Průvodce městem
Napoleonova Korsika
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity na Korsice

Pěší turistika

Na Korsice se nachází hustá síť turistických stezek, na nichž jsou umístěny dobře udržované turistické chaty. Nabízí se zde široký výběr různě obtížných tras, jak pro rodiny s dětmi, tak i pro milovníky náročných přechodů. Více informací o trasách:

GR20

GR20 je jednou z nejnáročnějších trekových tras v Evropě. Protíná Korsiku ze severu na jih, je dlouhá 180 km a na její zdolání budete potřebovat alespoň 15 dní, v závislosti na vaší fyzické kondici. Stezka se skládá ze dvou částí – ze severní části mezi Calenzanou a Vizzavonou a z jižní části mezi Vizzavonou a Concou. Celkové převýšení trasy činí 11.000 m. Trek je poměrně frekventovaný a většina výprav ho absolvuje ze severu na jih. Bližší informace o treku na: http://www.le-gr20.fr/en/.

Horolezectví

Na Korsice najdete desítky lezeckých oblastí. Většina těchto lokalit je soustředěna v centrální či jižní části ostrova. Nejznámější z nich je oblast Aiguilles de Bavella. Mezi další oblíbené oblasti patří například horské údolí Restonica, Roccapina, Paqlia Orba nebo Caporalinu.

Cyklistika

Na Korsice si na své přijdou milovníci silnic, pohodové horské cyklistiky i extrémního downhillu. Místa na Korsice jako stvořená pro cyklistiku jsou například Castagniccia, Casinca, Cap Corse, hory ve vnitrozemí, Alta Rocca, La Balagne a západní pobřeží mezi Portem a Calvi nebo Ajacciem a Proprianem. Na ostrově funguje několik půjčoven kol, například: Bcyclet CorseBike-Rental-Corsica nebo Wild Machja.

Více o cyklistice na Korsice na: http://www.corsicacyclist.com/.

Vodní sporty

Korsika nabízí i bohaté vodní vyžití. Na mnoha plážích můžete najít střediska vodních sportů, kde vám zapůjčí potřebné vybavení. Můžete se tak například vydat objevovat pobřeží na kajaku nebo paddleboardu. 

Korsika vám má co nabídnout i pokud se rádi potápíte. V okolí ostrova je několik vraků potopených lodí a bohatý podmořský život. Nejlepší sezona pro potápění je od května do října.

Na své si mohou přijít i fanoušci surfování, windsurfingu a kitesurfingu. Ideálním místem pro surfování jsou Capo di Feno a Algajola.

Pokud chcete zkusit rafting, vydejte se do údolí řeky Golo anebo Tavignano. 

Památky

Korsika nabízí obrovský počet historicky zajímavých míst, která stojí za to navštívit. Na celém ostrově najdete odkazy na nejslavnějšího korsického rodáka Napoleona Bonaparte, dále pak strážní věže postavené Janovany v 16. století po obvodu celého ostrova, citadely, městečka s historickým jádrem anebo třeba megalitické stavby, které jsou rozesety po celé Korsice.

Pláže

Na Korsice najdete pláže všeho druhu. Malé, velké, písčité, kamenité, vyhlášené pláže i s veškerým zázemím, stejně jako malebné opuštěné pláže, kde budete sami. Vyhlášená jsou například pláž Palombaggia, pláž Rondinara, pláž Santa Giulia, pláž Petit Spérone, pláž d'Arone, Tamaricciu Beach, pláž Saleccia nebo třeba Nonza Beach.

Co tady objevíš?

Korsika je čtvrtý největší ostrov ve Středozemním moři. Na relativně malém území zde najdete nádherné pláže, křišťálově čisté moře, romantické zátoky, hory, nedotčenou přírodu a malebná městečka plná historie. Díky tomu Korsika získala mnoho přezdívek, jako je „Perla středomoří“, „Kolébka vendety“, „Pohoří v moři“ nebo „Ostrov krásy a vůně“. Nejznámější korsický rodák Napoleon Bonaparte říkal, že Korsiku pozná se zavřenýma očima podle její vůně. Půvab ostrova se zrcadlí i ve starobylém pojmenování „kallisté“, což znamená „nejkrásnější“, jak místo nazývali staří Řekové. Přestože oficiálně patří Korsika k Francii, považují se Korsičané za samostatný národ a jsou na to patřičně hrdí.

Korsika je ideálním cílem jak pro aktivní, tak i pasivní dovolenou. To své si zde najde opravdu každý cestovatel, a ani po dvou týdnech se zde určitě nebudete nudit. Vydejte se na Korsiku a nechte se omámit vůní macchií, ochutnejte skvělé místní klobásky figatellu nebo sýr brocciu, anebo se zkuste skamarádit s polodivokými prasaty, která se vyskytují po celém ostrově.

Průvodce pro tebe napsal Zdenka
Připrav se na
3–7 dní
Dle plánovaných aktivit a snaze prozkoumat celý ostrov si nechte i více dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Jaro–podzim
Korsika nabídne každému to své. Ideálně se ale vyhněte srpnu, kdy je tu narváno.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Standardní cena letenek, v akcích lze najít i za méně jak 3 000 Kč.
Akční nabídky
Avatar uživatele Zdenka
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu