Průvodce státem
Francouzská Polynésie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava ve Francouzské Polynésii

Jak do Francouzské Polynésie

Cesta do Polynésie vede přes Faaa – mezinárodní letiště na ostrově Tahiti. Přistává zde celá řada leteckých společností, z Evropy zejména  Air France a místní Air Tahiti Nui, dobré spojení nabízí Air New Zealand. Z Ameriky lze letět s Hawaiian Airlines, Qantas a s první místní společností: Air Tahiti Nui. Let ze střední Evropy trvá nejméně 24 hodin u levnějších letenek i déle. Letenky lze s předstihem sehnat okolo 35.000 Kč za osobu, běžné ceny však můžou atakovat i hranici 50.000 Kč.

Jak se nejlépe dopravovat

Vnitrostátní lety

Mezi jednotlivými ostrovy lze cestovat letecky. Pokud budete cestovat na více ostrovů, lze zakoupit takzvaný letecký multiostrovní pas, s nímž vykonáte více letů a můžete ušetřit až 30 % nákladů. Pozor však na váhový limit zavazadel, který bývá nižší než u mezinárodních letů. Vnitrostátní lety zajišťuje společnost Air Tahiti (jiná než mezinárodní Air Tahiti Nui).

Lodí

Levnější variantou je pravidelná lodní doprava mezi ostrovy, více na webu aremiti.net. Na vzdálenější ostrovy je však určitě vhodnější využít letadlo. Lodě totiž nezřídka plují i celou noc a ani frekvence spojů není příliš častá.

Autem

V Polynésii se jezdí vpravo. Na větších ostrovech jsou kvalitní a dobře značené silnice. Menší ostrovy mají některé cesty pouze zpevněné, ale lze na nich autem i na kole cestovat bez větších problémů. Na vzdálenějších ostrovech mohou být i nezpevněné cesty, kde se bez vozu s náhonem čtyř kol neobejdete.

Na větších ostrovech si lze pronajmout auto. Za malé auto se cena včetně pojištění pohybuje mezi 1.500–2.000 Kč za den. Ceny benzinu jsou vyšší než v Evropě, ale vzhledem k velikosti ostrovů ho nebude až tolik potřebovat. V půjčovnách si můžete pronajmout také malé motocykly a kola. Cena za pronájem kola je 250–350 Kč na den.

Hromadná doprava

Taxi je dosti drahá záležitost, zvláště pokud cestujete sami. Ceny se pohybují kolem 600 Kč na 5 km. Někdy se dá cena domluvit předem. Na větších ostrovech funguje hromadný dopravní prostředek Le Truck, což je něco mezi nákladním vozem a autobusem. Jedna cesta vyjde na asi 50 Kč. Ale kromě hlavního ostrova neexistuje jízdní řád.

Další možností je autostop, kdy vám místní většinou zastaví. Zde je však na místě opatrnost, jako ostatně kdekoli jinde při tomto způsobu přepravy.

Poslední možností je půjčení kola, které se stává stále více oblábeným, a to především na ostrově Bora Bora. Je však vždy nutné dbát na přísné dodržování pitného režimu vzhledem k vysokým teplotám.

Bor Bora na kole

Křišťálově čisté tyrkysové moře, bělostné pláže, kokosové palmy, banány, mango, papája, vůně vanilky, místní krásky s květinami kolem krku a ve vlasech, luxusní apartmány, o jakých se vám ani nesnilo, na mnoha místech nedotčená příroda, korálové útesy a neskutečný podmořský život. Jedním slovem prostě nádhera. Kdo neviděl, neuvěří. Francouzská Polynésie je opravdový ráj na zemi.

Francouzská Polynésie je zámořská správní korporace Francie nacházející se v Oceánii. Je tvořena 118 ostrovy, z toho je 67 ostrovů osídlených, a rozkládá se na celkem 4.167 km2. Ostrovy jsou seskupeny do pěti souostroví: Společenské ostrovy (dělí se na Návětrné a Závětrné), Markézy, Tuamotu – Gambierovy ostrovy a Jižní ostrovy (součástí jsou i Bassovy ostrovy). Všechny ostrovy jsou velmi krásné svojí přírodou, flórou a faunou, která je na každém ostrově trochu jiná. Téměř všude najdete kokosové palmy, banány nebo třeba vanilku, samozřejmostí jsou všudypřítomné tropické květiny: http://www.tahiti-tourisme.com/.

Průvodce pro tebe napsal Marcela Janečková
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti v Polynésii.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Tropický ráj tu najdeš vždy, počasí je stálé a nejméně prší v létě.
Více o počasí
Letenky od
38 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 46 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Francouzské Polynésie

Avatar uživatele Marcela Janečková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu