Lyon

Jak se dostat do Lyonu

Nejlevnější dopravou do Lyonu je autobus, i když je cesta trochu delší. Pokud se sem chcete dostat rychle a pohodlně, zvolte leteckou dopravu, přičemž někdy jsou v nabídce akční letenky, které vyjdou cenově jako autobusová doprava. Vhodnou volbou je také doprava autem. 

Letadlem

Nejrychlejším způsobem je letecká doprava (let trvá asi 100 minut), ale není to nejlevnější možnost. Zpáteční letenky z Prahy se pohybují v rozmezí 2.000–4.500 Kč. Mezinárodní letiště Lyon Saint Exupéry se nachází asi 30 km od města. Do města se tak musíte nejprve dopravit. Na výběr máte autobusovou nebo tramvajovou dopravu. Nejlevnější možností je autobus č. 47, jímž se dopravíte na jeho konečnou zastávku Meyzieu Z.I. Zde ještě musíte přestoupit na tramvaj č. 3, která vás dopraví na nádraží Part Dieu v centru města. Rychlejší, ale dražší možností je tramvaj Rhônexpress, která vás dopraví přímo do centra k nádraží Part Dieu. 

Autobusem

Přímé autobusové spoje s Prahou zajišťuje společnost RegioJet. Spoj odjíždí z Prahy ÚAN Florenc do Lyonu na nádraží de Perrache-galerie A. Cesta trvá necelých 16 hodin a cenově vyjde jedna jízda na 899 Kč. Druhou společností je Flixbus, kde jsou spoje přímé nebo s přestupem. Ceny jízdenek se pohybují od 749 kč a výše a cesta trvá necelých 16 hodin pro přímé spoje, s přestupem je to více. 

Lyon nabízí řadu mezinárodních spojů, jelikož se nachází na strategickém místě. Spoje má jak po Francii (Paříž, Bordeaux, Marseille), tak s okolními zeměmi jako Španělsko (Barcelona, Valencie, Madrid), Itálie (Milán, Florencie, Řím) nebo Německo (Mnichov, Frankfurt nad Mohanem, Norimberk). 

Vlakem

Lyon a celá Francie má velmi dobré vlakové spojení. V samotném Lyonu se nachází hned několik vlakových nádraží – Part Dieu, Jean Macé, Gare du Lyon Perrache nebo Gare de Vaise. Rychlíkové spoje jsou s Paříží a Marseille. Mezi oblíbené mezinárodní vlakové spoje patří linka do Bruselu nebo do Londýna, ale za ně si už připlatíte více. 

Autem

Jednoduchou dopravou je cesta autem. Ať už z Čech, nebo odkudkoli. Do Lyonu totiž směřuje několik dálnic, protože je to strategické výchozí místo pro střední a jižní Francii. Dálnice vedou do Paříže (A6), Marseille, Nice, Španělska nebo Itálie (A7), severní Itálie a do Alp (A43), do západní Francie (A47) a směrem na Švýcarsko a Německo (A42).

Chystáš se do Lyonu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.