Zavřít boční panel

Ubytování v Accře

Kde se ubytovat v Accře

Accra nabízí širokou škálu ubytovacích zařízení, od špinavých guesthousů až po luxusní resorty. Záleží jen na vás, kolik jste ochotni zaplatit, a především, jaký je váš standard, respektive touha poznat Accru co nejautentičtěji.

Pokud chcete skutečně nejnižší cenu v jednom z místních hotelů, kam Evropané většinou nejezdí, nezbývá vám než se poptat přímo na ulici. Ideální je zajít si např. do obyčejné restaurace, dát si tam něco k jídlu a u té příležitosti se zeptat servírky, jestli neví o nějakém guesthousu. Vzhledem k tomu, že v Accře zná každý každého, je dost pravděpodobné, že zhruba do 5 minut budete mít zajištěné ubytování. V takových ubytovacích zařízeních však musíte být po všech stránkách o něco obezřetnější než běžně.

Pokud na podobné akce nemáte odvahu, můžete v klidu využít služby všech celosvětových ubytovacích portálů (např. booking.com), které nabízí i cenově dostupné ubytování. Alternativou v této cenové hladině může být airbnb, které v Accře také zdárně funguje. U této kategorie ubytování už zároveň máte nějakou jistotu, že nebudete podvedeni nebo okradeni. My jsme se například ubytovali v Africana Guest House (dvojlůžkový pokoj se snídaní za 800 Kč).

Velké hotelové komplexy využijí v Accře asi především obchodníci na služebních cestách. Pro běžné cestovatele nemají příliš smysl.

Nejlevnější guesthousy jsou rozesety po celém městě, lepší penziony najdete například ve čtvrtích Labone, Osu či Dzorwulu. Ty nejlepší resorty jsou pak schovány uvnitř oplocených areálů v prestižních čtvrtích Roman Ridge, Cantonments či v blízkém okolí Kotoka International Airport.

Ceny

První kategorie nejlevnějšího ubytování vás vyjde v přepočtu na 200 korun za jedno lůžko (často se jedná o pokoje pro více lidí), druhá kategorie lepších penzionů nabízí lůžko za zhruba 600 korun a v nejdražších resortech si připravte až 6.000 korun.

Vyhledej si svůj hotel v Accře. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Accra je hlavní město Ghany a žije v ní přes 2 miliony obyvatel, kteří vás zanedlouho pohltí svou energií. Accra představuje typické africké velkoměsto, připravte se tedy na rušné ulice plné aut, všudypřítomné stánkaře a grilovanou rybu s vodou v sáčku na každém rohu. Turisté nejezdí do Accry cíleně, město většinou slouží jen jako výchozí bod k cestě do národních parků nebo k rozlehlým plážím. Přesto je vhodné se o něm něco dozvědět. Accra určitě není pro každého, ale jakmile seberete dost odvahy se tam vypravit, nebudete litovat.

Průvodce pro tebe napsal Michal Kohlert
Připrav se na
2-3 dny
Pokud jedete do Ghany třeba na 2 týdny, vyhraďte si na poznání Accry alespoň 2 dny.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Prosinec - duben
Během zimy je nejmenší pravděpodobnost deště, teplo je po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
13 500 Kč
Běžná cena letenky z Prahy. Z Německa může být o třetinu levnější.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu