Průvodce státem
Faerské ostrovy
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Peníze a ceny na Faerských ostrovech

Aktuální kurz 1 kr = 3.47 Kč

Faerská koruna

Platidlem je faerská koruna, která funguje pouze jako lokální varianta měny celého Dánského království – dánské koruny. Na ostrovech uplatníte pouze bankovky faerské koruny, které na sobě mají motivy tamní přírody. Mince jsou na ostrovech stejné jako v celém Dánském království. Nominální hodnoty bankovek faerské koruny činí 50, 100, 200, 500 a 1.000.

Směnárny a platba kartou

Téměř všude se dá dnes zaplatit i kartou, ale pokud budete mít v plánu cestovat na vzdálenější místa nebo menší ostrovy, doporučujeme vám si s sebou vzít i dostatek hotovosti. Většina obchodů, restaurací, čerpacích stanic, hotelů a taxíků přijímá kreditní karty, především karty VISA, ale i další kreditní karty jako MasterCard, Eurocard, Maestro a JCB jsou přijímány ve velkých obchodech, nákupních centrech i restauracích. Většina míst neakceptuje American Express. S kartami Visa, Visa-Dankort, Eurocard, MasterCard, Maestro a JCB je možné vybírat z mnoha bankomatů v celé zemi.

Bankomaty se často nachází vedle bankovních poboček a mohou být využity i mimo běžnou pracovní dobu banky. Banky bývají zpravidla otevřeny od pondělí do pátku, a to v časovém rozmezí 9:30–16:00 hod. Otevírací doba u menších bank se může lišit a všechny banky zavírají na státní svátky.

Kolik co stojí

Průměrné orientační ceny v restauracích v (DKK):

  • Jídlo, levná restaurace – 115 DKK
  • Jídlo pro 2 osoby, restaurace střední kategorie – 525 DKK
  • Pivo 0,5 l – 48 DKK
  • Kola – 19 DKK
  • Káva – 28 DKK
  • Voda 0,33 l – 15 DKK

Průměrné orientační ceny v supermarketu (v DKK):

  • Mléko 1 litr – 11 DKK
  • Vejce 12 ks – 25 DKK
  • Láhev vína střední kategorie – 95 DKK
  • Rýže 1 kg – 20 DKK

Spropitné a smlouvání

Spropitné je ve většině případů již zahrnuto do celkové ceny. Jedná se o záležitost vaší volby, zda budete chtít k sumě ještě něco připlatit, nebo ne, ale neočekává se to.

Jak ušetřit

Můžete hodně ušetřit tím, že přijedete na ostrovy trajektem s vlastním autem, budete využívat levnější ubytování v hostelech nebo například přes airbnb a vynecháte předražené restaurace.

Zapomenutá krása uprostřed Atlantiku

Tento krásný a zapomenutý kout světa najdeme v severním Atlantickém oceánu na jihozápadním okraji s Norským mořem. Pro lepší představu leží severně od Skotska někde na půli cesty mezi Norskem a Islandem.

Není náhodou, že časopis National Geographic vyhodnotil toto souostroví jako nejkrásnější na světě, i když jeho krásy ocení asi spíše milovníci chladnějšího počasí, severských zemí a nedotčené přírody. Souostroví vypadá už na první pohled pohádkově, najdeme zde mohutné skály, z nichž často tečou vodopády, zelené ostrůvky a malebné vesničky. Všude se potulují papuchalci a také ovce, které daly ostrovům jejich název – faerské totiž znamená v překladu ovčí. Ještě aby ne, když jich tu žije více, než lidí!

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Heřmanová
Víza
Na občanku
Na Faerské ostrovy ti bude stačit pouze občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen - září
V tomto období bude nejtepleji a nejméně srážek.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 39 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Faerské ostrovy

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu