Faerské ostrovy
Faerské ostrovy

Bezpečnost na Faerských ostrovech

Zdraví, kriminalita, očkování

Faerské ostrovy mají téměř nulovou kriminalitu a činí je to jedním z nejbezpečnějších míst na světě. Rizika spojená s cestováním na Faerské ostrovy jsou také minimální a není třeba přijímat nějaká zvláštní opatření či podstoupit povinná očkování. Minimální je i riziko s konzumací místních potravin či pitné vody z kohoutku.

Jediné, co stojí za zmínku, je místní krajina, která je plná skal a útesů, a zvláště, pokud plánujete cestovat i do nefrekventovaných a venkovských částí země, měli byste být na pozoru a počítat s tím, že se podmínky pro turistiku mohou rychle změnit, a to kvůli náhlému dešti a mlze.
První pomoc je běžně poskytována ve 3 nemocnicích v Tórshavnu, Klaksvíku a Tvøroyri. Pokud potřebujete lékařskou péči, zavolejte na pohotovostní lékařskou službu – tel. 1870. Doporučujeme si sjednat co nejvyšší cestovní pojištění z důvodu vysokých cen zdravotnické péče.

Myslete na to, že budete potřebovat vhodné vybavení, ať už jde o pěší turistiku, kempování, potápění nebo pozorování ptáků. V každém případě je nutné mít s sebou teplé oblečení, nejlépe nepromokavé a telefon či jiné komunikační přístroje. Doporučujeme si také s sebou vzít GPS, kompas a mapy, a to zvláště, pokud se plánujete pohybovat v neobydlených oblastech.

Aktuální počasí včetně online web kamer a map můžete najít například na webových stránkách: www.yr.no.

Internet a elektřina

Faerské ostrovy mají skvělé telekomunikační sítě. Předvolba země je +289. Pokud byste si přáli volat do zahraničí, tak musíte před volané číslo napsat 00, poté kód vaší země a volané číslo. Na Faerských ostrovech působí 2 poskytovatelé služeb: Føroya Tele (Faroese Telecom) a Vodafone. Společně pokrývají svými sítěmi většinu ostrovů. Mají také dohody o roamingu s jinými zeměmi, aby i zde návštěvníci mohli snadno využívat své mobilní telefony. Téměř všechny ostrovy mají vynikající širokopásmové připojení, přičemž 3G a 4G sítě plně fungují po celé zemi.

Bezdrátová připojení se nachází v regionálních turistických centrech, veřejných knihovnách, hotelových lobby a v některých kavárnách či restauracích.

Napětí je 220 V/50 Hz a elektrické zástrčky jsou stejné, jako v mnoha zemích Evropy. Mohou se však i lišit od těch českých a do některých zásuvek budete potřebovat adaptér.

Důležité kontakty

  • Předvolba: +298
  • Policie: 351448
  • Univerzální tísňové volání: 112
  • Zdravotnická pohotovostní asistence: 1870
  • Informace: 118

Jelikož Česká republika nemá zastoupení přímo na Faerských ostrovech, musí se čeští občané v případě potřeby obrátit na velvyslanectví v Kodani.

Velvyslanectví České republiky v Kodani:

  • Adresa: Ryvangs Allé 14-16, 2100 København
  • Web: www.mzv.cz/kodan
  • Provozní hodiny úřadu: Po–Pá 8:00–12:00, 13:00–16:00 hod.

Chystáš se na Faerské ostrovy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.