezi městy – dle vzdálenosti (př. Punta Cana – Santo Domingo 300 DOP)

Spropitné a smlouvání

Někde se spropitné připočítává k ceně automaticky, a to ve výši 10 % z ceny, v některých oblastech se k jídlu připočítává i městská daň – 18 %. To platí hlavně pro oblast Punta Cany. V menu to je vždy poznamenané. Pokud se spropitné nepřipočítává automaticky, je vhodné jim něco málo dát.

Pokud si chcete zkusit smlouvání, pak je ideálním místem krámek se suvenýry. Věci zde bývají předražené.

Jak ušetřit

Pokud se vydáte na výlet na vlastní pěst, pak buďte připravení, že vám cestou budou vnucovány všemožné služby typu průvodce, koně, oběd atd. Vždy se vybavte dostatkem informací, než na výlet pojedete. Informace získáte ve svém hotelu či hostelu.

Denní rozpočet

V Dominikánské republice si najde každý to svoje. Pokud cestujete lowcost, pak vám země nabídne velké množství hostelů a levných hotelů s větrákem na pokoji, cena pro 2 osoby za noc se pohybuje kolem 25 dolarů. Bistra a místní malé restaurace najdete na každém rohu, dopravovat se lze na taxi-motorce či místními autobusy. U motorky se cena musí smlouvat, stanovte ji dle vlastního uvážení.

Zlatá střední cesta – Hotely střední kvality s klimatizací, cena pro 2 osoby za noc – cca 30 USD, v turistických oblastech si lze pronajmout skútr – 20-25 USD/den, hotel all inclusive – cena pro 2 osoby za 1 noc cca 105 USD. Celkové denní náklady se budou pohybovat cca kolem 80 USD osoba/den.

Luxusní varianta – V oblastech, jako je Punta Cana, La Romana, Puerto Plata a další naleznete mnoho luxusních hotelů s all inclusive i bez. Lze se ubytovat i na malém ostrově (Cayo Levantado), kam se dostanete lodí z nedalekého města Santa Bárbara de Samaná.

Zavřít boční panel

Doprava

Silniční, železniční i letecká doprava

Jak do Dominikánské republiky

Z ČR zatím neexistuje žádné přímé spojení. Přímé linky například létají z Německa (Air Berlin) do Punta Cany, Puerto Platy a Santo Dominga. Další alternativou může být let se společností Iberia z Barcelony do Punta Cany.

V Dominikánské republice je poměrně dost mezinárodních letišť, z nichž se do svého hotelu dostanete taxíkem. Odvoz je možné sjednat online, lze objednat sdílený i privátní odvoz. Za nás můžeme doporučit webové stránky: https://www.airportshuttles.com/.

Jak se nejlépe dopravovat

Silnice jsou v Dominikánské republice docela v dobrém stavu. Vedou převážně podél pobřeží. Nevýhodou je, že jich není mnoho. Všichni řidiči pak využívají ty stejné hlavní tahy, to komplikuje a zhušťuje dopravu.

Autobusy

Nejlepším a nejpohodlnějším dopravním prostředkem jsou dálkové autobusy. Autobusová doprava je v Dominikánská republice omezená, hlavní trasy autobusů lemují pobřeží. Je tedy někdy složité dostat se z jednoho konce země na druhý bez zbytečného objíždění. Mezi menšími městy lze využít menší autobusy (guaguas), zde je zase potřeba smlouvat. Řidič často vybírá peníze i za batohy.

Motorky/skútry

V turistických oblastech je možné vypůjčení motorek a skútrů. Platí se předem, často lze v USD. Stav motorky je před jízdou zkontrolován. Doporučujeme si vyžádat helmu, většinou mají nějakou k dispozici. Ze zákona není její nošení povinné. Motorka se půjčuje na 24 hodin, vrátit ji musíte ve stejném stavu (benzin), v jakém jste si ji půjčili. Je důležité upozornit na to, že motorka není nijak pojištěna. Cokoliv, co by se s ní mohlo stát, platíte ve výsledku vy.

Při různých přesunech a hledání hotelů jsme využívali aplikaci MAPS.me. Jedná se o spolehlivou offline mapu, díky níž jsme nebloudili.

Benzinové pumpy

Ve velkých městech jich je dostatek. Problém nebudete mít ani v menších vesnicích, kde jsou podél silnice malé stánky se skleněnými lahvemi. Ty jsou naplněné benzinem. Kvalitu nemůžeme posoudit, každopádně jsme si takto benzin párkrát zakoupili a nebyl s ním problém.

Motorka na Dominikáně

Zavřít boční panel

Jídlo

Typická jídla, nápoje a ceny

Dominikánská kuchyně

Místní kuchyně je celkem jednoduchá a sytá. Většinou se skládá z masa (kuřecí, hovězí, skopové) a přílohy (rýže, fazole, zvláštní druh banánu). V obyčejných a typických hospůdkách dostanete velké porce za nízké ceny. Oběd vyjde cca na 200–250 DOP.

Typickým nápojem jsou různé koktejly, s alkoholem i bez. Můžete třeba vyzkoušet osvěžující nápoj Coco loco – šťáva z kokosových ořechů s rumem.

Koktejly na pláži

Jak se stravovat jako místní

Místo vybírejte jako v jakékoli jiné zemi, tedy dle počtu lidí v restauraci/kiosku. Další možností je výběr restaurace dle ocenění Trip Advisor. Připravte se na to, že jídelní lístek může být pouze ve španělštině. Pokud pro vás jazyk není bariérou, nechte si jídlo doporučit.

Obvyklé ceny v restauracích

Jídla:

 • Snídaně dominikánská 180 DOP
 • Snídaně americká 250 DOP
 • Oběd/večeře (200 – 600 DOP)

Nápoje:

 • Pivo 0,5 l – 100 DOP
 • Pinacolada – 300 DOP (v ananasu)
 • Cubalibre – 70 DOP
Zavřít boční panel

Aktivity

Městská turistika, pláže i nákupy

Pláže

O Dominikánské republice se říká, že nabízí ty nejkrásnější pláže na celém světě. A je to pravda.

Jedna z nejhezčích je Playa Rincón, kde se můžete těšit na několik kilometrů dlouhou pláž téměř bez lidí. Důvodem je horší přístupnost. Na vlastní pěst (autem/skútrem) se sem vydejte pouze za hezkého počasí. Další krásnou pláž najdete na poloostrově Samaná, v blízkosti města Las Terrenas. Tato pláž se nazývá Playa Bonita, je snadno dostupná na skútru. Playa Bonita i Playa Rincón jsou klidné pláže, takové, kde moc lidí nepotkáte.

Pokud vyhledáváte místo, kde to žije, pak doporučujeme pobyt v Sosúe. Je zde menší pláž, kterou lemují restaurace a obchody se suvenýry. Velkou výhodou je klidné a průzračné moře.

Pláže na Dominikáně

Šnorchlování

Patříte-li mezi nadšence šnorchlování, pak se můžete vydat na sever země, popř. na poloostrov Samaná, kde na vás čeká průzračná voda a menší korálové útesy s několika druhy barevných rybiček. Výbavu na šnorchlování můžete koupit v obchůdcích u pláže nebo i ve velkých supermarketech. Cena za set – brýle se šnorchlem – cca 500 DOP.

Potápění

Pokud máte zájem o potápění, poptejte se ve svém hotelu. Tyto kurzy nabízí téměř všude. V turistických oblastech (např. Punta Cana, Bayahibe, Sosúa, Las Terrenas) lze absolvovat kurz v angličtině.

Golf

Dominikánská republika nabízí 28 golfových hřišť. Pro více informací jděte na: www.golfdominicano.com.

Canyoning

Lze ho vyzkoušet v Damajagua (kousek od města Puerto Plata). Na výběr máte ze tří tras rozdělených dle náročnosti. Je to zábavný a osvěžující zážitek v podobě seskoků a skluzavek.

Surfing

Ideální oblastí je město Cabarete, kde v rámci Dominikánské republiky najdete ty nejlepší podmínky pro surfování.

Noční život

Nejvyhlášenějším místem je město Sosúa, které nabízí velké množství barů, klubů a diskoték. To ale není jediné město. Rušný noční život třeba i v Santo Domingu.

Zavřít boční panel

Na co si dát pozor

Kriminalita a další nástrahy

Zdraví

Mezi doporučené očkování patří žloutenka A i B a břišní tyfus. Na téměř celém ostrově je zvýšené riziko výskytu malárie, v poslední době došlo ke zvýšenému počtu nakažení virem zika. Během pobytu si kupujte balenou vodu, dejte si pozor na led. (může být z kohoutkové vody). Slunce je na ostrově ostré, doporučujeme UV faktor 50 (alespoň ze začátku).

Kriminalita

S kriminalitou v Dominikánské republice je to podobné jako u nás v ČR. V zemi hrozí riziko krádeže věcí ponechaných bez dozoru. Své cennosti radši zamkněte v hotelovém trezoru a vyrazte na pláž bez nich. Osobně jsme během okruhu po Dominikánské republice neměli žádný problém.

Riziko katastrof

V měsících srpen – listopad hrozí výskyt hurikánů a tropických bouří.

Internet a elektřina

Wifi sítě naleznete téměř ve všech hotelech, restauracích a dálkových autobusech. Někdy je využití wifi sítě zpoplatněno – platí to hlavně pro resorty all inclusive.

Zástrčky a zásuvky jsou amerického typu. Elektrické napětí se pohybuje mezi 110–120 voltů při 60 Hz. Během vašeho pobytu se nenechte překvapit docela častými výpadky elektřiny. Ve velkých hotelech jsou na to připraveni, mají k dispozici vlastní agregáty pro tyto případy.

Důležité kontakty

 • Pohotovostní číslo – 911
 • Hasiči – 809-6822000
 • Národní policie – 809-6823151
 • Červený kříž – 809-6823792
 • Civilní obrana – 809-6893898
 • Transporte turístico – taxi 809-4221330

ČR nemá v Dominikánské republice přímé diplomatické zastoupení, v případě potřeby lze kontaktovat Honorární konzulát České republiky v hlavním městě.

 • CONSULADO HONORARIO DE LA REPUBLICA CHECA
 • Calle Bolívar No. 830, La Esperilla
 • Apartado Postal 3673
 • Santo Domingo
 • Republica Dominicana
 • Telefon: 001-809-685 6900, 221 5602
 • Fax: 001-809-221 5607
 • E-mail: jrbrea@verizon.net.do

Honorární konzul: José Ramon Brea

Působnost úřadu: Dominikánská republika

Zavřít boční panel

Víza a povinnosti

Vízum, očkování a celní předpisy

Vízum

Občané ČR nepotřebují vízum v případě pobytu kratšího než 90 dní. Po příletu do země je povinné zakoupit turistickou kartu Tarjeta de Turista za 10 USD na osobu. Lze vyřídit i online na www.dgii.gov.do, vyhnete se tak dlouhým frontám na letišti.

Od 1.dubna 2018 by měly být turistické karty zahrnuty v ceně letenky a obdržíte ji tak na palubě letu.

Další dokumenty

Při vstupu do země je nutné vyplnit formulář, kde mimo jiné informujete úřady o důvodu a délce pobytu.

Pojištění

Před cestou je potřeba sjednat cestovní pojištění.

Mezinárodní řidičský průkaz

Pokud si chcete půjčit auto či motorku, pak si nezapomeňte zařídit mezinárodní řidičský průkaz.

Očkování

Povinně se nevyžaduje žádné očkování. Mezi ty doporučené patří hepatitida A a B, břišní tyfus a vzteklina.

Na celém území Dominikánské republiky hrozí výskyt malárie (vezměte si antimalarika s sebou).

V posledních měsících vzrostl počet výskytů nákazy virem zika.

Aktuální doporučení a varování lze sledovat zde www.mzv.cz.

Celní předpisy

Při odletu ze země není dovoleno držet peníze v hotovosti přesahující 10.000 USD (či její ekvivalent v jiné měně). Vývoz a dovoz dominikánských pesos je zakázán.

K výběru a směně peněz využívejte pouze oficiální zařízení, jako jsou banky, certifikované směnárny v hotelech a certifikované směnárny.

Co vidět a navštívit na Dominikánské Republice

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Dominikánské Republice

Zavřít boční panel

Santo Domingo

Santo Domingo je hlavní město Dominikánské republiky. Svým návštěvníkům nabízí historickou část města (Zona Colonial), módní obchody a rušný noční život. Návštěva města je vhodná i jako jednodenní výlet. Pokud nemáte moc času, tak lze využít vyhlídkový vláček (Chu Chu Colonial), který projíždí ulicemi v koloniálním centru. Jízda trvá přibližně 45 minut, dostupná je ve více jazycích.

Co byste neměli vynechat?

 • Alcázar de Colón – Palác a sídlo Diega Kolumba (syn Kryštofa Kolumba)
 • Casa del Cordón – Nejstarší dům v Santo Domingu (1503)
 • Casa Rodrigo de Bastidas – Obytné sídlo Kryštofa Kolumba (1505)
 • Fortaleza Ozama – Nejstarší vojenská stavba v Americe (1502–1507)
 • Catedral Nuestra Señora de la Encarnación – Katedrála, jejíž základní kámen byl položen v roce 1510. Jedná se o nejstarší katedrálu Nového světa
 • Calle Las Damas – Nejstarší promenáda města, podél jsou k vidění krásné koloniální paláce
Zavřít boční panel

27 vodopádů

Puerto Plata – 27 Charcos (27 vodopádů)

Tento výlet rozhodně doporučujeme. Je ideální pro ty, kteří hledají nějaké zpestření a nechtějí celé dny ležet pouze na pláži. Byl to neobyčejný zážitek se spoustou zábavy. Na výběr máte 3 trasy – můžete seskákat 6/12/27 vodopádů. Chodí se ve větší skupině s průvodcem (náš uměl anglicky). Cena za 12 vodopádů – 550 DOP. Pro více informací navštivte: http://www.27charcos.com/index.php.

Na výlet se můžete vydat na vlastní pěst (cca 20 USD) nebo jako na organizovaný výlet (cca 70 USD).

Vesty a helmy jsou povinné, jejich cena je zahnuta ve vstupu. Dále je důležité zvolit vhodnou obuv do vody, popř. botasky. My si boty do vody půjčili na místě, mají široký výběr velikostí. Cena za půjčení činí 100 DOP (ceny se mohou lišit, tuto cenu jsme platili v místě, kde nám dali vesty a helmy). Mají zde také úložné skříňky za poplatek 200 DOP.

Zavřít boční panel

Vodopád El limón

Nádherný vodopád dostupný pěšky nebo na koni. Nachází se na poloostrově Samaná, v blízkosti města Las Terrenas. Prostředí je okouzlující a obklopené tropickou vegetací. Vodopád je vysoký 52 metrů a patří mezi často navštěvovaná místa. I přesto se může stát, že po cestě na vodopád nikoho nepotkáte. Skupinky turistů bývají přímo pod vodopádem, kde je možnost koupání se v malém jezírku. Cesta k vodopádu trvá cca 1,5 hodiny. Výšlap může být v horku náročný. V polovině cesty je stánek s občerstvením.

Výlet si lze zakoupit s organizovanou túrou či jet na vlastní pěst (vypůjčení skútru). Cena za vypůjčení stojí 25 USD na den (24hod), vstup do areálu – 50 DOP pro osobu. Pokud se rozhodnete jet na vlastní pěst, pak buďte připraveni na někdy až dotěrné osoby snažící se vám vnutit drahého soukromého průvodce. Budou vám říkat, že je to povinné a že vás dál bez průvodce nepustí. Důrazně je odmítněte, zmiňte například kamaráda či hotel, kde jste získali informaci o tom, že na túru lze jít i bez průvodce. Nakonec vás pustí. Pokud máte zájem, můžete si na výšlap pronajmout koně s průvodcem – o ceně lze smlouvat.

Zavřít boční panel

Laguna Gri Gri

Tato krásná laguna se nachází ve městě Rio San Juan. Jedná se o hodinovou soukromou plavbu na loďce s průvodcem. Výlet zahrnuje prohlídku mangrovových hájů, jeskyni Cueva de la Golondrina a krátké koupání na pláži Caletón. Během cesty se dozvíte historické zajímavosti o místě.

 • Doba výletu: 1 hodina (lze i o něco déle – po domluvě s průvodcem)
 • Cena: 1.500 DOP pro 2 osoby
 • Jazyk průvodce: španělština (v angličtině nebylo možné)

Počasí a sezóny na Dominikánské Republice

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Punta Cana a pobřeží
Podnebí je stejné všude. Teplo, slunce a teplé moře.

27 °C

27 °C

28 °C

28 °C

30 °C

30 °C

31 °C

31 °C

31 °C

30 °C

29 °C

28 °C

Počasí

Dominikánská republika nabízí vlhké tropické podnebí s průměrnou teplotou mezi 16–30 °C. Obecně lze říci, že zimní měsíce bývají o něco málo chladnější než letní. Měsíc květen–červen a září–říjen přináší větší množství dešťových srážek. Většinou nemají dlouhé trvání a často se vyskytují v noci. 

Sezóny a kdy vyrazit

Při plánování dovolené se snažte vyhnout období hurikánů, které zde panuje od srpna do listopadu. Pokud chcete vidět velryby, pak je důležité přiletět v době leden–březen. Dominikánská republika patří mezi země, kam se můžete vydat celoročně. Například pokud je zataženo či ošklivo, tak to trvá 1–2 dny, než se zase vyjasní. 

Skvělé akce do Dominikánské Republiky

ušetříš až 86%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 34%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 30%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 34%
Akce starší 2 týdnů
30 starších akcí