Guatemala
Guatemala

Co dělat v Guatemale

Jazykové kurzy

Guatemala je proslulá mnoha jazykovými školami. Studium v této zemi není pouze skvělým způsobem, jak se naučit španělsky, ale umožní vám také se setkat s místními lidmi a poznat zdejší kulturu.

Guatemalské jazykové školy jsou jedny z nejlevnějších na světě. Ve většině škol můžete s výukou začít libovolný den a studovat po libovolnou dobu. Pokud přijíždíte v nejvyšší sezoně a chtěli byste studovat v jedné z oblíbenějších škol, je dobré si místo rezervovat předem, přestože si mnohé školy za telefonické nebo internetové rezervace účtují kolem 300 GTQ. Mnohé školy nabízí kromě výuky španělštiny také výuku mayských jazyků.

Nejoblíbenějším místem ke studiu je Antigua. Následuje Quetzaltenango, jež zřejmě přitahuje vážnější zájemce o studium, zatímco Antigua má živější studentský a cestovatelský

život. Kromě těchto oblastí najdete školy španělštiny po celé zemi. Školy si průměrně účtují od 900 do 1200 GTQ za čtyři hodiny individuální výuky po pět dnů v týdnu a ubytováním s místní rodinou.

Vodní sporty

Můžete se potápět v sopečné kaldeře jezera Lago de Atitlan, raftovat na divoké řece Rio Cahabon poblíž Lanquínu, plout na plachetnici z jachtařského ráje Rio Dulce a na kánoi či kajaku proplout vodní toky u měst Montericco, Livingston. Surfing je v Guatemale relativně mladým sportem, ale v zemi je několik míst, kde se můžete na vlnách svézt. Nejlepší podmínky jsou v Sipacate.

Pěší túry

Guatemalské sopky jsou neodolatelnou výzvou a na mnohé z nich lze vylézt v jednom dni z Antigui a Quetzaltenanga. Další pěkná krajina se rozkládá severně od Huehuetenanga zejména v okolí Nebaje a Todos Santos. Túry džunglemi Peténu k odlehlým archeologickým lokalitám El Mirador a El Peru nabízí dobrodružné zážitky.

Chystáš se do Guatemaly?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.