Lyon

Ubytování v Lyonu

Kde se ubytovat v Lyonu

Možností k ubytování v Lyonu je nespočet, vybere si zde každý, ať má jakékoli požadavky a rozpočet. Jediným problémem může být období festivalu Fête des Lumières na začátku prosince, kdy je všechno dopředu zarezervované, proto si včas udělujete svoji rezervaci ubytování. Nejlepší volbou je samotné centrum, kde město žije a máte vše kousek, ovšem ceny zde mohou být malinko vyšší. Nemusíte se tak bát si najít ubytování dál od centra, nejen že můžete ušetřit, ale snadno a rychle se dostanete MHD do centra.

Ceny 

Hotely se nachází skoro po celém městě, ale největší koncentrace je v centru mezi řekami Rhône a Saône. Ceny za 1 noc pro 2 osoby se pohybují mezi 1.500–2.500 Kč pro levnější hotely. U lepších a luxusnějších hotelů si výrazně připlatíte, kdy se ceny pohybují od 4.000 Kč a výše.

Kompletní nabídku hotelů v Lyonu najdete zde.

Levnější variantou jsou soukromé apartmány, kde budete mít i větší soukromí. Ty nejlevnější najdete v centru mezi řekami nebo na okraji centra směrem do moderní části Lyonu. Pozor si dejte na čtvrti Vieux Lyon a Croix Rousse, kde budete sice v krásném historickém prostředí, ale ceny jsou zde vyšší. Nejlevnější apartmány se pohybují cenově 1.500–2.000 Kč za noc, v nabídce jsou i dražší a luxusnější apartmány s cenou mezi 4.000–5.000 Kč za noc. 

Vhodnou volbou je také Airbnb, kdy máte možnost se dostat pod 1.000 Kč za noc, ale jsou to jen soukromé pokoje v rámci sdíleného bytu. Nachází se převážně mimo centrum v moderní části Lyonu od nádraží Part Dieu a dále. V nabídce jsou také soukromé byty, které najdete po celém městě i přímo v centru. Nejlevnější byty se pohybují kolem 1.300 Kč za noc, ale na výběr jich moc není. Častěji jsou dostupné ty dražší v rozmezí 2.000–4.500 Kč na noc. 

Chystáš se do Lyonu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 22. 10. 2021

Vyhledej si svůj hotel v Lyonu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.