Faerské ostrovy
Faerské ostrovy

Co dělat na Faerských ostrovech

Túry

Faerské ostrovy nabízí skvělé podmínky pro turistiku a výlety v nedotčené přírodě. Více informací o možnostech výletů najdete na webu: www.hiking.fo.

Rybaření

Ať už jste na souši, nebo na lodi nabízí se vám krásná scenerie a klidná voda vhodná k rybaření. Povolení si můžete zakoupit v informačních centrech, kde vám dají k dispozici i místní pravidla rybolovu.

Potápění

I když vás to asi na první pohled nenapadne, tak ostrovy jsou ideální i pro potápění a zkoumání podmořského života. Je však velmi důležité, abyste se nepotápěli nikdy sami – nejlépe se zkušeným průvodcem – potápěčem. K dispozici jsou kurzy potápění pro začátečníky.

Jídlo

Jednou z velkých radostí cestování je poznávání kultury a kuchyně cizí země, která je zrovna na Faerských ostrovech nezaměnitelná. Pokud hledáte osobnější zážitek, tak můžete využít nabídky místních obyvatel a povečeřet s nimi u nich doma tradiční faerská jídla.

Pozorování ptáků

Ostrovy jsou doslova rájem pro ornitology, jelikož se zde nachází tisícovky ptáků. Najdeme zde i největší kolonie Papuchalků.

Cyklistika

Jízda na kole po ostrovech je příjemným zážitkem, protože zde funguje skvělá infrastruktura silnic. Dejte si však pozor na proměnlivé počasí!

Adrenalinové sporty

Faerské ostrovy jsou ideální i pro adrenalinové sporty všeho druhu. Můžete zde vyzkoušet třeba horolezectví, kajaking, vodní sporty nebo slaňování.

Jízda na koni

Nádhernou faerskou přírodu si můžete užít i ze sedla. Nabídky výletů na koních najdete například na: www.berghestar.com

Chystáš se na Faerské ostrovy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.