Zavřít boční panel

Aktivity na Fidži

Pláže

Na hlavním ostrově velice často najdete pláže špinavé, stejně tak jako moře. Bílé pláže a azurově modré moře s korály plnými rybiček a dalšího mořského života tedy hledejte na některém z malých ostrovů.

Pláž na Fiji

Šnorchlování a potápění

Mořský život u pacifických ostrovů je krásně barevný a rozmanitý, proto se dá bezvadně šnorchlovat téměř na každé pláži na malých ostrovech. Korálové zahrady naleznete hned několik metrů od pláže, nemusíte se nikam složitě dopravovat lodí. Šnorchlovací vybavení bývá k dispozici ve většině resortů, někde za poplatek, někde zcela zdarma. 

Velice populární je šnorchlování nebo potápění se žraloky a obřími mantami. Na šnorchlování s mantami je nejlepší čas od května do října, kdy tito obři každý den proplouvají kanálem mezi ostrovy Nanuya Balavu a Drawaqa. Nás tento výlet vyšel na 100 FJD/osoba z ostrova Waya.

Nejlepší lokality pro potápění

  • Tavenui,
  • Rainbow Reef,
  • Samosomb Strait,
  • Kadavu (nejlepší tvrdé korály na Fidži),
  • Coral Coast,
  • Beqa Lagoon.

Kajaking

Díky kajaku můžete objevovat krásy Pacifiku přímo z vody. Téměř skoro každý resort nabízí zapůjčení kajaku. Jízda kajakem okolo ostrova je velice pěkný zážitek, kterým můžete zpestřit svou dovolenou.

Surfování

Fidži se řadí k destinacím s nejlepšími celoročními vlnami na světě. 

Paddleboarding

Surfování na longboardu, kdy pro pohyb vpřed používáte dlouhé pádlo, má u turistů velkou oblibu. Zapůjčení longboardu je opět možné v mnoha resortech na ostrovech.

Pro romantiky

Pokud vás omrzí lenošení na pláži a pozorování západů slunce, můžete vyrazit na výlet lodí na ostrov Robinsona Crusoa ležící jen 40 minut lodí od Nadi. Navštívíte pláže ostrova a večer zažijete pravou fidžijskou ohňovou show. 

Nebo se vyrazte podívat na ostrov, kde se natáčel slavný film Trosečník s Tomem Hanksem – Monuriki, nacházející se v souostroví Mamanuca. 

Národní parky

Koroyanitu National Heritage Park

Jeden ze šesti národních parků Fidži ležící v Abaca Lautoka na hlavním ostrově je ideální pro turistiku a horská kola. Naleznete zde deštný prales, vodopády i kopce porostlé zelení. 

Sigatoka Sand Dunes National Park

Národní park skrývající písečné duny 3 kilometry od města Sigatoka. Unikátní ekosystém pokrývající 650 hektarů, kde naleznete nejen písečné duny, ale také bohatou faunu a flóru. Písečné duny jsou zároveň archeologickým nalezištěm.

Bouma National Heritage Park

Národní park nacházející se na ostrově Tavenui, který je také nazývaný jako Zahradní ostrov. Naleznete zde původní deštný prales rozkládající se na 15.000 hektarech a tři vodopády, kde se můžete vykoupat.

Tropický ráj uprostřed Pacifiku

Fidži (anglicky Fiji, fidžijsky Matanit ko Viti) naleznete 2.600 kilometrů východně od Austrálie a asi 1.800 kilometrů od Nového Zélandu. Nejbližším sousedem je ostrov Samoa ležící asi 700 kilometrů severovýchodním směrem.

Pacifický ráj jménem Fidži si získá srdce všech cestovatelů svými nádhernými souostrovími s nekonečně dlouhými bílými plážemi, azurově modrou vodou, barevnými korály a panenskou přírodou. Na slunečných plážích lemovaných kokosovými palmami potkáte srdečné místní obyvatele, kteří mají úsměv stále na tváři a rozhodně nikam nespěchají.

Průvodce pro tebe napsal monika1.vitaskova
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - listopad
Na Fidži se jezdí celý rok, ale od ledna do března častěji prší.
Více o počasí
Letenky od
30 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 46 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele monika1.vitaskova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu