Korsika

Co dělat na Korsice

Pěší turistika

Na Korsice se nachází hustá síť turistických stezek, na nichž jsou umístěny dobře udržované turistické chaty. Nabízí se zde široký výběr různě obtížných tras, jak pro rodiny s dětmi, tak i pro milovníky náročných přechodů.

Užijete si tu krátké jednodenní výlety, dokonce i procházky, které vám od auta nezaberou více než 30 minut, ale také nároční vícedenní treky, které patří k nejslavnějším v Evropě.

Přinášíme vám pár osobních tipů na nejlepší treky na Korsice.

GR20

GR20 je jednou z nejnáročnějších trekových tras v Evropě. Protíná Korsiku ze severu na jih, je dlouhá 180 km a na její zdolání budete potřebovat alespoň 15 dní, v závislosti na vaší fyzické kondici. Stezka se skládá ze dvou částí – ze severní části mezi Calenzanou a Vizzavonou a z jižní části mezi Vizzavonou a Concou. Celkové převýšení trasy činí 11 000 m. Trek je poměrně frekventovaný a většina výprav ho absolvuje ze severu na jih.

Bližší informace o treku na: www.le-gr20.fr/en/.

Kratší jednoduché treky

I když je Korsika velmi hornatý ostrov ideální zejména pro vyznavače náročnějších tras, i tady si přijdou na své méně trénovaní turisté.

 • Lac de Nino – pohodová 10km cesta, kterou zvládnou i děti, vás zavede na náhorní plošinu k jezeru do výšky přes 1 800 metrů
 • Spelunca – známý hluboký kaňon s dravou řekou a úchvatnými výhledy, 7 km cesty ale zvládne prakticky každý
 • Průsmyk Bavella – středobod turistiky jižní Korsiky nabídne výhledy na divoce vyhlížející jehlicovité skály a množství snadných tras, které si lze prodloužit i jako vícedenní
 • Casade des Anglais – známé vodní kaskády jsou skvěle a snadno dostupné po 6 km dlouhé trase (tam i zpět) od nádraží Vizzavona
 • Údolí Figarella – idylické zalesněné údolí plné potoků a kratších pěší tras

Středně obtížné jednodenní treky

Jste-li zběhlí v chození po horách, ale zároveň nemáte horolezecké zkušenosti, pak právě pro vás nabízí Korsika nejširší možnosti. Mezi nejlepší středně těžké treky bychom vybrali tyto:

 • Kaskády Manganello – podle nás nejkrásnější ze stovek kaskádovitých vodopádů, vede k nim 18 km dlouhá trasa od nádraží Tettone
 • Lac de Melu a Lac de Capitello – dvojice horských ples pod druhou nejvyšší korsickou horou patří k nejhezčím místům Korsiky a 5 km dlouhý trek patří mezi ty snazší

Náročné jednodenní treky

Vypravte se až do výšin a pokořte korsické hory. Cesty jsou náročné, ale stále zvládnutelné bez horolezeckého náčiní.

 • Monte Cinto – nejvyšší hora Korsiky je dostupná ze dvou směrů a výšlap se sestupem vám zabere 8 až 12 hodin
 • Monte Rotondo – druhá nejvyšší hora a kopec s nejkrásnějšími výhledy má pro vás připravený extrémně strmý výstup, celkem vám zdolání i sestup této hory zabere asi 10 hodin

Pláže a koupání

Na Korsice najdete pláže všeho druhu. Malé, velké, písčité, kamenité, vyhlášené pláže i s veškerým zázemím, stejně jako malebné opuštěné pláže, kde budete sami. Pro snazší orientaci jsme připravili seznam nejkrásnějších korsických pláží.

TOP 7 nejhezčích pláží na Korsice

 • Santa Giulia – obecně považovaná za vůbec nejhezčí na Korsice pro svůj exotický vzhled i plné vybavení, nachází se poblíž Porto-Vecchio
 • Palombaggia – jedna z nejslavnějších korsických pláží u Porto-Vecchio, která trochu připomíná karibský ráj
 • Rondinara – pláž v oblasti Porto-Vecchio v zátoce podkovovitého tvaru známá pro svoje klidné a teplé vody
 • Saleccia – odlehlá pláž na severu Korsiky, na kterou se dá nejlépe dostat lodí ze Saint-Florent
 • Calvi – nejkrásnější městská pláž s kulisami starobylé citadely
 • Roccapina – odlehlá pláž západně od Bonifacia láká na krásnou přírodu i vyhlídky od staré Janovské věže
 • Lotu – další odlehlá pláž severní Korsiky, na kterou se nejlépe dostanete lodí ze Saint-Florent

Cyklistika aneb Korsika na kole

Na Korsice si na své přijdou milovníci silnic, pohodové horské cyklistiky i extrémního downhillu. Místa na Korsice jako stvořená pro cyklistiku jsou například Castagniccia, Casinca, Cap Corse, hory ve vnitrozemí, Alta Rocca, La Balagne a západní pobřeží mezi Portem a Calvi nebo Ajacciem a Proprianem. Na ostrově funguje několik půjčoven kol, například: Bcyclet CorseBike-Rental-Corsica nebo Wild Machja.

Vodní sporty

Korsika nabízí i bohaté vodní vyžití. Na mnoha plážích můžete najít střediska vodních sportů, kde vám zapůjčí potřebné vybavení. Můžete se tak například vydat objevovat pobřeží na kajaku nebo paddleboardu. 

Korsika vám má co nabídnout i pokud se rádi potápíte. V okolí ostrova je několik vraků potopených lodí a bohatý podmořský život. Nejlepší sezona pro potápění je od května do října.

Na své si mohou přijít i fanoušci surfování, windsurfingu a kitesurfingu. Ideálním místem pro surfování jsou Capo di Feno a Algajola.

Pokud chcete zkusit rafting, vydejte se do údolí řeky Golo anebo Tavignano. 

Památky

Korsika nabízí obrovský počet historicky zajímavých míst, která stojí za to navštívit. Na celém ostrově najdete odkazy na nejslavnějšího korsického rodáka Napoleona Bonaparte, dále pak strážní věže postavené Janovany v 16. století po obvodu celého ostrova, citadely, městečka s historickým jádrem anebo třeba megalitické stavby, které jsou rozesety po celé Korsice.

Horolezectví

Na Korsice najdete desítky lezeckých oblastí. Většina těchto lokalit je soustředěna v centrální či jižní části ostrova. Nejznámější z nich je oblast Aiguilles de Bavella. Mezi další oblíbené oblasti patří například horské údolí Restonica, Roccapina, Paqlia Orba nebo Caporalinu.

Chystáš se na Korsiku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 24. 04. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.