Průvodce státem
Etiopie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost v Etiopii

Zdraví

Při cestě do Etiopie není povinné mít speciální očkování, nicméně musíte mít u sebe očkovací průkaz. Pokud budete cestovat ze země, kde se vyskytuje žluté zimnice, musíte být proti ní očkováni a mít záznam v očkovacím průkazu. 

Doporučujeme se nechat naočkovat proti žloutenkám, tyfu a tetanu, případně si nechat zkontrolovat, zda je vaše očkování stále platné. Dále doporučujeme očkování proti průjmům a choleře. Rozhodně pijte pouze balenou vodu a dbejte zvýšené osobní hygieny. 

Kriminalita

Kriminalita je všudypřítomná, zejména ve velkých městech. Mějte oči na pozoru před kapsáři. Na venkově se tolik bát nemusíte. Vyhněte se pouze hraničním oblastem s Eritreou, Súdánem, Somálskem a Keňou. Jsou to místa výskytu ozbrojených konfliktů. V Etiopii se mění všechna nařízení velmi rychle. Je možné, že se ze dne na den zvýší bezpečnostní opatření země. Rozhodně se řiďte nařízeními úřadů a policie, jinak riskujete tvrdý postih. Vyhněte se fotografování citlivých objektů, jako jsou: letiště, mosty a armáda – je to přísně zakázáno a můžete se dostat do opravdu velkých i několik měsíců trvajících problémů.

Internet a elektřina

S internetem a elektřinou je to v Etiopii problematické. Poměrně často vás mohou zastihnout výpadky nejen internetu, ale i elektřiny.

Telefonní spojení se v posledních letech velmi zlepšilo na základě čínských investic. Po většinu míst tak chytíte nejen mobilní signál, ale dokonce 3G síť pro případné internetové připojení.

Zásuvky nejsou stejné jako u nás, ale pokud nemáte na nabíječce zemnící kolík, tak redukci nebudete potřebovat. Napětí v síti je 220 V a 50 Hz.

Nejen kolébka lidstva

Etiopie (Aethiopia – je řeckého původu a znamená země opálených lidí) se nachází na východě Afriky, kde sousedí s pěti dalšími státy. Na východě se Somálskem a Džibuti, na severu s Eritreou, na západě se Súdánem a na jihu s Keňou. 

Od roku 1991, kdy se od Etiopie odtrhla Eritrea, se Etiopie stala vnitrozemním státem bez přímého kontaktu s mořem.

Etiopie, to není pouze historie a vývoj lidstva. Etiopie je překrásnou zemí, která je nejen historicky, ale i přírodně jednou z nejzajímavějších ze všech zemí afrického kontinentu. Obecně bychom doporučili severní část země, která skrývá nejen poutavé pohledy z hor Etiopské vrchoviny a kde v Simienských horách naleznete Ras Dašen (nejvyšší vrchol Etiopie vyčnívají do výšky přes 4.500 m), ale zároveň Danakislkou proláklinu, jež je jedním z nejníže položených míst světa se stále aktivní vulkanickou činností. 

Etiopie je zemí mnoha hor, proláklin, údolí, řek, jezer a endemických rostlin a živočichů. Též je to země s bohatou a zajímavou historií, která nebyla ovlivněna kolonizací Afriky. Každý, kdo se vydá do této pozoruhodné země, si najde to své, to co doopravdy hledá a chce najít. 

Průvodce pro tebe napsal Solna
Víza
Vízum za 46 €
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu s platným pasem.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
říjen - listopad, březen - květen
V létě hodně zmokneš, v zimě je zem vyprahlá.
Více o počasí
Letenky od
15 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 9x do roka a ušetříš cca 40 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Solna
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu