Průvodce státem
Etiopie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Etiopii

Etiopská kuchyně

Etiopská kuchyně, to je vyváženost a pestrost koření, luštěnin a masa. Pokud jste typ člověka, který nepepří, nesolí a nepoužívá skoro žádné koření, zřejmě umřete hlady. 

Národní jídlo je injera. Placka vyráběná z tefu, který se nachá nakvasit. Na placku se dá dát prakticky cokoli: od zeleniny po kozí maso (tedy kromě vepřového, to je v Etiopii zakázáno).

Injera

Jak se stravovat jako místní

Místní jedí hlavně infaru, a to ve všech různých kombinacích. Již před cestou začněte jíst hodně kořeněných jídel, aby vás místní kuchyně nezaskočila. Stravujte se po stáncích na ulicích. Nejen, že ušetříte, ale budete jako místní.

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny v restauracích jsou velmi příznivé. Za jedno hlavní jídlo zaplatíte v průměru okolo 40 ETB. Nehledejte ale různé typy kuchyní. Spíše očekávejte kuchyni místní. 

Levnější variantou jsou stánky na ulicích s cenou okolo 10 ETB. Záleží na vás, čemu dáváte přednost, ostatně pokud se budete stravovat u stánků, připravte se na tlačenice, ale budete si připadat jako místní.

Nejen kolébka lidstva

Etiopie (Aethiopia – je řeckého původu a znamená země opálených lidí) se nachází na východě Afriky, kde sousedí s pěti dalšími státy. Na východě se Somálskem a Džibuti, na severu s Eritreou, na západě se Súdánem a na jihu s Keňou. 

Od roku 1991, kdy se od Etiopie odtrhla Eritrea, se Etiopie stala vnitrozemním státem bez přímého kontaktu s mořem.

Etiopie, to není pouze historie a vývoj lidstva. Etiopie je překrásnou zemí, která je nejen historicky, ale i přírodně jednou z nejzajímavějších ze všech zemí afrického kontinentu. Obecně bychom doporučili severní část země, která skrývá nejen poutavé pohledy z hor Etiopské vrchoviny a kde v Simienských horách naleznete Ras Dašen (nejvyšší vrchol Etiopie vyčnívají do výšky přes 4.500 m), ale zároveň Danakislkou proláklinu, jež je jedním z nejníže položených míst světa se stále aktivní vulkanickou činností. 

Etiopie je zemí mnoha hor, proláklin, údolí, řek, jezer a endemických rostlin a živočichů. Též je to země s bohatou a zajímavou historií, která nebyla ovlivněna kolonizací Afriky. Každý, kdo se vydá do této pozoruhodné země, si najde to své, to co doopravdy hledá a chce najít. 

Průvodce pro tebe napsal Solna
Víza
Vízum za 46 €
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu s platným pasem.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
říjen - listopad, březen - květen
V létě hodně zmokneš, v zimě je zem vyprahlá.
Více o počasí
Letenky od
15 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 9x do roka a ušetříš cca 40 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Solna
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu