Co tady objevíš?

Accra je hlavní město Ghany a žije v ní přes 2 miliony obyvatel, kteří vás zanedlouho pohltí svou energií. Accra představuje typické africké velkoměsto, připravte se tedy na rušné ulice plné aut, všudypřítomné stánkaře a grilovanou rybu s vodou v sáčku na každém rohu. Turisté nejezdí do Accry cíleně, město většinou slouží jen jako výchozí bod k cestě do národních parků nebo k rozlehlým plážím. Přesto je vhodné se o něm něco dozvědět. Accra určitě není pro každého, ale jakmile seberete dost odvahy se tam vypravit, nebudete litovat.

Průvodce pro tebe napsal Michal Kohlert
Připrav se na
2-3 dny
Pokud jedete do Ghany třeba na 2 týdny, vyhraďte si na poznání Accry alespoň 2 dny.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Prosinec - duben
Během zimy je nejmenší pravděpodobnost deště, teplo je po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
13 500 Kč
Běžná cena letenky z Prahy. Z Německa může být o třetinu levnější.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Kwame Nkrumah memorial park

Jedná se o park s pomníkem a mauzoleem prvního ghanského prezidenta Kwameho Nkrumaha. Toto místo musíte navštívit speciálně v době nějakého státního svátku, kdy se stává centrem veškerých oslav.

Zavřít boční panel

Independence square

Ze stejného důvodu jako u pomníku Kwameho Nkrumaha se doporučuje navštívit i Indepedence square, které toho však kromě své monumentálnosti nemá mimo doby oslav příliš co nabídnout.

Zavřít boční panel

Accra Arts Center

Velké tržiště slouží jako skvělé místo pro nákup autentických suvenýrů. Celý prostor je koncipován hlavně pro turisty, takže se tam nemusíte bát pohybovat. Občas nazýváno také Centre for National Culture.

Zavřít boční panel

Makola Market

Autentické ghanské tržiště. Pokud vám vadí, že je Accra Arts Center určena hlavně pro turisty, tak navštivte právě Makola Market. Kromě klasických suvenýrů nakoupíte i běžné věci jako ovoce, zeleninu, koření, grilované ryby apod. Doporučuje se vzít si s sebou jen nejnutnější obnos peněz zabalený do ruličky.

Zavřít boční panel

National theatre of Ghana

Ghanské národní divadlo. Moderní stavba otevřená v roce 1992 nabízí zajímavou architekturu, představení ghanských divadelníků, ale i občasné návštěvy různých evropských souborů.

Zavřít boční panel

Afrikiko

Hudební klub nabízející živá vystoupení místních kapel, venkovní posezení a vynikající ghanské pivo.

Zavřít boční panel

Chez Afrique

Stejně jako v Afrikiku se můžete i v Chez Afrique zaposlouchat do rytmů ghanské hudby a vychutnat si tamní zlatavý mok.

Počasí a sezóny v Accře

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Accra
Teploty během roku

32 °C

32 °C

32 °C

32 °C

31 °C

29 °C

28 °C

28 °C

29 °C

30 °C

31 °C

31 °C

Počasí

Ghana je co se týče počasí typický africký stát, tudíž počítejte s tropickými teplotami. Ty v hlavní sezoně (leden–březen) šplhají ke 30 °C ve stínu, na sluníčku pak počítejte se čtyřicítkami. O něco příjemnější teploty můžete očekávat v ghanské zimě (červen–září), kdy rtuť teploměru šplhá pouze k 25 °C.

Specifikem počasí v Accře je střídání období dešťů a sucha. S deštěm počítejte od dubna až května do listopadu, se suchem ve zbývajících měsících.

Sezóny a kdy vyrazit

Nejlepšími měsíci pro cestu do Accry jsou především leden, únor a březen, kdy jsou nejvyšší teploty a nejméně deště. Stále přijatelným obdobím k procestování celého území Ghany budou měsíce listopad, prosinec a duben.

Skvělé akce do Accry

ušetříš až 44%
Akce starší 2 týdnů
1 starší akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu