Zavřít boční panel

Bezpečnost na Fidži

Zdraví

Očkování na Fidži není nutné. Pozornost věnujte především konzumaci syrového nebo nedostatečně tepelně opracovaného jídla, ledu v pití a vodu pijte pouze balenou. Voda z kohoutku není na Fidži pitná.

Kriminalita

Na ostrovech je relativně bezpečno, občas dochází ve velkých městech ke krádežím. Pozor si dejte hlavně v hlavním městě Suva, které je kapesními krádežemi známé. 

Internet a elektřina

Elektřina

Napětí v síti má hodnotu 220V/50 Hz. Zásuvky se používají typu "I", tedy jako v Austrálii nebo na Novém Zélandu, adaptér proto budete potřebovat (seženete i v ČR). 

Internet

Veřejné wifi připojení najdete zatím jen ve větších sídlech na hlavních ostrovech a v ubytovacích zařízeních, kvalita a rychlost však značně kolísá.

Důležité kontakty

Telefonní čísla pro nouzové volání: 

  • 911 – nouzové volání (hasiči, ambulance a policie)

Tropický ráj uprostřed Pacifiku

Fidži (anglicky Fiji, fidžijsky Matanit ko Viti) naleznete 2.600 kilometrů východně od Austrálie a asi 1.800 kilometrů od Nového Zélandu. Nejbližším sousedem je ostrov Samoa ležící asi 700 kilometrů severovýchodním směrem.

Pacifický ráj jménem Fidži si získá srdce všech cestovatelů svými nádhernými souostrovími s nekonečně dlouhými bílými plážemi, azurově modrou vodou, barevnými korály a panenskou přírodou. Na slunečných plážích lemovaných kokosovými palmami potkáte srdečné místní obyvatele, kteří mají úsměv stále na tváři a rozhodně nikam nespěchají.

Průvodce pro tebe napsal monika1.vitaskova
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - listopad
Na Fidži se jezdí celý rok, ale od ledna do března častěji prší.
Více o počasí
Letenky od
30 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 46 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele monika1.vitaskova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu