Průvodce státem
Fidži
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo na Fidži

Fidžijská kuchyně

K základním složkám fidžijské kuchyně patří čtyři hlavní složky: kokosové ořechy, mořské plody, hlízy (sladké brambory, maniok, taro) a zelenina. Oproti této tradiční kuchyni naleznete na Fidži velké množství indických pokrmů, které potkáte téměř na každém rohu díky indickým přistěhovalcům.  

Oblíbené pokrmy:

  • Kokoda – ryba marinovaná ve směsi z kokosového mléka, limetky a cibule,
  • Lovo – dušené maso a zelenina na banánovém listu připravené v hliněné peci,
  • Kasava – neboli maniok, nejčastěji vařená a podávána s rybou vařenou v kokosovém mléce a se špenátem,
  • Duruka – pokrm z vařené zeleniny nazývaný „fidžijský asparágus“.

Po celý rok můžete ochutnat mnoho druhů tropického ovoce: ananasy, banán, sezónně mango, citrusy, guáve, jackfruit melouny a mnoho dalších.

Kokoda

Kava

Kava je tradiční nápoj pocházející z pacifických ostrovů, který s kávou nemá rozhodně nic společného. Tento tradiční nápoj se připravuje z rozdrceného kořene pepřovníku, prášek se umístí do látkového sáčku a poté se vylouhuje ve vodě. Vznikne tak zakalený nápoj, který se pije z kokosových skořápek. Pití kavy je spojeno s obřadem vítajícím nově příchozí, prý má halucinogenní účinky.

Jak se stravovat jako místní

Pokud se chcete stravovat jako místní, určitě se nebojte zeptat, kam místní chodí na jídlo. Budou to malé lokální restaurace, bufety, kde na mnoho turistů nenarazíte. Ve velkých městech narazíte v hojném počtu na levná indická jídla, v menších vesničkách potom můžete objevovat tradiční fidžijskou kuchyni. Například v Sabeto Mud Pools dostanete výborný lokální oběd za 8 FJD, oběd v lokálním indickém bufetu v Nadi za 5 FJD.

Obvyklé ceny v restauracích

Pokud nechcete jít lokální cestou, naleznete množství restaurací s podstatně dražšími položkami. Ceny se budou pohybovat přibližně od 15 FJD. Jídlo v indické restauraci v centru Nadi vás vyjde na 18 FJD a litrové pivo za 22 FJD. Také můžete narazit na fast foody jako McDonald´s nebo Burger King, za dvě menu v McDonald´s zaplatíte 38 FJD.

Na malých ostrůvkách je výhodou, že jídlo je ve většinou započítané v ceně ubytování. V některých resortech se podává jídlo formou bufetu nebo jsou jídla servírována. Ceny jídel v restauracích jsou o mnoho dražší než na velkých ostrovech.  

Pokud cestujete na některé z malých ostrůvků, určitě si dovezte balenou vodu, protože její cena je tam velice přemrštěná. Nebojte se vzít si na loď celé balení vody, dělá to tak mnoho cestovatelů, značně tím ušetříte. Voda není pitná z kohoutku ani na velkých ostrovech.

Tropický ráj uprostřed Pacifiku

Fidži (anglicky Fiji, fidžijsky Matanit ko Viti) naleznete 2.600 kilometrů východně od Austrálie a asi 1.800 kilometrů od Nového Zélandu. Nejbližším sousedem je ostrov Samoa ležící asi 700 kilometrů severovýchodním směrem.

Pacifický ráj jménem Fidži si získá srdce všech cestovatelů svými nádhernými souostrovími s nekonečně dlouhými bílými plážemi, azurově modrou vodou, barevnými korály a panenskou přírodou. Na slunečných plážích lemovaných kokosovými palmami potkáte srdečné místní obyvatele, kteří mají úsměv stále na tváři a rozhodně nikam nespěchají.

Průvodce pro tebe napsal monika1.vitaskova
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
květen - listopad
Na Fidži se jezdí celý rok, ale od ledna do března častěji prší.
Více o počasí
Letenky od
30 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 46 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele monika1.vitaskova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu