Korsika

Ubytování na Korsice

Chystáte se na dovolenou na Korsiku? Podívejte se, jaké lokality a města jsou pro ubytování na Korsice nejlepší, nejlevnější i nejpraktičtější.

Kde se ubytovat na Korsice

Ubytování na Korsice lze najít ve všech cenových kategoriích. Od luxusních apartmánů či hotelů, přes rodinné penziony, prázdninové domy, až po kempy nebo horské chaty.

Obecně platí, že západní pobřeží je dražší než východní, protože je také turisticky zajímavější. Levnější ubytování taky seženete v centrálních partiích Korsiky dál od moře, což vůbec nemusí vadit, pokud na Korsiku cestujete zejména za poznáváním a turistikou.

Jako všude ve světě všechny dostupné kapacity na ostrově hledejte klasicky na těchto portálech:

Najdi ubytování na booking.com

Velká města

Mluvit o jakýchkoliv korsických městech jako o "velkých" bude vždy trochu nadsázka, nicméně pokud máte rádi městský ruch a kompletní zázemí po ruce, na výběr budete mít ze dvou opravdových měst.

Ajaccio

Ajaccio na západním pobřežím je hlavním administrativním a kulturním centrem Korsiky a jeden z výchozích bodů pro cestování po plážích i horách. Hotely zde jsou však dražší a jejich průměrná cena v sezoně se pohybuje kolem 3 500 Kč až 4 500 Kč za noc.

Bastia

Bastia na severovýchodě je hlavní vstupní bod na Korsiku. Na místní letiště se objevuje nejvíc výhodných nabídek a všechny trajekty z Itálie připlouvají právě zde. Pro svoji relativní odlehlost od nejhezčích pláží nebo hor poslouží ideálně pro ubytování na 1 či 2 noci po příletu nebo před odjezdem.

Ceny jsou zde nižší než v Ajacciu, počítejte s nocí okolo 2 500 Kč až 3 000 Kč.

Větší plážová letoviska

Na Korsice nenajdete žádná obrovská letoviska s rozsáhlými komplexy resortů a velkých hotelů. Většina pláží je klidnější, ale pokud se nechcete připravit o zázemí v podobě mnoha restaurací, pěších zón a supermarketů, vyberte ubytování v jednom z větších letovisek:

Porto-Vecchio

Porto-Vecchio je nejznámější letovisko, okolo kterého najdete ty nejkrásnější pláže. A protože ubytování přímo na těchto plážích moc není, většinou budete bydlet právě v Porto-Vecchiu. V malých hotýlcích seženete noc už od 2 500 Kč, větší začínají s cenami na 4 000 Kč.

Bonifacio

Bonifacio na úplném jihu sice není pravým letoviskem s dlouhými plážemi, ale patří mezi nejkrásnější historická města na Korsice a poslouží jako ideální výchozí bod pro cestování po plážích na celém jižním pobřeží. Město patří mezi dražší místa s cenami mezi 3 000 Kč a 4 000 Kč za noc.

Calvi

Calvi je největším letoviskem na severní Korsice a krásným historickým městečkem. Okolo města (ale i přímo v centru) najdete zejména delší otevřenější pláže zasazené v hezkém přírodním prostředí. Ubytování tu bude mírně levnější než v letoviscích na jihu (mezi 2 000 Kč a 3 000 Kč za noc).

Propriano

Propriano patří mezi oblíbená letoviska na jihozápadě Korsiky s plážemi přímo ve městě i v okolních menších zátokách. Samotné centrum Propriana je velmi živé, ale okolí patří ke klidnějším částem Korsiky v krásném zvlněném prostředí. Ceny jsou podobné jako u Calvi mezi 2 000 Kč a 3 500 Kč za noc.

L'Île-Rousse

L'Île-Rousse, město s velkým přístavem na severu Korsiky poblíž Calvi, nemá sice tak krásné městské pláže, ale v jeho okolí narazíte na překrásné pláže Bodri, Lozari, Ostriconi nebo Aregno a speciálně pokud přijedete trajektem z Francie, bude toto městečko ideální pro pobyt.

Saint-Florent

Saint-Florent je tak trochu zapadlé rybářské město na severu Korsiky s příznivými cenami hotelů okolo 2 000 Kč až 2 500 Kč. Samo o sobě nemá moc pláží, ale slouží jako výchozí bod pro plavby na nejkrásnější pláže severu Korsiky: Lotu a Saleccia.

Moriani Plage

Moriani Plage je největším letoviskem na východním pobřeží Korsiky, kde si přijdou na své milovníci dlouhých rovných pláží a typické válecí dovolené. Ceny jsou zde nižší než v jiných letoviscích a i v hlavní sezoně pořídíte noc v hotelu přímo u moře klidně pod 3 000 Kč.

Menší zapadlá letoviska

Preferujete-li božský klid a malá letoviska s pár hotýlky, penziony, několika málo restauracemi a základním zázemím, nezklame Korsika ani vás.

Porto-Ota

Porto-Ota patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším malým letoviskům, leží na západním pobřeží a poslouží jako ideální výchozí bod pro výlety nejen na pláže, ale i po přírodních zajímavostech, kterých je v okolí opravdu hodně. Jen pár kilometrů odsud navštívíte slavné pobřeží Calanques de Piana nebo rokli Spelunca.

Galéria

Galéria je malinká vesnička s několika restauracemi a hotýlky v nádherné zátoce daleko od ruchu civilizace. Toto letovisko patří k nejodlehlejším, stále tu ale máte plné zázemí včetně supermarketu.

Cargése

Cargése na západním výběžku Korsiky je obklopeno několika krásnými plážemi v zátokách s dobrou dostupností autem, ale zároveň tak trochu stranou hlavních turistických proudů. A to platí i pro samotné klidné městečko Cargése s několika hotýlky, pár supermarkety i restauracemi. To celé je zasazeno do krásného prostředí kopcovitého pobřeží.

Horská městečka

Je vaším cílem na Korsice především pěší turistika po horách? Pak zamiřte do centrálních partií ostrova a vybírejte ubytování v některé z obcí, u které se nachází největší množství turistických tras a zajímavostí. Výhody to pro vás bude mít i finanční: ubytování dál od moře je v průměru asi o 10 až 20% levnější než v hlavních letoviscích.

Corte

Corte se řadí k hlavním turistickým centrům Korsiky a se svým historickým centrem k top atrakcím ostrova. Leží na počátku slavného údolí Restonica, ze kterého vede mnoho túr vysoko do hor. Corte navíc leží uprostřed oblíbené železniční tratě a je populárním místem jak pro jednodenním zastávky, tak týdenní pobyty.

Údolí Asco

Údolí Asco je hlavním turistickým centrem pro severní partie korsických hor včetně nejvyšší hory Monte Cinto. V údolí nenajdete žádná velké města, ale několik vesniček s množstvím soukromých apartmánů, penzionů i malých hotelů.

Zonza

Zonza leží na jihu a figuruje jako turistické centrum pro výlety do oblasti Bavella s jedinečnými skalními úvary, vodopády a velkým množstvím turistických tras. Menší hotely a penziony najdete nejen v Zonze, ale i v mnohých vesničkách v jejím těsném okolí.

Kempování a stanování

Volné stanování je na Korsice zakázáno, můžete však využít kempy, které jsou hojně zřízeny po celém ostrově. Podél turistických tras jsou umístěny dobře udržované turistické chaty. Tyto chaty většinou fungují na principu „kdo dřív přijde“. Nicméně pokud je plno, dá se ve většině případů kempovat v okolí chaty. 

Seznam kempů na Korsice můžete najít třeba na webu corseweb.corsica.

Ceny hotelů na Korsice a kdy rezervovat?

Korsika patří mezi nejdražší evropské destinace a během letní sezony očekávejte v běžné 3* hotelu ceny mezi 2 000 Kč a 4 000 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji. Nejnižší ceny, na které se lze dostat v menších letoviscích nebo v horách, se pohybují kolem 1 800 Kč za noc, níž jen naprosto výjimečně.

Najdi nejlevnější ubytování na Korsice

Problém s nalezením ubytování byste mohli mít v srpnu, kdy jsou prázdniny ve Francii a Itálii, ale také v zimních měsících, kdy jsou ubytovací kapacity uzavřeny.

Speciálně na srpen bývá 95% ubytování u moře rezervováno i na více než rok dopředu a ceny těch zbývajících rostou raketově vzhůru.

Chystáš se na Korsiku?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Zdenka _1
naposledy aktualizováno 05. 06. 2024

Vyhledej si svůj hotel na Korsice. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.