Zavřít boční panel

Aktivity v Accře

V Accře příliš historických památek nenajdete, přesto má však své kouzlo nasát atmosféru afrického velkoměsta.

Procházky

Nepočítejte s klidnou a romantickou procházkou. Připravte se spíš na všudypřítomný ruch tamního života, který vás absolutně pohltí. V ulicích Accry se nakupuje, jí, pije, odpočívá, hraje fotbal, a ještě mnohem víc. Užijte si to!

Nákupy

V ulicích Accry se dá koupit téměř cokoli počínaje jídlem a pitím a konče třeba pohřební rakví. Ne že by snad místní lidé byli natolik morbidní, jde spíše o to, že se v Accře veškerý obchod odehrává na ulicích. Když něco nebudete moct najít, prostě se zeptejte, lidé vám pomohou.

Bary a kluby

Není nic lepšího než si po náročném dni pod horkým africkým sluncem dát vychlazené pivo. A to ghanské chutná tuze dobře! Přičtěte skvělou živou hudbu a máte o program na večer postaráno.

Koupání

Koupání přímo v Accře se z hygienických důvodů nedoporučuje. Pokud se chcete smočit v moři, zajeďte do nedalekého města Cape Coast.

Co tady objevíš?

Accra je hlavní město Ghany a žije v ní přes 2 miliony obyvatel, kteří vás zanedlouho pohltí svou energií. Accra představuje typické africké velkoměsto, připravte se tedy na rušné ulice plné aut, všudypřítomné stánkaře a grilovanou rybu s vodou v sáčku na každém rohu. Turisté nejezdí do Accry cíleně, město většinou slouží jen jako výchozí bod k cestě do národních parků nebo k rozlehlým plážím. Přesto je vhodné se o něm něco dozvědět. Accra určitě není pro každého, ale jakmile seberete dost odvahy se tam vypravit, nebudete litovat.

Průvodce pro tebe napsal Michal Kohlert
Připrav se na
2-3 dny
Pokud jedete do Ghany třeba na 2 týdny, vyhraďte si na poznání Accry alespoň 2 dny.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Prosinec - duben
Během zimy je nejmenší pravděpodobnost deště, teplo je po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
13 500 Kč
Běžná cena letenky z Prahy. Z Německa může být o třetinu levnější.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu