Marsa Alam - pláž a dveře
Marsa Alam

4 místa co vidět v Marsa Alam

Marsa Mubarak

Pláž

Dugong v Marsa Mubarak. Marsa Alam

Marsa Mubarak je zátoka s krásnou pláží jen 10 kilometrů jižně od letiště nedaleko letoviska Port Ghalib. Je vyhledávaným místem po celém jižním Egyptě z jednoho prostého důvodu - mořské krávy dugong. Právě sem se organizují výlety z okolních hotelů s cílem potkat ve vodě tohoto tvora.

Podmořský svět

Stejně jako oblíbená pláž Abu Dhabbab vás Marsa Mubarak nezklame bohatými korály, želvami mořskými a pokud si do zátoky uděláte výlete minimálně dvakrát, s jistotou spatříte i mohutného dugonga.

Korálové útesy

Korály se v Marsa Mubarak nachází na samotném levém rohu zátoky. Pruh korálů se táhne pak podél pobřeží a hotelu Three Corners Fayrouz Plaza až do Port Ghalib.

U hotelu Three Corners Fayrouz je i molo, díky kterému se dostanete přímo na korálový útes a nezbývá už nic jiného, než zapnout GoPro kamerku a začít točit pestrobarevné představení podmořského života.

Rybičky všeho druhu i schované murény korálech.

Dugong

Pokud se potápíte nebo často šnorchlujete, není pro vás dugong žádnou neznámou. Není divu, však je také jedním z nejvyhledávanějších mořských tvorů. A právě na Marsa Mubarak máte jedinečnou šanci si zaplavat s tímto tvorem hned u pláže.

Pokud o zvířeti dugong slyšíte prvně, zde je pár tipů pro vás. Nazývá se mu také jako mořská siréna, mořské prase nebo mořská kráva. Vše ve spojitosti s jeho mohutností. V dospělosti váží až 300 kg.

Nebojte se ale, je plachý a pro člověka je zcela neškodný. Živý se mořskými řasami a chaluhami včetně jejich kořínků. I proto na ně narazíte v Marsa Mubarak, neboť jsou tu velké lány mořských řas uprostřed zátoky. Dugong je savec a zhruba každých 6 minut se vynořuje na hladinu se nadechnout.

Pokud ve vodě vidíte velké množství šnorchlistů, je velká pravděpodobnost, že právě pozorují dugonga. Popadněte vybavení a plavte za nimi.

Mořské želvy

Plavat s mořskými želvami je prostě nádherné. Pozorovat jak elegantně plují a ukusují malé výhonky mořských řas je důvodem, proč pobýt v moři o pár desítek minut déle.

Na želvy tu narazíte naprosto vždy. Stačí jen jít směrem, kde se vyskytuje zelená pokrývka dna z řas a čekat. Dřív či později zahlédnete velkou skvrnu a po zaostření a přiblížení se budete společně s ní nechávat unášet líbeznými pocity. Další skvělý spot pro pozorování želv je na pláži Abu Dhabbab.

Respektujte však, prosím, zásady udržitelného a ohleduplného cestování. Na mořské živočichy se nesahá. Nedotýkejte se želv, ani dugonga!

Vybavení na pláži

Na pláži, respektive v zátoce Marsa Mubarak se v současnosti nachází jediný zprovozněný hotel. Jmenuje se Iberotel Costa Mares. 

Na pláži se tak nachází pro hosty slunečníky, lehátky i sprchy a plážový bar.

Nedaleko, jen 15 minut chůze po písečných dunách podél pláže, je ještě hotel The Three Corners Fayrouz Plaza Beach. Pokud bydlíte zde, tak v případě prázdných lehátek není problém ty z Iberotelu využít taktéž.

Na Marsa Mubarak se často vypravují lodní výlety z Port Ghalib. Turisté ale zůstávají na lodi a v moři a na pláž nejdou. Nemusíte se proto bát toho, že bude zátoka přeplněná. Spíš naopak - je po většinu času liduprázdná.

Hotely u Marsa Mubarak

Není nad to, jít každé ráno šnorchlovat se želvami a pozorovat dugonga. Místo toho, abyste si platili za předražené výlety, raději využijte zájezdů s ubytováním v těchto hotelech.

Iberotel Costa Mares

Nejlepší hotel v Marsa Alam! To je nový a skvostný 5* resort Iberotel Costa Mares umístěný přímo v zátoce vás nemůže zklamat. Recenze na pobyt jsou pouze pozitivní a pějí chválou, o které by si kdejaký egyptský hotel mohl nechat jen zdát.

Jedná se prakticky o to nejlepší, co můžete po celém Egyptě získat. Bezplatný minibar na pokoji, speciální koktejly či fresh džusy ke snídani bez doplatku, perfektní all-inclusive... 

Jedinou vadou na kráse bude cena, která neodpovídá egyptským standardům, což je ale při té vší kvalitě logické.

Kolik stojí týden s all-inclusive v Iberotel Costa Mares? Podívejte se na zájezdy do Iberotel Costa Mares 5* i přímo na stránkách CK www.blue-style.cz/iberotel-costa-mares.

The Three Corners Fayrouz Plaza Beach

Další 5* resort, který tentokrát neleží přímo v srdci Masra Mubarak, nýbrž 15 minut chůze po pláži od ní. Což není překážkou, neboť oproti výše zmíněnému hotelu vás překvapí o třetinu nižší cenou.

U hotelu je dlouhé molo sloužící k lepšímu vstupu na korálové útesy. Zajděte si sem ale i brzy ráno na neskutečný východ slunce.

Recenze s tímto hotelem jsou z drtivé většiny pozitivní. Prohlédnout termíny a ceny do Three Corners Fayrouz.

Chystáš se do Marsa Alam?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 23. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.