Tahitská kuchyně

V místní kuchyni převažují pokrmy z ryb a mořských plodů. Typická specialita je poissoncru, která se dělá ze syrové ryby marinované v limetkové šťávě a soli, zelenině, kokosovém mléce a dužině. Jako příloha se podává rýže. Tradiční jídlo se připravuje zabalené v banánovém listí v jámě v zemi. Ochutnejte také tropické ovoce, jako je mango, ananas, banány, rambutan, grep, pomelo, papája. Vše lze koupit na místních tržnicích.

Jak se stravovat jako místní

Na Tahiti se místní stravují v pojízdných stáncích s občerstvením, zvaných roulottes. Tyto pojízdné stánky se sjedou kolem šesté hodiny každý večer na promenádu v blízkosti přístavu v Papeete. Rozhodně platí, že nejvíce si pochutnáte, tam kde nenajdete turisty, ale pouze místní obyvatele. 

Obvyklé ceny v restauracích

Stravování v restauracích také není levná záležitost, ale záleží ostrov od ostrova. Například na Bora Bora v rychlém občerstvení stojí 2 pizzy a 3 plechovky nealka zhruba 1.500 Kč. Levnější jídlo pro dva v restauraci se pohybuje od 1.800 Kč výše bez pití. V hotelovém resortu může stát plechovka piva 200 Kč a koktejl 400 Kč. Na jiném ostrově se cena oběda pohybuje okolo 600 Kč, malé čepované pivo kolem 80 Kč.

V Papeete v již zmiňovaných roulottes dostanete velkou pizzu za asi 250 Kč, steak s hranolky za 210 Kč, velké tuna sashimi za 315 Kč a poissoncru za 340 Kč. Na mnoha místech lze koupit bagety od 50 do 120 Kč.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Marcela Janečková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu