Perla západní Afriky 

Ghana se nachází v západní Africe na pobřeží Guinejského zálivu. Na severu sousedí s Burkinou Faso, na západě s Pobřežím Slonoviny a na východě s Togem. 

Turisté se v Ghaně mohou setkat jak s klasickými turistickými lákadly, jako jsou safari či výlety do tradičních vesniček, tak i s lidmi kráčejícími v západních oblecích po širokých bulvárech hlavního města Accry. Ghana tak představuje ideální kombinaci mezi Afrikou známou z televizních dokumentů a moderního rychle rozvíjejícího se státu. 

Průvodce pro tebe napsal Michal Kohlert
Víza
Vízum za 1 500 Kč
Turistická víza získáš na ambasádě v Praze.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Během zimy je nejmenší šance na déšť, teplo je po celý rok.
Více o počasí
Letenky od
12 000 Kč
Je běžná cena letenky z Prahy. Z Německa může být i o třetinu levnější.
Akční nabídky

Praktické tipy do Ghany

Co vidět a navštívit v Ghaně

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Ghaně

Zavřít boční panel

Accra

Hlavní město Ghany neoplývá historickými památkami, ale zato na vás dýchne jedinečnou atmosférou afrického velkoměsta. Za návštěvu pak stojí především park s pomníkem a mauzoleem prvního ghanského prezidenta Kwameho Nkrumaha.

Průvodce městem Accra

Zavřít boční panel

Kumasi

Druhé největší ghanské město představuje zajímavou alternativu k Accře především kvůli tomu, že se jedná o hlavní město historického Ašantského království. S trochou štěstí tak můžete na ulici potkat honosný královský průvod.

Poblíž města najdete navíc překrásné jezero Bosomtwi, kde na vás dýchne klid africké přírody.

Zavřít boční panel

Cape Coast

Asi 150 km východně od Accry na vás čeká město známé pro své široké pláže a bohatý noční život

Návštěvu navíc můžete spojit s cestou na slavnou pevnost Elmina, proslavenou obchodem s otroky.

Zavřít boční panel

Busua Beach

Pláž pro fajnšmekry nacházející se doslova uprostřed ničeho. Jediné, co na vás čeká, jsou kilometry pláží s bílým pískem a ubytování v romantických dřevěných chatkách. Nejbližším velkým městem je přístav Takoradi asi 20 km na východ. 

Naopak na západ od Busua Beach najdete další více turistické pláže s veškerým zázemím, restauracemi nebo surfařskou školou.

Zavřít boční panel

NP Kakum

Na jihu země nacházející se park nabízí známá zvířata jako například slon africký. Jedná se o tropický prales, tudíž můžete počítat i s dostatečně bohatou florou. Nejznámější neživou atrakcí je pak ikonický 350 metrů vysoký vsutý most.

Zavřít boční panel

NP Digya

Park pro milovníky vodních zvířat se nachází příhodně na březích jezera Volta. Typickými zvířaty jsou krokodýli a vydry. Na své si však přijdou i fanoušci slonů či primátů.

Zavřít boční panel

NP Bia

Park je typický především pro velké množství různých druhů savců a ptáků. Speciálním lákadlem jsou pak jedny znejvyšších západoafrických stromů. Samozřejmostí jsou také sloni.

Zavřít boční panel

NP Mole

Rozlehlý park nabízí díky své poloze odlišnou faunu a floru. Spatřit tam lze například hrochy, bizony, slony, leopardy, lvi, antilopy nebo africká divoká prasata. Výjimečným zážitkem je možnost pěšího safari. Nejbližsím velkým městem je Tamale.

Počasí a sezóny v Ghaně

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Ghana
Počasí se regionálně neliší

32 °C

32 °C

32 °C

32 °C

31 °C

29 °C

28 °C

28 °C

29 °C

30 °C

31 °C

31 °C

Počasí

Ghana je co se týče počasí typický africký stát, tudíž počítejte s tropickými teplotami. Ty v hlavní sezóně (leden–březen) šplhají ke 30 °C ve stínu, na sluníčku pak počítejte se čtyřicítkami. O něco příjemnější teploty můžete očekávat v ghanské zimě (červen–září), kdy rtuť teploměru šplhá pouze k 25 °C. 

Specifikem ghanského počasí je střídání období dešťů a sucha. S deštěm počítejte od dubna až května do listopadu, se suchem ve zbývajících měsících. 

Nutno také počítat s rozdíly mezi ghanským severem a jihem. Na severu je za prvé o něco nižší pocitová teplota (i když statistiky říkají opak) a za druhé tam období dešťů trvá déle než na jihu.

Sezóny a kdy vyrazit

Nejlepšími měsíci pro cestu do Ghany budou především leden, únor a březen, kdy jsou nejvyšší teploty a nejméně deště. Stále přijatelným obdobím k procestování celého území Ghany budou měsíce listopad, prosinec a duben.

Skvělé akce do Ghany

ušetříš až 44%
Akce starší 2 týdnů
1 starší akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu