Zavřít boční panel

Ubytování na Korsice

Ubytování na Korsice lze najít ve všech cenových kategoriích. Od luxusních apartmánů či hotelů, přes rodinné penziony, prázdninové domy, až po kempy nebo horské chaty. Obecně platí, že západní pobřeží je dražší než východní, protože je také turisticky zajímavější.

Nejvíce hotelů se nachází v okolí města Porto Vecchio, v jehož okolí jsou také vyhlášené pláže, a dále pak v okolí hlavního města Ajaccia. Nicméně dostatek hotelů je v každém větším městě.

Problém s nalezením ubytování byste mohli mít v srpnu, kdy jsou prázdniny ve Francii a Itálii, ale také v zimních měsících, kdy jsou ubytovací kapacity uzavřeny.

Volné stanování je na Korsice zakázáno, můžete však využít kempy, které jsou hojně zřízeny po celém ostrově. Podél turistických tras jsou umístěny dobře udržované turistické chaty. Tyto chaty většinou fungují na principu „kdo dřív přijde“. Nicméně pokud je plno, dá se ve většině případů kempovat v okolí chaty. Seznam kempů můžete najít třeba na camping.info nebo eurocampings.co.uk.

Velmi dobře na Korsice funguje také Airbnb.

Vyhledej si svůj hotel na Korsice. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Korsika je čtvrtý největší ostrov ve Středozemním moři. Na relativně malém území zde najdete nádherné pláže, křišťálově čisté moře, romantické zátoky, hory, nedotčenou přírodu a malebná městečka plná historie. Díky tomu Korsika získala mnoho přezdívek, jako je „Perla středomoří“, „Kolébka vendety“, „Pohoří v moři“ nebo „Ostrov krásy a vůně“. Nejznámější korsický rodák Napoleon Bonaparte říkal, že Korsiku pozná se zavřenýma očima podle její vůně. Půvab ostrova se zrcadlí i ve starobylém pojmenování „kallisté“, což znamená „nejkrásnější“, jak místo nazývali staří Řekové. Přestože oficiálně patří Korsika k Francii, považují se Korsičané za samostatný národ a jsou na to patřičně hrdí.

Korsika je ideálním cílem jak pro aktivní, tak i pasivní dovolenou. To své si zde najde opravdu každý cestovatel, a ani po dvou týdnech se zde určitě nebudete nudit. Vydejte se na Korsiku a nechte se omámit vůní macchií, ochutnejte skvělé místní klobásky figatellu nebo sýr brocciu, anebo se zkuste skamarádit s polodivokými prasaty, která se vyskytují po celém ostrově.

Průvodce pro tebe napsal Zdenka
Připrav se na
3–7 dní
Dle plánovaných aktivit a snaze prozkoumat celý ostrov si nechte i více dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Jaro–podzim
Korsika nabídne každému to své. Ideálně se ale vyhněte srpnu, kdy je tu narváno.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Standardní cena letenek, v akcích lze najít i za méně jak 3 000 Kč.
Akční nabídky
Avatar uživatele Zdenka
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu