Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Korsika
Počasí podobné pro celý ostrov

14 °C

14 °C

16 °C

19 °C

25 °C

31 °C

33 °C

33 °C

33 °C

27 °C

19 °C

15 °C
Teplota moře na Korsice

14 °C

13 °C

14 °C

15 °C

17 °C

21 °C

25 °C

26 °C

24 °C

21 °C

18 °C

15 °C

Počasí na Korsice

Korsické podnebí je klasické středomořské s mírnou zimou a horkým létem. S narůstající nadmořskou výškou se charakter podnebí podstatně mění, rychle klesají teploty a přibývají srážky. Na horách v zimě napadne velké množství sněhu, který se na některých místech drží celoročně.

Je třeba vždy počítat s tím, že uprostřed ostrova může být teplota i o 6 až 10 °C nižší než na pobřeží.

I díky velmi hornatému reliéfu je Korsika celoročně hezky zelená, srážky se zkrátka někde na ostrově vždycky objeví i v nejparnějším létě.

Na Korsice se střídají všechna čtyři roční období, byť na pobřeží jsou rozdíly mírnější než v našich zeměpisných šířkách.

Zimy bývají na pobřeží mírné s teplotami kolem 10 °C a také velmi vlhké a deštivé. V centrálních horách často napadne velké množství sněhu.

Jaro a podzim mají podobné charakteristiky s příjemnými teplotami okolo 20 °C, podzim však bývá výrazně deštivější než jaro.

Léto na Korsice je velmi teplé, ale díky horským masivům často fouká vítr nebo se po obloze honí mraky, takže je podnebí snesitelnější než jinde ve Středomoří.

Korsika během roku

Počasí v lednu

Během ledna očekávejte průměrné denní teploty kolem 9 °C a časté dešťové přeháňky, které se objevují rovnoměrně po celém obvodu ostrova. V horách místo deště sněží, velmi často už od nadmořských výšek kolem 700 metrů.

Na pobřeží fouká studený vítr celkově lednové počasí patří k nejzataženějším z celého roku.

Počasí v únoru

Únorové počasí se od ledna prakticky neliší. Teploty se stále drží nízko okolo 9 °C, prší v průměru o trochu méně, ale minimálně každý třetí den sprchne, v horách pak sněží. Nad 1 000 metrů nad mořem může v únoru ležet i metrová vrstva sněhu.

Počasí v březnu

Březen už začíná připomínat středomořské jaro. Teploty stoupají na 15 °C, deště ubývá a objevují se spíš jen občasné přeháňky, byť v horách může pršet i den v kuse a v nejvyšších partiích centrálních pohoří stále sněží.

Každopádně rána a večery bývají ještě velmi chladné a je třeba přibalit zimní oblečení.

Počasí v dubnu

Duben je typicky jarním měsícem jaký známe i z našich končin. Průměrné teploty se pohybují kolem 17 °C, po většinu dne svítí sluníčko, ale to velmi často překryje rychlá změna počasí s mohutnou přeháňkou, která však odejde stejně rychle, jako přišla.

Dubnové počasí vybízí k road-tripům po stále ještě liduprázdných památkách.

Počasí v květnu

Květnové počasí na Korsice je krásné. Teploty stoupají na běžných 22 °C, přeháněk výrazně ubývá a zkracuje se jejich délka. Příroda je nádherně sytě zelená a rozkevtlá po vlhkých zimě a jaru, ale zároveň posilněná slunečními paprsky.

Květen je ideální pro cykloturistiku nebo pěší výlety.

Počasí v červnu

Červen umí předvést jarní příjemné teploty okolo 22 °C, ale čím dál častěji se při pobřeží objevují letní parna s teplotami až kolem 28 °C. Výrazně teplejší je severovýchod a jihovýchod ostrova.

Sprchne už jen výjimečně, byť v horách je s nutné s přeháňkami počítat vždy, jsou však obvykle jen krátké v rámci minut.

Počasí v červenci

Červenec je nejsušší měsíc na Korsice, kdy prší jen naprosto výjimečně a ani v horách se déšť neobjevuje pravidelně. Průměrné teploty na pobřeží stoupají na 27 °C , v horách asi na 20 °C.

Výjimečné nejsou ani teplotní extrémy přes 32 °C, červenec je zkrátka ideálním měsícem pro plážovou dovolenou.

Počasí v srpnu

Srpen je statisticky nejteplejší měsíc v roce. Běžné teploty u moře se pohybují okolo 28 °C, výjimkou nejsou ale ani hodnoty nad 33 °C. Před nimi se však vždy můžete zchladit do hor, kdy jen zřídkakdy vystoupí nad 26 °C.

Že by vám v propršel byť jen jeden celý den se bát nemusíte. Srážky se objevují hlavně ve formě večerních a nočních bouřek, které sice umí v horách postrašit, ale denní program neovlivní.

Počasí v září

Září na Korsice je pořád perfektní měsíc pro letní dovolenou. Teploty vzduchu se pohybují kolem 26 °C a moře chladne jen velmi pomalu, i ke konci září je podobně teplé jako uprostřed léta.

Je třeba počítat s občasnou krátkou přeháňkou, která se ale objevuje většinou jen na pár minut ve večerních hodinách.

Počasí v říjnu

Během října na Korsiku naplno zaútočí podzim. Zatímco první část měsíce se často nese ještě v čistě letním duchu s teplotami mezi 20 a 25 °C, ke konci října teploty klesají k 20 °C a hlavně se objevuje opravdu velké množství přeháněk, zejména v severní a východní polovině Korsiky.

Déšť sice málokdy trvá celý den v kuse, ale šance na zmoknutí je v říjnu největší z celého roku.

Počasí v listopadu

I listopad je velmi vlhkým měsícem s častými přeháňkami, od hor začíná foukat studený vítr a v nejvyšších partiích kopců už pravidelně sněží.

Při pobřeží se však teploty pohybují pořád na příjemných 16 °C.

Počasí v prosinci

Prosinec je sice prvním zimním měsícem, ale počasí spíš odpovídá podzimu u nás. Teploty jen málokdy klesají pod 13 °C, často prší a bývá zataženo, byť slunce je zde mnohem častějším jevem než ve střední Evropě.

Hory ve výškách nad 1 000 metrů už místo deště vidí pravidelně sníh.

Kdy jet na Korsiku

Pokud míříte na tento ostrov za poznáním, je pro návštěvu Korsiky ideální jaro, pozdní léto a brzký podzim. Vyhnete se tak velkému horku v letních měsících a také největšímu návalu turistů. Také ceny jsou během letních měsíců vyšší než mimo sezonu, je to znát hlavně na cenách ubytování.

Je-li vaším hlavním cílem koupání, pak se na Korsiku vydejte v druhé polovině června, červenci nebo září. Nejrušněji je na Korsice v srpnu, kdy sem přijíždí na prázdniny velké množství Francouzů a Italů. Tomuto měsíci se ideálně vyhněte, protože jsou nejdražší veškeré služby.

Chcete-li poznat Korsiku zcela bez turistů, klidně se sem vypravte v zimě, jestliže vám nevadí trocha deště a sněhu. Ceny v autopůjčovnách jsou velmi nízké, stejně tak ubytování, byť je třeba počítat s omezenou nabídkou, protože mnoho hotelů na zimu zavírá. Na druhou stranu jsou v zimě drahé letenky, protože spojů je velmi málo.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu