Accra

Ubytování v Accře

Kde se ubytovat v Accře

Accra nabízí širokou škálu ubytovacích zařízení, od špinavých guesthousů až po luxusní resorty. Záleží jen na vás, kolik jste ochotni zaplatit, a především, jaký je váš standard, respektive touha poznat Accru co nejautentičtěji.

Pokud chcete skutečně nejnižší cenu v jednom z místních hotelů, kam Evropané většinou nejezdí, nezbývá vám než se poptat přímo na ulici. Ideální je zajít si např. do obyčejné restaurace, dát si tam něco k jídlu a u té příležitosti se zeptat servírky, jestli neví o nějakém guesthousu. Vzhledem k tomu, že v Accře zná každý každého, je dost pravděpodobné, že zhruba do 5 minut budete mít zajištěné ubytování. V takových ubytovacích zařízeních však musíte být po všech stránkách o něco obezřetnější než běžně.

Pokud na podobné akce nemáte odvahu, můžete v klidu využít služby všech celosvětových ubytovacích portálů (např. booking.com), které nabízí i cenově dostupné ubytování. Alternativou v této cenové hladině může být airbnb, které v Accře také zdárně funguje. U této kategorie ubytování už zároveň máte nějakou jistotu, že nebudete podvedeni nebo okradeni. My jsme se například ubytovali v Africana Guest House (dvojlůžkový pokoj se snídaní za 800 Kč).

Velké hotelové komplexy využijí v Accře asi především obchodníci na služebních cestách. Pro běžné cestovatele nemají příliš smysl.

Nejlevnější guesthousy jsou rozesety po celém městě, lepší penziony najdete například ve čtvrtích Labone, Osu či Dzorwulu. Ty nejlepší resorty jsou pak schovány uvnitř oplocených areálů v prestižních čtvrtích Roman Ridge, Cantonments či v blízkém okolí Kotoka International Airport.

Ceny

První kategorie nejlevnějšího ubytování vás vyjde v přepočtu na 200 korun za jedno lůžko (často se jedná o pokoje pro více lidí), druhá kategorie lepších penzionů nabízí lůžko za zhruba 600 korun a v nejdražších resortech si připravte až 6.000 korun.

Chystáš se do Accry?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel v Accře. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.