Dubaj

24 míst co vidět v Dubaji

Palm Jumeirah

Palm Jumeirah

Umělý ostrov (či spíše souostroví), který svým tvarem z výšky připomíná palmu, snad jinde než v Dubaji neuvidíte. Palm Jumeirah byl první příbřežní stavbou svého druhu a je právem považován za triumf lidské vynalézavosti. Užít si zde můžete širokou škálu špičkových hotelů, plavit se kolem ostrova na jachtě či na motorovém člunu nebo se svézt jednokolejkou Palm Monorail až do ikonického resortu Atlantis, jednoho ze symbolů Dubaje.

Nejlevnější ubytování v Dubaji

Projekt Palm Islands

Palm Jumeirah je nejmenší ze série čtyř umělých souostroví, avšak prozatím jediné dokončené. Projekt Palm Islands má obsahovat tři souostroví ve tvaru palmy – Palm Jumeirah, Palm Jebel Ali (nejblíže k dokončení), největší Palm Deira a také seskupení malých ostrůvků pro soukromé vily a butikové luxusní hotely tvořících na moři mapu světa.

Konstrukce Palm Jumeirah začala v roce 2001 a hrubá stavba umělých ostrovů byla dokončena roku 2016.

Desítky kilometrů pláží

Díky členitosti souostroví zvětšila Palm Jumeirah pobřežní čáru Dubaje zhruba o 50 km pláží s jemným bílým pískem, které jen velmi mírně klesají do mělkého a vždy prohřátého Perského zálivu.

Naprostá většina pláží na "listech" palmy je soukromých a náleží hotelům, resortům a vilám těch nejbohatších rodin, které si můžou dovolit zde vlastnit nemovitost.

Atlantis resort a další luxusní hotely

Největší podíl zástavby na Palm Jumeirah tvoří luxusní apartmánové komplexy a hotely, v nichž strávíte ideální městskou plážovou dovolenou. Všechny hotely z geografické definice souostroví leží vždy přímo u pláže a vzhledem k tomu, že většina pláží je zde soukromých (byť největší hotely své pláže zdarma zpřístupňují i veřejnosti), budete zde mít mnohem větší soukromí než na městských plážích blíže k centru.

Na vrcholu palmy stojí ikonický a jeden z nejznámějších dubajských hotelů Atlantis The PalmBudova se skládá ze dvou věží propojených mostem, což vytváří dojem honosného zámku, stejně jako luxusní interiéry. Průměrná cena 2lůžkového pokoje v hotelu Atlantis Dubai se pohybuje kolem 21 000 Kč, podívejte se na dostupné pokoje.

Ubytovat se zde můžete ale samozřejmě i v levnějších hotelech, byť ceny na noc jen zřídkakdy klesají pod 5 500 Kč. 

Poloha a doprava

Palm Jumeirah leží při pobřeží oblíbených rezidenčních čtvrtí Jumeirah a Dubai Marina. Právě s Marinou je ústí palmy spojenou tramvajovou linkou, na kterou navazuje monorail jezdící napříč palmou až k hotelu Atlantis. 

Tramvaj pak ve stanici Damac navazuje i na červenou linku metra. Více o MHD v Dubaji se dočtete v kapitole Doprava.

Chystáš se do Dubaje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Veronika Čermáková
naposledy aktualizováno 10. 01. 2024

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.