Průvodce státem
Faerské ostrovy
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost na Faerských ostrovech

Zdraví, kriminalita, očkování

Faerské ostrovy mají téměř nulovou kriminalitu a činí je to jedním z nejbezpečnějších míst na světě. Rizika spojená s cestováním na Faerské ostrovy jsou také minimální a není třeba přijímat nějaká zvláštní opatření či podstoupit povinná očkování. Minimální je i riziko s konzumací místních potravin či pitné vody z kohoutku.

Jediné, co stojí za zmínku, je místní krajina, která je plná skal a útesů, a zvláště, pokud plánujete cestovat i do nefrekventovaných a venkovských částí země, měli byste být na pozoru a počítat s tím, že se podmínky pro turistiku mohou rychle změnit, a to kvůli náhlému dešti a mlze.
První pomoc je běžně poskytována ve 3 nemocnicích v Tórshavnu, Klaksvíku a Tvøroyri. Pokud potřebujete lékařskou péči, zavolejte na pohotovostní lékařskou službu – tel. 1870. Doporučujeme si sjednat co nejvyšší cestovní pojištění z důvodu vysokých cen zdravotnické péče.

Myslete na to, že budete potřebovat vhodné vybavení, ať už jde o pěší turistiku, kempování, potápění nebo pozorování ptáků. V každém případě je nutné mít s sebou teplé oblečení, nejlépe nepromokavé a telefon či jiné komunikační přístroje. Doporučujeme si také s sebou vzít GPS, kompas a mapy, a to zvláště, pokud se plánujete pohybovat v neobydlených oblastech.

Aktuální počasí včetně online web kamer a map můžete najít například na webových stránkách: www.yr.no.

Internet a elektřina

Faerské ostrovy mají skvělé telekomunikační sítě. Předvolba země je +289. Pokud byste si přáli volat do zahraničí, tak musíte před volané číslo napsat 00, poté kód vaší země a volané číslo. Na Faerských ostrovech působí 2 poskytovatelé služeb: Føroya Tele (Faroese Telecom) a Vodafone. Společně pokrývají svými sítěmi většinu ostrovů. Mají také dohody o roamingu s jinými zeměmi, aby i zde návštěvníci mohli snadno využívat své mobilní telefony. Téměř všechny ostrovy mají vynikající širokopásmové připojení, přičemž 3G a 4G sítě plně fungují po celé zemi.

Bezdrátová připojení se nachází v regionálních turistických centrech, veřejných knihovnách, hotelových lobby a v některých kavárnách či restauracích.

Napětí je 220 V/50 Hz a elektrické zástrčky jsou stejné, jako v mnoha zemích Evropy. Mohou se však i lišit od těch českých a do některých zásuvek budete potřebovat adaptér.

Důležité kontakty

  • Předvolba: +298
  • Policie: 351448
  • Univerzální tísňové volání: 112
  • Zdravotnická pohotovostní asistence: 1870
  • Informace: 118

Jelikož Česká republika nemá zastoupení přímo na Faerských ostrovech, musí se čeští občané v případě potřeby obrátit na velvyslanectví v Kodani.

Velvyslanectví České republiky v Kodani:

  • Adresa: Ryvangs Allé 14-16, 2100 København
  • Web: www.mzv.cz/kodan
  • Provozní hodiny úřadu: Po–Pá 8:00–12:00, 13:00–16:00 hod.

Zapomenutá krása uprostřed Atlantiku

Tento krásný a zapomenutý kout světa najdeme v severním Atlantickém oceánu na jihozápadním okraji s Norským mořem. Pro lepší představu leží severně od Skotska někde na půli cesty mezi Norskem a Islandem.

Není náhodou, že časopis National Geographic vyhodnotil toto souostroví jako nejkrásnější na světě, i když jeho krásy ocení asi spíše milovníci chladnějšího počasí, severských zemí a nedotčené přírody. Souostroví vypadá už na první pohled pohádkově, najdeme zde mohutné skály, z nichž často tečou vodopády, zelené ostrůvky a malebné vesničky. Všude se potulují papuchalci a také ovce, které daly ostrovům jejich název – faerské totiž znamená v překladu ovčí. Ještě aby ne, když jich tu žije více, než lidí!

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Heřmanová
Víza
Na občanku
Na Faerské ostrovy ti bude stačit pouze občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen - září
V tomto období bude nejtepleji a nejméně srážek.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 39 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Faerské ostrovy

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu