Faerské ostrovy
Faerské ostrovy

8 míst co vidět na Faerských ostrovech

Tórshavn

Faerské ostrovy

Aktivit v Tórshavnu je dostatek a většina turistů začíná prohlídku na nábřeží v přístavu, kde jsou stovky jachet a malých člunů houpajících se na Atlantiku. V přístavu najdete různé trhy s místními specialitami a kavárny, odkud můžete venkovní ruch i pozorovat. Pokud plánujete nákupy, tak hlavní nákupní ulicí je Niels Finsens gøta. Nachází se zde turistická informační kancelář, místní obchody, suvenýry či restaurace.

Za návštěvu stojí také staré město, které se skládá ze 2 částí, a to z Reyni a Undir Ryggi. Staré město tvoří úzké uličky a dvě desítky malých dřevěných domků s býlími okny a travnatými střechami, které pochází ze 14.století. Ve městě najdete také spousty galerií, divadlo či několik muzeí, například historické muzeum již ze 14.století, nebo národní muzeum. Nordic House je velmi známé centrum pro severské a faerské umění. Pořádají se zde hlavně koncerty, taneční a divadelní představení či umělecké výstavy. Flexibilní architektura domu nabízí široké uplatnění i pro kongresy a meetingy.

Faerský parlament, Tinganes, je působivá tmavě červená budova ležící ve starém městě. Jedná se o nejstarší místo parlamentních setkání na světě a určitě stojí za zmínku. Známou stavbou je také katedrála Tórshavn, jde o bílou budovu s hodinovou věží z roku 1788, je 2. nejstarším kostelem na ostrovech.

Další za zmínku stojí pevnost Skansin s majákem, která byla vybudována už v roce 1580 a sloužila například během 2. světové války jako velitelství Britů. Ačkoli dnes z pevnosti již moc nezbylo, tak nabízí krásné výhledy na moře a sousední ostrov.

Chystáš se na Faerské ostrovy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.