Průvodce státem
Etiopie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Etiopii

Víza a dokumenty

Pro vstup do země potřebujete mít platný cestovní pas alespoň 6 měsíců po skončení vaší cesty. Vízum zakoupíte po příletu do země za 50 dolarů. Pokud však do Etiopie plánujete stejně jako 99 % turistů dorazit letecky, lze víza vyřídit pohodlně online na: https://www.evisa.gov.et. Třicetidenní vízum vás v takovém případě vyjde na 52 dolarů, přičemž ho v drtivé většině případů dostanete během tří pracovních dnů.

Dále budete potřebovat očkovací průkaz.

Celní předpisy

Při příjezdu do země můžete mít u sebe maximálně 2 kartony cigaret, 2 l alkoholu, případně 250 g tabáku. Veškerou elektroniku si nechte při příletu registrovat na celní správě. 

Při odjezdu ze země nesmíte mít u sebe více jak 200 ETB. Dále se nesmí vyvážet prakticky vše, co souvisí s historií země. Od historických artefaktů přes umělecká díla po církevní artefakty. Pokud si chcete přivést nějaký suvenýr, vždy jej kupujte v kamenné prodejně a mějte u sebe vždy doklad o koupi.

Nejen kolébka lidstva

Etiopie (Aethiopia – je řeckého původu a znamená země opálených lidí) se nachází na východě Afriky, kde sousedí s pěti dalšími státy. Na východě se Somálskem a Džibutskem, na severu s Eritreou, na západě se Súdánem a Jižním Súdánem a na jihu s Keňou. 

Od roku 1991, kdy se od Etiopie odtrhla Eritrea, se Etiopie stala vnitrozemním státem bez přímého kontaktu s mořem.

Etiopie, to není pouze historie a vývoj lidstva. Etiopie je překrásnou zemí, která je nejen historicky, ale i přírodně jednou z nejzajímavějších ze všech zemí afrického kontinentu. Obecně bychom doporučili severní část země, která skrývá nejen poutavé pohledy z hor Etiopské vrchoviny a kde v Simienských horách naleznete Ras Dašen (nejvyšší vrchol Etiopie vyčnívají do výšky přes 4.500 m), ale zároveň Danakilskou proláklinu, jež je jedním z nejníže položených míst světa se stále aktivní vulkanickou činností. 

Etiopie je zemí mnoha hor, proláklin, údolí, řek, jezer a endemických rostlin a živočichů. Též je to země s bohatou a zajímavou historií, která nebyla ovlivněna kolonizací Afriky. Každý, kdo se vydá do této pozoruhodné země, si najde to své, to co doopravdy hledá a chce najít. 

Průvodce pro tebe napsali Solna , Michal Kohlert
Víza
Vízum za 50 €
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu s platným pasem nebo online.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
říjen - listopad, březen - květen
V létě hodně zmokneš, v zimě je zem vyprahlá.
Více o počasí
Letenky od
15 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 9x do roka a ušetříš cca 40 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Solna
Průvodce pro vás napsali ,
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu