Accra

Co vidět a navštívit v Accře

7 míst co vidět v Accře

Accra

Kwame Nkrumah memorial park

Jedná se o park s pomníkem a mauzoleem prvního ghanského prezidenta Kwameho Nkrumaha. Toto místo musíte navštívit speciálně v době nějakého státního svátku, kdy se stává centrem veškerých oslav.

Zobrazit místo
Accra

Independence square

Ze stejného důvodu jako u pomníku Kwameho Nkrumaha se doporučuje navštívit i Indepedence square, které toho však kromě své monumentálnosti nemá mimo doby oslav příliš co nabídnout.

Zobrazit místo
Accra

Accra Arts Center

Velké tržiště slouží jako skvělé místo pro nákup autentických suvenýrů. Celý prostor je koncipován hlavně pro turisty, takže se tam nemusíte bát pohybovat. Občas nazýváno také Centre for National Culture.

Zobrazit místo
Accra

Makola Market

Autentické ghanské tržiště. Pokud vám vadí, že je Accra Arts Center určena hlavně pro turisty, tak navštivte právě Makola Market. Kromě klasických suvenýrů nakoupíte i běžné věci jako ovoce, zeleninu, koření, grilované ryby apod. Doporučuje se vzít si s sebou jen nejnutnější obnos peněz zabalený do ruličky.

Zobrazit místo
Accra

National theatre of Ghana

Ghanské národní divadlo. Moderní stavba otevřená v roce 1992 nabízí zajímavou architekturu, představení ghanských divadelníků, ale i občasné návštěvy různých evropských souborů.

Zobrazit místo
Accra

Afrikiko

Hudební klub nabízející živá vystoupení místních kapel, venkovní posezení a vynikající ghanské pivo.

Zobrazit místo
Accra

Chez Afrique

Stejně jako v Afrikiku se můžete i v Chez Afrique zaposlouchat do rytmů ghanské hudby a vychutnat si tamní zlatavý mok.

Zobrazit místo

Chystáš se do Accry?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu