Průvodce státem
Etiopie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Etiopii

Jak do Etiopie

Nejjednodušší, a asi jediná schůdná cesta, je do Etiopie doletět. Asi by se dalo do Etiopie dostat po zemi a vodě, ale to už musíte být doopravdy „dobrodruzi“. Cesta z Prahy do Addis Abeby trvá cca 14 hodin podle přestupů a s cenou okolo 14.000 Kč za nejlevnější lety. 

Jak se dopravovat

Rozhodně doporučujeme cestovat letecky. Alespoň do center vaší cesty. Etiopian Airlines nabízí poměrně levné vnitrostátní lety.

Pokud se rozhodnete cestovat autobusem, nedejbože vlakem, čeká vás kodrcání po vymletých silnicích, případně absolutně přeplněné vlaky. Proto je lepší doletět například do Aksumu a odtud teprve cestovat autobusem. Drkotání se nevyhnete, ale autobus už nebude tak plný a cesta bude celkem utíkat.

Pokud se už pro cestu po zemi rozhodnete, zvolte například autobusovou společnost Selam Bus, která jezdí novějšími klimatizovanými autobusy.

Pokud využijete půjčovnu aut, tak se připravte na vysoké ceny a nekvalitní silnice. Auto využívejte spíše pro dostání se do míst, kam se nelze dostat jinak než koňským povozem. Vždy chtějte 4x4, nám se například stalo, že jeep s pohonem na přední nápravu zapadl a museli pro nás poslat jiné auto.

Ve městech funguje klasický rikša tuk–tuk.

Rikša (tuk-tuk) v Etiopii

Nejen kolébka lidstva

Etiopie (Aethiopia – je řeckého původu a znamená země opálených lidí) se nachází na východě Afriky, kde sousedí s pěti dalšími státy. Na východě se Somálskem a Džibuti, na severu s Eritreou, na západě se Súdánem a na jihu s Keňou. 

Od roku 1991, kdy se od Etiopie odtrhla Eritrea, se Etiopie stala vnitrozemním státem bez přímého kontaktu s mořem.

Etiopie, to není pouze historie a vývoj lidstva. Etiopie je překrásnou zemí, která je nejen historicky, ale i přírodně jednou z nejzajímavějších ze všech zemí afrického kontinentu. Obecně bychom doporučili severní část země, která skrývá nejen poutavé pohledy z hor Etiopské vrchoviny a kde v Simienských horách naleznete Ras Dašen (nejvyšší vrchol Etiopie vyčnívají do výšky přes 4.500 m), ale zároveň Danakislkou proláklinu, jež je jedním z nejníže položených míst světa se stále aktivní vulkanickou činností. 

Etiopie je zemí mnoha hor, proláklin, údolí, řek, jezer a endemických rostlin a živočichů. Též je to země s bohatou a zajímavou historií, která nebyla ovlivněna kolonizací Afriky. Každý, kdo se vydá do této pozoruhodné země, si najde to své, to co doopravdy hledá a chce najít. 

Průvodce pro tebe napsal Solna
Víza
Vízum za 46 €
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu s platným pasem.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
říjen - listopad, březen - květen
V létě hodně zmokneš, v zimě je zem vyprahlá.
Více o počasí
Letenky od
15 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 9x do roka a ušetříš cca 40 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Solna
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu