Pěší turistika

Na Korsice se nachází hustá síť turistických stezek, na nichž jsou umístěny dobře udržované turistické chaty. Nabízí se zde široký výběr různě obtížných tras, jak pro rodiny s dětmi, tak i pro milovníky náročných přechodů. Více informací o trasách:

GR20

GR20 je jednou z nejnáročnějších trekových tras v Evropě. Protíná Korsiku ze severu na jih, je dlouhá 180 km a na její zdolání budete potřebovat alespoň 15 dní, v závislosti na vaší fyzické kondici. Stezka se skládá ze dvou částí – ze severní části mezi Calenzanou a Vizzavonou a z jižní části mezi Vizzavonou a Concou. Celkové převýšení trasy činí 11.000 m. Trek je poměrně frekventovaný a většina výprav ho absolvuje ze severu na jih. Bližší informace o treku na: http://www.le-gr20.fr/en/.

Horolezectví

Na Korsice najdete desítky lezeckých oblastí. Většina těchto lokalit je soustředěna v centrální či jižní části ostrova. Nejznámější z nich je oblast Aiguilles de Bavella. Mezi další oblíbené oblasti patří například horské údolí Restonica, Roccapina, Paqlia Orba nebo Caporalinu.

Cyklistika

Na Korsice si na své přijdou milovníci silnic, pohodové horské cyklistiky i extrémního downhillu. Místa na Korsice jako stvořená pro cyklistiku jsou například Castagniccia, Casinca, Cap Corse, hory ve vnitrozemí, Alta Rocca, La Balagne a západní pobřeží mezi Portem a Calvi nebo Ajacciem a Proprianem. Na ostrově funguje několik půjčoven kol, například: Bcyclet CorseBike-Rental-Corsica nebo Wild Machja.

Více o cyklistice na Korsice na: http://www.corsicacyclist.com/.

Vodní sporty

Korsika nabízí i bohaté vodní vyžití. Na mnoha plážích můžete najít střediska vodních sportů, kde vám zapůjčí potřebné vybavení. Můžete se tak například vydat objevovat pobřeží na kajaku nebo paddleboardu. 

Korsika vám má co nabídnout i pokud se rádi potápíte. V okolí ostrova je několik vraků potopených lodí a bohatý podmořský život. Nejlepší sezona pro potápění je od května do října.

Na své si mohou přijít i fanoušci surfování, windsurfingu a kitesurfingu. Ideálním místem pro surfování jsou Capo di Feno a Algajola.

Pokud chcete zkusit rafting, vydejte se do údolí řeky Golo anebo Tavignano. 

Památky

Korsika nabízí obrovský počet historicky zajímavých míst, která stojí za to navštívit. Na celém ostrově najdete odkazy na nejslavnějšího korsického rodáka Napoleona Bonaparte, dále pak strážní věže postavené Janovany v 16. století po obvodu celého ostrova, citadely, městečka s historickým jádrem anebo třeba megalitické stavby, které jsou rozesety po celé Korsice.

Pláže

Na Korsice najdete pláže všeho druhu. Malé, velké, písčité, kamenité, vyhlášené pláže i s veškerým zázemím, stejně jako malebné opuštěné pláže, kde budete sami. Vyhlášená jsou například pláž Palombaggia, pláž Rondinara, pláž Santa Giulia, pláž Petit Spérone, pláž d'Arone, Tamaricciu Beach, pláž Saleccia nebo třeba Nonza Beach.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Zdenka _1
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu