Francouzská Polynésie
Francouzská Polynésie

Jídlo ve Francouzské Polynésii

Tahitská kuchyně

V místní kuchyni převažují pokrmy z ryb a mořských plodů. Typická specialita je poissoncru, která se dělá ze syrové ryby marinované v limetkové šťávě a soli, zelenině, kokosovém mléce a dužině. Jako příloha se podává rýže. Tradiční jídlo se připravuje zabalené v banánovém listí v jámě v zemi. Ochutnejte také tropické ovoce, jako je mango, ananas, banány, rambutan, grep, pomelo, papája. Vše lze koupit na místních tržnicích.

Jak se stravovat jako místní

Na Tahiti se místní stravují v pojízdných stáncích s občerstvením, zvaných roulottes. Tyto pojízdné stánky se sjedou kolem šesté hodiny každý večer na promenádu v blízkosti přístavu v Papeete. Rozhodně platí, že nejvíce si pochutnáte, tam kde nenajdete turisty, ale pouze místní obyvatele. 

Obvyklé ceny v restauracích

Stravování v restauracích také není levná záležitost, ale záleží ostrov od ostrova. Například na Bora Bora v rychlém občerstvení stojí 2 pizzy a 3 plechovky nealka zhruba 1.500 Kč. Levnější jídlo pro dva v restauraci se pohybuje od 1.800 Kč výše bez pití. V hotelovém resortu může stát plechovka piva 200 Kč a koktejl 400 Kč. Na jiném ostrově se cena oběda pohybuje okolo 600 Kč, malé čepované pivo kolem 80 Kč.

V Papeete v již zmiňovaných roulottes dostanete velkou pizzu za asi 250 Kč, steak s hranolky za 210 Kč, velké tuna sashimi za 315 Kč a poissoncru za 340 Kč. Na mnoha místech lze koupit bagety od 50 do 120 Kč.

Chystáš se do Francouzské Polynésie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Marcela Janečková
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.