Průvodce státem
Guatemala
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Guatemale

Jazykové kurzy

Guatemala je proslulá mnoha jazykovými školami. Studium v této zemi není pouze skvělým způsobem, jak se naučit španělsky, ale umožní vám také se setkat s místními lidmi a poznat zdejší kulturu.

Guatemalské jazykové školy jsou jedny z nejlevnějších na světě. Ve většině škol můžete s výukou začít libovolný den a studovat po libovolnou dobu. Pokud přijíždíte v nejvyšší sezoně a chtěli byste studovat v jedné z oblíbenějších škol, je dobré si místo rezervovat předem, přestože si mnohé školy za telefonické nebo internetové rezervace účtují kolem 300 GTQ. Mnohé školy nabízí kromě výuky španělštiny také výuku mayských jazyků.

Nejoblíbenějším místem ke studiu je Antigua. Následuje Quetzaltenango, jež zřejmě přitahuje vážnější zájemce o studium, zatímco Antigua má živější studentský a cestovatelský

život. Kromě těchto oblastí najdete školy španělštiny po celé zemi. Školy si průměrně účtují od 900 do 1200 GTQ za čtyři hodiny individuální výuky po pět dnů v týdnu a ubytováním s místní rodinou.

Vodní sporty

Můžete se potápět v sopečné kaldeře jezera Lago de Atitlan, raftovat na divoké řece Rio Cahabon poblíž Lanquínu, plout na plachetnici z jachtařského ráje Rio Dulce a na kánoi či kajaku proplout vodní toky u měst Montericco, Livingston. Surfing je v Guatemale relativně mladým sportem, ale v zemi je několik míst, kde se můžete na vlnách svézt. Nejlepší podmínky jsou v Sipacate.

Pěší túry

Guatemalské sopky jsou neodolatelnou výzvou a na mnohé z nich lze vylézt v jednom dni z Antigui a Quetzaltenanga. Další pěkná krajina se rozkládá severně od Huehuetenanga zejména v okolí Nebaje a Todos Santos. Túry džunglemi Peténu k odlehlým archeologickým lokalitám El Mirador a El Peru nabízí dobrodružné zážitky.

Guatemala turismus

Země Mayů a vulkánů

Pokud vás zajímají Mayové, sopky, džungle, trhy, poklidná jezera, prohlídka předkolumbovských ruin a koloniální vesnice, budete zcela jistě nadšeni.Toto vše charakterizuje tento kouzelný kout světa.

Chcete dopoledne surfovat a odpoledne se učit španělsky? Žádný problém. Vystoupat na sopku Pacaya, osprchovat se a vyrazit na suši k večeři? Může být. Prohlédnout si mayské chrámy a při západu slunce se pohupovat v hamace na pláži? Snadné.

Guatemala má své problémy, ale z velké části si je nechává pro sebe. Cesta do této země, kdysi přinášející nebezpečí a komplikace, je nyní charakterizována lehkostí. Můžete se pustit do čeho chcete a vaše zážitky budou omezeny pouze vaší představivostí a časem. Je to stále nepříliš turistická destinace, která vás při bližším prozkoumání odmění na každém kroku. Domorodý život, který je převážně stále stejný jako v dobách, kdy Evropané objevili tuto mayskou zem. Můžete zde stále najít překrásné mayské pyramidy a posvátná místa ve středu džungle jako například Tikal, El Mirador a mnoho dalších.

Ale to nejúžasnější na této zemi jsou právě zdejší lidé. Jejich dechberoucí nekončící úsměv a radost z čehokoli je opravdu silně nakažlivá. Barevné a pestré mayské trhy a rituály nenechají žádného cestovatele bez údivu.

Průvodce pro tebe napsal Radek Strokosz
Víza
180 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu do Guatemaly.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
V období dešťů prší vždy krátce a intenzivně, hurikány nehrozí.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 63 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu