Průvodce státem
Francouzská Polynésie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost ve Francouzské Polynésii

Zdraví

Voda z kohoutku je pitná pouze ve městě Papeete a na ostrově Bora Bora. Na ostatních ostrovech je potřeba se informovat.

V přírodě téměř nehrozí žádné nebezpečí, v celé oblasti nejsou hadi, jedovatí pavouci či šelmy. Počítat je samozřejmě potřeba s hmyzem, hlavně ve vnitrozemí, a to především v deštivém období.

Kriminalita

Kriminalita je vyšší v hlavním městě Papeete, kde je lepší být obezřetní, stejně jako v každém velkém městě. Všeobecně jde o bezpečnou zemi.

Riziko katastrof

Ostrovy se nachází na okraji pásu hurikánů, bouře se mohou objevit mezi listopadem a březnem. Hurikány postihují Polynésii zřídka, a když už, tak v mírné formě.

Internet a elektřina

Elektrické napětí je 220 V. Používají se zde dva typy zásuvek, se 2 kulatými kolíky nebo se 2 plochými kolíky. Internet je k dispozici ve většině hotelů a restaurací.

Důležité kontakty

  • Mezinárodní předvolba – +689
  • Pohotovost – 15
  • Námořní pomoc – 16
  • Policie – 17
  • Hasiči – 18
  • S.O.S lékař – 42.34.56
  • Lékař a lékárna mající pohotovost – 47.01.47
  • Nemocnice (Mamao) – 42.01.01
  • Turistické informace Papeete – tel. 50 57 00

Nejbližší velvyslanectví je v Austrálii – Embassyofthe Czech Republic, 8 CulgoaCircuit, O'Malley, Canberra, tel. 0061/2/62901386, www.mzv.cz/canberra

Křišťálově čisté tyrkysové moře, bělostné pláže, kokosové palmy, banány, mango, papája, vůně vanilky, místní krásky s květinami kolem krku a ve vlasech, luxusní apartmány, o jakých se vám ani nesnilo, na mnoha místech nedotčená příroda, korálové útesy a neskutečný podmořský život. Jedním slovem prostě nádhera. Kdo neviděl, neuvěří. Francouzská Polynésie je opravdový ráj na zemi.

Francouzská Polynésie je zámořská správní korporace Francie nacházející se v Oceánii. Je tvořena 118 ostrovy, z toho je 67 ostrovů osídlených, a rozkládá se na celkem 4.167 km2. Ostrovy jsou seskupeny do pěti souostroví: Společenské ostrovy (dělí se na Návětrné a Závětrné), Markézy, Tuamotu – Gambierovy ostrovy a Jižní ostrovy (součástí jsou i Bassovy ostrovy). Všechny ostrovy jsou velmi krásné svojí přírodou, flórou a faunou, která je na každém ostrově trochu jiná. Téměř všude najdete kokosové palmy, banány nebo třeba vanilku, samozřejmostí jsou všudypřítomné tropické květiny: http://www.tahiti-tourisme.com/.

Průvodce pro tebe napsal Marcela Janečková
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti v Polynésii.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Tropický ráj tu najdeš vždy, počasí je stálé a nejméně prší v létě.
Více o počasí
Letenky od
38 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 46 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Francouzské Polynésie

Avatar uživatele Marcela Janečková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu