Průvodce státem
Fidži
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava na Fidži

Jak na Fidži

Na Fidži se dopravíte letecky, a to buď přímo z Čech, nebo z okolních letišť. Ceny letenek z Čech se pohybují okolo 30.000 Kč, po cestě vás čeká jeden až dva přesupy, nejčastěji v Hong Kongu či Soulu.

Fidži patří mezi hlavní letecké křižovatky v Pacifickém oceánu. Mezinárodní letiště v Nadi, kam směřuje 90 % letů, je největším a nejvytíženějším letištěm v celém Jižním Pacifiku (nepočítaje Nový Zéland), další mezinárodní letiště je v hlavním městě Suva – Nausori.

Jak se nejlépe dopravovat

Na Fidži se stejně jako v mnohých pacifických ostrovech jezdí vlevo. Provoz není nijak extrémní, a proto doprava místní veřejnou dopravou není nic složitého a je to také nejlevnější možnost dopravy. Expresní linky jezdí z města do města, zastaví vám téměř kdekoli budete potřebovat. 

Autobusy

Nejlevnější variantou dopravy po hlavním ostrově i na ostatních velkých ostrovech je autobusová doprava. Městská doprava je levná a spolehlivá, doprava po městě Nadi stojí 0,75–1 FJD. Nečekejte žádný luxus, autobusy jsou staršího data výroby, skla v oknech nehledejte, ale určitě je to pěkný zážitek, na který se nezapomene.

Mezi městy jezdí o něco lepší autobusy, záleží, do jakého města se vydáte. Autobusy se pohodlně dopravíte po celém ostrově dokola. Například cesta z Nadi do Suvy vyjde na 15 FJD.

Jízdní řády na autobusových zastávkách nenajdete, stačí se zeptat na recepci hotelu nebo přímo místních a ti vám ochotně vysvětlí, kdy a kam autobus jede. Platíte hned při nástupu řidiči, jízdenku však nedostanete. Autobus vám zastaví téměř kdekoli na požádání, zamávání nebo zazvonění zvonečku. 

Městské taxi stojí téměř na každém rohu, mají taxametry, ale při dlouhých cestách je lepší si cenu jízdy předem domluvit. Cena se pohybuje okolo 1 FJD za kilometr.

Lodní doprava

Pokud cestujete v souostroví Yasawa a Mamanuca, je lodní doprava jasnou volbou. Dopravíte se sem z přístavu Port Denarau, odkud jezdí lodě v častých intervalech.

Společnost Awesome Adventures nabízí ke koupi Bula Pass s platností od 5 do 21 dní, který můžete využít na cestování mezi ostrůvky. V nabídce je také Bula Combo Pass, který zahrnuje jízdenku na lodě i ubytování. Katalog společnosti dostanete všude ve městě Nadi.

Lodí na Fidži

Vnitrostátní lety

Lety v rámci Fidži provozuje národní společnost Fiji Airways, se kterou se z Viti Levu dostanete na okolní ostrovy – Vanua Levu, Tavenui, Rotumu nebo Kadavu a další ostrůvky. Zatímco mezinárodní lety startují z většího letiště Nadi, ty vnitrostátní obvykle z letiště Nausori poblíž hlavního města Suva.

Půjčení auta

Pokud chcete Fidži procestovat ve větším luxusu, tedy v autě, je možné si zde auto zapůjčit. Ve velkých městech najdete autopůjčovny, kde si můžete vůz zapůjčit přímo na místě, nebo můžete provést rezervaci online s dostatečným časovým předstihem, což se hodí především v hlavní turistické sezoně. Pro řízení budete potřebovat náš i mezinárodní řidičský průkaz. 

Tropický ráj uprostřed Pacifiku

Fidži (anglicky Fiji, fidžijsky Matanit ko Viti) naleznete 2.600 kilometrů východně od Austrálie a asi 1.800 kilometrů od Nového Zélandu. Nejbližším sousedem je ostrov Samoa ležící asi 700 kilometrů severovýchodním směrem.

Pacifický ráj jménem Fidži si získá srdce všech cestovatelů svými nádhernými souostrovími s nekonečně dlouhými bílými plážemi, azurově modrou vodou, barevnými korály a panenskou přírodou. Na slunečných plážích lemovaných kokosovými palmami potkáte srdečné místní obyvatele, kteří mají úsměv stále na tváři a rozhodně nikam nespěchají.

Průvodce pro tebe napsal monika1.vitaskova
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - listopad
Na Fidži se jezdí celý rok, ale od ledna do března častěji prší.
Více o počasí
Letenky od
30 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 46 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele monika1.vitaskova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu