Průvodce státem
Faerské ostrovy
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Faerských ostrovech

Túry

Faerské ostrovy nabízí skvělé podmínky pro turistiku a výlety v nedotčené přírodě. Více informací o možnostech výletů najdete na webu: www.hiking.fo.

Rybaření

Ať už jste na souši, nebo na lodi nabízí se vám krásná scenerie a klidná voda vhodná k rybaření. Povolení si můžete zakoupit v informačních centrech, kde vám dají k dispozici i místní pravidla rybolovu.

Potápění

I když vás to asi na první pohled nenapadne, tak ostrovy jsou ideální i pro potápění a zkoumání podmořského života. Je však velmi důležité, abyste se nepotápěli nikdy sami – nejlépe se zkušeným průvodcem – potápěčem. K dispozici jsou kurzy potápění pro začátečníky.

Jídlo

Jednou z velkých radostí cestování je poznávání kultury a kuchyně cizí země, která je zrovna na Faerských ostrovech nezaměnitelná. Pokud hledáte osobnější zážitek, tak můžete využít nabídky místních obyvatel a povečeřet s nimi u nich doma tradiční faerská jídla.

Pozorování ptáků

Ostrovy jsou doslova rájem pro ornitology, jelikož se zde nachází tisícovky ptáků. Najdeme zde i největší kolonie Papuchalků.

Cyklistika

Jízda na kole po ostrovech je příjemným zážitkem, protože zde funguje skvělá infrastruktura silnic. Dejte si však pozor na proměnlivé počasí!

Adrenalinové sporty

Faerské ostrovy jsou ideální i pro adrenalinové sporty všeho druhu. Můžete zde vyzkoušet třeba horolezectví, kajaking, vodní sporty nebo slaňování.

Jízda na koni

Nádhernou faerskou přírodu si můžete užít i ze sedla. Nabídky výletů na koních najdete například na: www.berghestar.com

Zapomenutá krása uprostřed Atlantiku

Tento krásný a zapomenutý kout světa najdeme v severním Atlantickém oceánu na jihozápadním okraji s Norským mořem. Pro lepší představu leží severně od Skotska někde na půli cesty mezi Norskem a Islandem.

Není náhodou, že časopis National Geographic vyhodnotil toto souostroví jako nejkrásnější na světě, i když jeho krásy ocení asi spíše milovníci chladnějšího počasí, severských zemí a nedotčené přírody. Souostroví vypadá už na první pohled pohádkově, najdeme zde mohutné skály, z nichž často tečou vodopády, zelené ostrůvky a malebné vesničky. Všude se potulují papuchalci a také ovce, které daly ostrovům jejich název – faerské totiž znamená v překladu ovčí. Ještě aby ne, když jich tu žije více, než lidí!

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Heřmanová
Víza
Na občanku
Na Faerské ostrovy ti bude stačit pouze občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen - září
V tomto období bude nejtepleji a nejméně srážek.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 39 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Faerské ostrovy

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu