Marsa Alam - pláž a dveře
Marsa Alam

4 místa co vidět v Marsa Alam

Abu Dabbab

Písčitá pláž

Želva v Abu Dabbab, Marsa Alam

Pláž Abu Dabbab leží 30 kilometrů jižně od letiště v Marse a zhruba v polovině mezi Port Ghalib a Marsa Alam. Tato písčitá pláž s volným a postupným vstupem do moře je vyhlášená nejen pro své rozlehlé korály vhodné pro šnorchlování, ale především kvůli výskytu obřích želv mořských a dugongů.

Podmořský svět

Korálové útesy

Korály se táhnou podél celé zátoky a pobřeží. Vstup k nim je přímo zakázaný a proto je nutné k nim doplavat obloukem od vstupu přímo určeným k vlezu do moře. Tento vstup se nachází v centru zátoky. Nelze přehlédnout. Je mezi hotely Hilton Marsa Nubian a Malikia Resort. Poznáte ho také koncentrací dřevěných budek s krámky místních obyvatel.

Na útesu a v korálech pozorujte pestrobarevné rybičky a murény.

Šnorchlování je vhodné i pro děti. Nehrozí tu žádné nebezpečí. Jen si nezapomeňte vzít tričko do vody chránící proti UV záření.

Želvy mořské

Zatímco na dugongy a i delfíny u břehu musíte mít štěstí, tak na želvy mořské zde narazíte prakticky kdykoliv, kdy půjdete do vody. Musíte si vybrat jen správný vlez do moře. To je ten, který je mezi ohraničenými místy pro kotvení lodí. Dalším znakem, jak místo najít, je hlavní vchod na Abu Dabba. Zhruba uprostřed zátoky je menší brána, kde zastavují autobusy a vysazují zde turisty na fakultativních výletech a potápěče mířící na širé moře.

Dodržujte prosím pravidlo ohleduplného cestovatele, a to, že na živé tvory se nesahá! Nedotýkejte se želv.

Dugong

Dugong, neboli mořská kráva se vyskytuje i v zátoce Abu Dhabbab. Její šance na zahlédnutí je o poznání menší, než v případě želv, ale jak se říká - nikdy neříkej nikdy. Pokud je vaším snem spatřit tohoto mohutného tvora, vyjdete se spíše na pláž Marsa Mubarak, kde máte až 80% šanci, že tu dugonga v moři potkáte.

Vybavení na pláži

Abu Dabbab disponuje jak soukromými, tak i veřejnou pláží.

Vstup do moře je skrze veřejnou část a hotelové slouží jen k odpočinku, neboť u nich jsou korály přímo na břehu a nelze skrze ně chodit do moře.

V hotelových sekcích máte k dispozici vše od lehátek, slunečníků, sprch až po bar s celodenním občerstvením.

Veřejná část je mezi hotelovými a i ta je vybavena lehátky, slunečníky a sprchami. Vše je zdarma alespoň do té doby, než nebude Abu Dabbab v obložení turistů, což se zatím neděje.

Na Abu Dabbab každý den přijede jeden až tři autobusy s hosty ze vzdálenějších hotelů. Většina z nich zde ale stráví jen pár hodin kvůli šnorchlování nebo vyplouvají za potápěním na širé moře.

Ve veřejné části pláže je i několik stánků s cetkami a vybavením do vody. Prodejci nejsou otravní a nehulákají po vás. Případná návštěva krámků se obejde bez nátlaků na koupi.

Hotely v Abu Dabbab

Není nic lepšího, než každý den vstávat u toho nejlepšího, co Marsa nabízí. Ubytujte se v jednom z těchto hotelů a můžete si místní podmořský život užívat každý den.

Hilton Marsa Alam Nubian Resort

Hilton Marsa Alam Nubian Resort - kvalitní 5* resort z řetězce Hilton vás nezklame. Obří lobby navazující na velkou restauraci servírující snídaně, obědy a každý večer i tématické večeře. Resort je vystaven z malých domečků a nepůsobí tak ruchem obrovského komplexu. Ba naopak, díky 4 bazénům si zde vždy najdete místo jen pro vás.

Od hotelů jezdí po celý den v krátkých intervalech plážový vláček. Cestu k pláži můžete jít i pěšky stinnou promenádou, ale malé děti vláček prostě zbožňují.

Wi-fi je v celém areálu zdarma a minimálně tehdy, kdy není připojen celý hotel, funguje skvěle.

Hilton Nubian patří právoplatně k těm dražším resortům, které v Marse seženete. Dovolená tu ale stojí za to.

Malikia Resort Abu Dabbab

Druhým resortem navazujícím na pláž Abu Dabbab je Malikia. Nachází se na jižní části zátoky a oproti Hiltonu se jedná o rozlehlý hotelový komplex s menším aquaparkem pro děti. Pokud máte větší děti (5+ let), určitě vám doporučíme spíše Malikii, než-li předchozí uvedený Hilton.

 

Zájezdy do Marsa Alam hledejte zde.

Chystáš se do Marsa Alam?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 20. 01. 2022

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.