Průvodce státem
Francouzská Polynésie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo ve Francouzské Polynésii

Tahitská kuchyně

V místní kuchyni převažují pokrmy z ryb a mořských plodů. Typická specialita je poissoncru, která se dělá ze syrové ryby marinované v limetkové šťávě a soli, zelenině, kokosovém mléce a dužině. Jako příloha se podává rýže. Tradiční jídlo se připravuje zabalené v banánovém listí v jámě v zemi. Ochutnejte také tropické ovoce, jako je mango, ananas, banány, rambutan, grep, pomelo, papája. Vše lze koupit na místních tržnicích.

Poissoncru

Jak se stravovat jako místní

Na Tahiti se místní stravují v pojízdných stáncích s občerstvením, zvaných roulottes. Tyto pojízdné stánky se sjedou kolem šesté hodiny každý večer na promenádu v blízkosti přístavu v Papeete. Rozhodně platí, že nejvíce si pochutnáte, tam kde nenajdete turisty, ale pouze místní obyvatele. 

Obvyklé ceny v restauracích

Stravování v restauracích také není levná záležitost, ale záleží ostrov od ostrova. Například na Bora Bora v rychlém občerstvení stojí 2 pizzy a 3 plechovky nealka zhruba 1.500 Kč. Levnější jídlo pro dva v restauraci se pohybuje od 1.800 Kč výše bez pití. V hotelovém resortu může stát plechovka piva 200 Kč a koktejl 400 Kč. Na jiném ostrově se cena oběda pohybuje okolo 600 Kč, malé čepované pivo kolem 80 Kč.

V Papeete v již zmiňovaných roulottes dostanete velkou pizzu za asi 250 Kč, steak s hranolky za 210 Kč, velké tuna sashimi za 315 Kč a poissoncru za 340 Kč. Na mnoha místech lze koupit bagety od 50 do 120 Kč.

Křišťálově čisté tyrkysové moře, bělostné pláže, kokosové palmy, banány, mango, papája, vůně vanilky, místní krásky s květinami kolem krku a ve vlasech, luxusní apartmány, o jakých se vám ani nesnilo, na mnoha místech nedotčená příroda, korálové útesy a neskutečný podmořský život. Jedním slovem prostě nádhera. Kdo neviděl, neuvěří. Francouzská Polynésie je opravdový ráj na zemi.

Francouzská Polynésie je zámořská správní korporace Francie nacházející se v Oceánii. Je tvořena 118 ostrovy, z toho je 67 ostrovů osídlených, a rozkládá se na celkem 4.167 km2. Ostrovy jsou seskupeny do pěti souostroví: Společenské ostrovy (dělí se na Návětrné a Závětrné), Markézy, Tuamotu – Gambierovy ostrovy a Jižní ostrovy (součástí jsou i Bassovy ostrovy). Všechny ostrovy jsou velmi krásné svojí přírodou, flórou a faunou, která je na každém ostrově trochu jiná. Téměř všude najdete kokosové palmy, banány nebo třeba vanilku, samozřejmostí jsou všudypřítomné tropické květiny: http://www.tahiti-tourisme.com/.

Průvodce pro tebe napsal Marcela Janečková
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu na letišti v Polynésii.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Tropický ráj tu najdeš vždy, počasí je stálé a nejméně prší v létě.
Více o počasí
Letenky od
38 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 46 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Francouzské Polynésie

Avatar uživatele Marcela Janečková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu